Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość egumcia

Darowizna

Polecane posty

Gość egumcia

Po slubie dostaliśmy mieszkanie od teściowej w prezencie, przepisaliśmy ja za slubne pieniadze tyle, że darowizna na męża. Powiedzieli mi że tak bedzie lepiej i taniej. Nie wiedzac zgodziłam się. Teraz słyszałam, że przy rozwodzie nic mi się nie należy. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim sprecyzuj - bo raz mówisz, że dostaliście, a drugi że jednak zapłaciliście... więc jak to jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egumcia
zapłaciliśmy za przepisanie u notariusza mieszkanie jest od niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egumcia
za akt własności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak u Ciebie
ale ja też w czasie trwania związku małżeńskiego otrzymałam od moich rodziców domek - ale to ja otrzymałam, nie mój małżonek. Rodzice mnie obdarowali, chyba tak na wszelki wypadek... bo gdyby kiedyś nastąpił rozwód... a za akt własności też zapłacili, jednak to była niewielka kwota. I tym chyba również kierowała się Twoja teściowa, chyba nie możesz mieć pretensji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli darowizna jest na Twojego meza to w razie rozwodu nic Ci sie nie bedzie nalezalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egumcia
a dla naszego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krani
Jeśli darowizna jest tylko na Twego męża, to stanowi jego majątek odrębny, to znaczy, że mieszkanie nie jest częścią majątku wspólnego, i nie może być brane pod uwagę podczas podziału majątku. Jest wyłaczna i tylko jego własnością. Dzieci nie sa brane podczas podziału majątku, ale , oczywiście są spadkobiercami męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konto
a czy konto osobiste o ciągłości ponad 10 lat na ktore wpływają tylko moje dochody jest częścią majątku wspolnego czy majątkiem odrębnym? zalozone wiele lat przed slubem i z tylko moimi dochodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PILNEEEEEEEEEE
Mieszkanie które przepisane jest jako darowizna dla męża jest jeszcze w połowie nie spłacone.Raty za to mieszkanie będziemy spłacali z naszych wspólnych pieniędzy.Czy przy rozwodzie mogę się domagać zwrotu za część spłaconych rat? Czy nadal tylko on będzie miał prawo do mieszkania? Czy może spłacając kredyt nabywam również praw do części mieszkania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PILNEEEEEEEEEE
Proszę,może ktoś się na tym zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PILNEEEEEEEEEE
??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PILNEEEEEEEEEE
????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
Pilneeee, doprecyzuj - całe mieszkanie przepisane na męża, a kredyt czyj? kto go brał? owszem, po rozwodzie tylko on będzie miał prawa do mieszkania, ty będziesz mogła ewentualnie wystąpić o spłatę tego co zainwestowałaś. NIE NABYWASZ PRAWA DO MIESZKANIA, nabywasz prawo do spłaty - wygoogluj sobie "nakłady z majątku wspólnego na majątek odrębny" przy tym w razie spłaty to nie jest takie proste, nie bierze się pod uwagę nominalnej wartości spłaconych rat, a raczej udział procentowy tego co spłaciłaś do aktualnej wartości mieszkania. To dość skomplikowane wyliczenia, np. mieszkanie teraz jest warte 100 tys. z tego 50 tys. będziecie spłacać razem w formie kredytu. zalóżmy że cały kredyt spłacicie razem, a potem dojdzie do rozwodu. Połowa spłaconego kredytu to 25 tys, ale mieszkanie jest już warte 400 tys. Możesz wystąpić o spłatę 25% aktualnej wartości mieszkania, czyli 100 tys. tylko że to wszystko dotyczy sytuacji, kiedy kredyt jest na któreś z was, a nie np. na teściową, której tylko dajecie kasę na spłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
konto - liczy się data wpływu kasy, kasa wpływająca w trakcie trwania małżeństwa jest majątkiem wspólnym nawet jesli jest na twoim prywatnym koncie, do którego tylko ty masz dostep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×