Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiemmmm

jak napisać pozew o alimenty?

Polecane posty

Gość nie wiemmmm

jak wyżej dodam że nie ma rozwodu ja mieszkam osobno z rodzicami nie pracuje na razie od sierpnia ide do pracy on zarabia 2000 na reke mi pomagaja finansowo rodzice jak to napisac jak wyliczyc wydatki na dziecko maz na dziecko nie daje zlamanego grosza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni wiemmmm
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala Alow
napisz pozew o alimenty polaczony z pozwem rozwodowym. po co dwa razy po sadach biegac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niii wiemmm
nie chce na razie pisac o rozwód może głupia jestem i jeszcze mam jakieś nadzieje że cos mu tam w głowie się pouklada....:( ale na dziecko chyba powinien płacic... twierdzi, że i tak mi są d nie przyzna alimentów bo nie mamy rozwodu i on spłaca kredyt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
To nie jest takie łatwe, alimenty i tak dostaniesz ale wszystko zależy od tego co wykaże twój mąż. On również musi przedstawić w sądzie dokumenty związane z jego wydatkami i kosztami utrzymania. Płacenie wspólnych rat za zaciągnięty kredyt jest jego kosztem. Kupowanie dzieciom ubrań, czy też płacenie za przedszkole itp. to może również złożyć. Ty nie pracujesz i nie dokładasz się do utrzymania rodziny - minus dla Ciebie. Nie mieszkacie razem, on ma równiesz opłaty za mieszkanie, światło prąd itp. Takie rachunki złoży. Wynajem mieszkania również kosztuje.... Sąd zasądza alimenty od możliwości zarobkowych pozwanego. Znaczy to, że jeżeli twój mąż ma wyższe wykształcenie techniczne to może być kierownikiem w dużej firmie. Jeśli jest zatrudniony w Hipermarkecie na stanowisku kasjera mając wyższe ekonomiczne i uchyla się od podjęcia lepszej, lepiej płatnej pracy to sąd nie będzie brał tego pod uwagę. Pomoc finansowa rodziców jest nie na miejscu. Jest to twoje żródło dochodów. W pozwie nie określaj ich pomocy w kwotach ale jedynie w opiekowaniu się dzieckiem. Jak często opiekują się dzieckiem, gdzie z nim chodzą, co robią by dziecko czuło więź rodzinną. Alimenty na dziecko dostaniesz bez gadania. Należą im się na bierzące potrzeby. Pamiętaj jednak, że im bardziej będziesz naciskać faceta o pieniądze to tym bardziej będzie uciekał. Takie życie. Alimenty bez rozwodu to jak gwóźdź do trumny. Koniec związku i małżeństwa. Ludzie nie lubią, jeśli coś muszą. Twój mąż będzie musiał płacić, płacić i płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba napisać tak
"Wysoki sądzie, bardzo proszę o alimenty, bo ja nie pracuję a mąż tak. Z góry dziękuje i pozdrawiam." (data i podpis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę napisać pozew o rozwód, alimenty. Od lat pracuję w Sądzie na stanowisku Starszy Inspektor Sądowy Proszę pisać na maila mychor@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego typu rozmowy
w necie jest cała masa wzorów pozwów o alimenty, ściągnij sobie. To nieprawda, że jak jesteście małżeństwem to sąd nie przyzna alimentów, to tylko jego pobozne życzenia a kwotę na dziecko wyliczasz w oparciu o rzeczywiste wydatki: np: mieszkanie ( opłaty za mieszkanie dzielone na ilość zamieszkujących osób) jedzenie ubranie ( letnie, zimowe, przejściowe, buty,bielizna) środki higieniczne leki i lekarze przedszkole/szkoła itp Ponieważ ty tylko zajmujesz się dzieckiem wcale wydatków nie musisz dzielić na pół ( że niby on połowę płaci) ale wnioskować, żeby sąd potraktował osobistą opiekę jako twój wkład w utrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari24
jeśli chcesz to podaj mi maila, to wyślę ci mój pozew o alimenty bo jestem w podobnej sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wieemmmm
prosze jeśli jeszcze tu gdzies jesteś wyślij magdalenaaa1@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wieemmmm
jeszcze raz:) magdalenaaa1@poczta.onet.pl i czy ja będe musiała wpisywac zarobki rodziców jeśli u nich mieszkam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wieemmmm
magdalenaaa1@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari24
jutro ci wyślę ten pozew, bo mam go na drugim komputerze :) Zarobków rodziców nie musisz wpisywać, ale na sprawie będą ci się o to pytać. Także o koszty utrzymania domu, gaz, prąd, czynsz, itp. O to co ty robisz, czy pracujesz, czy się uczysz, jakie ponosisz w związku z tym koszty. Czy dziecko chodzi do przedszkola, ile płacisz za przedszkole, czy dziecko choruje, do jakiego lekarza z nim chodzisz, jakie leki podajesz. Czy ojciec dziecka pomaga ci w jakikolwiek sposób, czy masz kontakt z jego rodzeństwem, rodzicami pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari24
dostałaś maila ode mnie?? bo dostałam zwrotną wiadomość, że był problem z dostarczeniem wiadomości, ale wysyłalam dwa razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewieeeeem
niestety nie dostałam wiadomości:((( może spróbuj jeszcze raz będe bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari24
wysłałam jeszcze raz :) napisz mi co i jak zebym wiedziała czy doszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana:<>
Witam!Mam proźbę taka nietypową.jestem mężatką ,we wrześniu mineły 3 lata od ślubu ,oraz mamy córke prawie 3 latnia.Wpaździeniku ubieglego roku dostałam separację lecz po miesiacu wrucilismy do siebie z czego w sierpniu tego roku urodzila nam sie druga córka ale już nie jestem z mężem i to na dobre..jak złozyc pozef o podwyższenie alimentów a jednoczesnie o alimenty na najmłodsza córkę podkreslam że mam separację.Czy pozef o podwyzszenie alimentów pisać razem z pozwem o alimenty..??proszę o jakieś strony doradzcie mi prosze...i czy ja mogę sie starać o alimenty na siebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana:<>
doszedł do Ciebie mój e-mail??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu jeszcze Ci z pewnością pomogą: http://sjsadwokaci.pl/. Nie wiem niestety, który z adwokatów zajmuje sie rozwodami, ale generalnie kancelaria ma dobrą opinie, wiec można zadzwonić i się dopytac o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze tez szukam kogos do pomocy przy napisaniu pozwu, w sumie do Krakowa mam niedaleko, ta kancelaria sjs ile sobie za cos takiego liczy? Jak w ogole taka usluga cenowo wyglada? Maz tak samo mi nic nie placi;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_Cz_krakow
Zgłoś się do radcy Bartłomiej Marzec na darmową poradę, przez telefon powiesz już co i jak a resztę na pierwszym darmowym spotkaniu. Ja tak zaczęłam sprawę rozwodową. Najlepsze rozwiązanie bo jak Ci nie spasuje to rezygnujesz a jak ok to się dowiesz wszystko co i jak i można działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_Cz_krakow
No i on jest z Krakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz to
Chcecie darmowe, mrożące krew w żyłach, szokujące, autentyczne (to dokumentalne) i wartościowe filmiki na youtube? Wpiszcie sobie Piotr glas, przede wszystkim polecam „demony seksu”, gwarantuję szok z potężnym przesłaniem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za parszywe spamerstwo NIGDY nie wpisujcie Piotr glas, a jak traficie na jego PARSZYWE filmiki, to skomentujcie negatywnie!!! Bo to CHAM parszywy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liskowaa
jak chcesz to na http://www.czosnyka-komornik.pl/ znajdziesz za darmo taki wniosek, możesz go ściągnąć i bez problemu uzupełnić. A jakbyś miała problem to zawsze można przedzwonić do Pana Czosnyki i dopytać jak należy go wypełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komornik udziela porad przedsądowych porad prawnych? To chyba trzeba zgłosić do rady komorniczej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pozew o alimenty tworzyła pani mecenas z tej kancelarii http://stachowiak-koscielska.pl/ Gdyby nie ona, to chyba sama bym nie dała rady, wszystko mi wyjaśniła, krok po kroku i na dodatek tanio! To mogła być droga przez mękę, ale za jej pomocą jakoś przez to przebrnęłam i teraz dzieci mają akuratne alimenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×