Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dobryspowiednik

Konkubinat i komunia

Polecane posty

Gość Dobryspowiednik

Zyje w konkubinacie i bylem u spowiedzi w Niemczech. ksiadz mi dal rozgrzeszenie i powiedzial, ze to juz nie problem. Papiez dal pozwolenie aby takich ludzi rozgrzeszac i przyjmowac na lono kosciola,. Moja partnerka tego nie robi bo kziadz w Polsce nie dal jej rozgrzeszenia. Czy polski kler nie slucha papieza. A jak nie to dlaczego? Czy to Rydzyka sprawka ktory sieje nienawisc do Rosjan, Niemcow, Zydow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuję ci to wytłumaczyć. Głównym twoim grzechem jest to że bez ślubu mieszkasz z kobietą i rżniesz ją jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Jakie są trzy warunki otrzymania rozgrzeszenia, panie katolik? Nie wiesz! To ci /powiem: - żal za grzechy - szczera spowiedź - mocne postanowienie poprawy I teraz odpowiedz sobie na pytania: - czy żałujesz że bez ślubu mieszkasz z kobietą i rżniesz ją jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz? - czy szczerze wyznałeś że bez ślubu mieszkasz z kobietą i rżniesz ją jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz? (tutaj odpowiedź pewnie będzie TAK) - czy mocno postanowiłeś że już nigdy nie będziesz bez ślubu mieszkał z kobietą i rżnął ją jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz? No i sam widzisz, panie katolik, ile spełniłeś warunków, ty i twoja konkubina, aby otrzymać rozgrzeszenie...., a niemiec dał ci rozgrzeszenie, bo wcale nie rozumiał co ty tam mamroczesz :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz mi tlumaczyc masz sredniowieczne poglady. Papiez wogole co innego mowi, a radio Ma Ryja tez co innego. W Niemczech konkubinat jest traktowany jako malzenstwo zgodnie z wola papieza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ten papież chyba nową religię w niemczech założył p.t.: "Pić, Pier/dolić, Nie żałować - i sie potem wyspowiadać. I znów Pić ..." p.s. nie mam średniowiecznych poglądów, bo w średniowieczu to papieże bordele zakładali i własne córki chędożyli. Panie katolik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księża żyją po cichu w konkubinatach i dalej są klechami a ty się przejmujesz. Ja bym wcale przy spowiedzi nie powiedziala ze mieszkam z kims w takim razie. Co to za grzech smieszny w doroslym zyciu. Polowa ksiezy by byla bezrobotna jakby wszystko wygadali na spowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Papiez zalozyl religie dla wszystich katolikow, tylko w tej zacofanej Polsce kierowane przez Rydzyka biskupi i ksieza chowaja glowe do piasku i mysla, ze jszcze JP II jest papiezem. Kilka razy sluchalem kazania Rydzyka, sama nienawisc do Zydow, Rosjan, Niemcow i Ukraincow, oraz zeby Polacy nie sprzedawali ziemi cudzoziemcom. To jest kosciol to banda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:20,już znow masz chyba za duzo czasu,bo grasujesz po Rozwodnikach dowalajac na lewo i prawo (cytując ciebie :"rzniesz "jakąś kobietę,prawda rozwodniku?nie pościsz.Jakby mi nic do tego,ale pilnuj ty swoich gaci i swojego rozporka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jednak twierdzisz że papież założył religię. W zasadzie nie ma się co dziwić twoim poglądom - kościół katolicki zawsze starał się ogłupić swoich wiernych. I znów mu się udało - jeśli chodzi o ciebie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widze zadnej roznicy miedzy malzenstwem a konkubiatem. To tylko inna nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większosci krajów Europy konkubinat jest uwazany i prawnie traktowany jak wspolnota (fizyczna,mieszkaniowa,podatkowa,rodzinna). Co ci do goscia z Niemiec ? A juz przestańcie mieszać konkubinat z Żydami,Niemcami,Rosjanami i innymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie jaka jest roznica miedzy malzenstwem a narzeczenstwem? Stosunkowo nie ma zadnej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedziałem że się pojawisz. Prawda w oczy kole? Cmok :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś -> ale twoja "wiara" mówi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A księża którzy maja kochanki to też się spowiadają z tego?Im wolno tak postępowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo oni tego nie uważają za grzech, tylko zwykłego śmiertelnika straszą piekłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty sie tak martwisz o duszę księdza? O swoją się zamartw!! No, chyba że chciałbyś tego księdza nawrócić... Chciałbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oto jest wiara twojego kościoła.... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkubinat to zwykle malzenstwo, Nie wiadomo po co wymyslaja inna nazwe. Tez tak zyje i przyjmuje Komunie Swieta. Tylko nie mieszkam w Polsce, a to moja zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 16:20. Ja kiedyś byłam w podobnej sytuacji. Ksiądz nie dał mi rozgrzeszenia mimo że ryczalam jak bóbr i zalowalam. Poprawa miała nastąpić w przyszłości. Pobłogosławił mi jedynie. Jak się okazało ten ksiądz i którego byłam u spowiedzi i nie dał mi rozgrzeszenia NA TRÓJKĘ DZIECI I TO KAŻDE Z INNĄ !!!! Od tamtej pory coś we mnie peklo. Juz tak nie bronię księży bo wielu na to nie zasługuje. Ze świecą szukać księdza z powołania. To nie bylo w mojej parafii tylko na wyjezdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to że ktoś jest w małżeństwie to nie znaczy ze nie może mieć grzechu ciężkiego. Bo tak samo się ludzie zabezpieczają. Robię tragedie jak się dziecko pocznie. Nie jeden konkubinat (ze względu na brak pieniędzy na slub) jest szczerszy i dobry niż małżeństwo w którym się oszukują. Bo nie każdy konkubinat to patologia a nie każde małżeństwo jest święte chociaż powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem dlaczego na zachodzie nie ma przeszkod by w konkubinacie przyjmowac Komunie, a w Polsce to smiertelny grzech. Jezeli polskiego kosciola biskupi nie zreformuja, to za 20 lat, prawie nikt nie bedzie chodzil do kosciola. Pozostanie tylko Rydzyk i jego banda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polski kosciol ignoruje nakazow papieza, bo maja sredniowieczne przekonania. Gdyby byla inkwizycja to bez wachania by ja zastosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawi mnie gdzie i kiedy papież powiedział żeby konkubinat traktować na równi z małżeństwem, dawać rozgrzeszenie i udzielać sakramentów (w tym komunii)? Może ktoś dać linka do tej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takiej wypowiedzi oczywiście nigdy nie było. Po prostu pewne koła, nazwijmy je łajdackie, coś sobie ubzdurały i pchają się do opłatka jak świnie do koryta, wycierając sobie przy tej okazji ryje dawno zmarłym papieżem. Jak to katoliki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""" Dobryspowiednik wczoraj Zyje w konkubinacie i bylem u spowiedzi w Niemczech. ksiadz mi dal rozgrzeszenie i powiedzial, ze to juz nie problem. Papiez dal pozwolenie aby takich ludzi rozgrzeszac i przyjmowac na lono kosciola,. Moja partnerka tego nie robi bo kziadz w Polsce nie dal jej rozgrzeszenia. Czy polski kler nie slucha papieza. A jak nie to dlaczego? Czy to Rydzyka sprawka ktory sieje nienawisc do Rosjan, Niemcow, Zydow itp. """""" Czy TY chcesz zmienić zasady wiary i przykazania boskie? Kim jesteś by zmieniać Prawo Boże. Dla własnej wygody?Przykazanie 6 mówi nie cudzołóż. Możesz żyć z kobietą jak z kolegą albo siostrą nie cudzołożąc. Oczywiście ,że Pan Bóg przyjmuje wszystkich ...nawet grzeszników. Dla Pana Boga więcej jest warty jeden nawrócony niż 100 prawowitych.Warunkiem jest jednak mocne postanowienie poprawy. Ksiądz księdzu nie równy. To odpowiedzialność księdza i spowiadającego się. To .że otrzymałeś rozgrzeszenie od tego księdza nie oznacza .że otrzymałeś je u Pana Boga. Papież mówił i mówi ,wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi.Nie oznacza to jednak przyzwolenia na Łamanie PRAWA BOŻEGO. Papieża należy słuchać w całości a nie w wyrywkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""" Dobryspowiednik wczoraj Zyje w konkubinacie i bylem u spowiedzi w Niemczech. ksiadz mi dal rozgrzeszenie i powiedzial, ze to juz nie problem. Papiez dal pozwolenie aby takich ludzi rozgrzeszac i przyjmowac na lono kosciola,. Moja partnerka tego nie robi bo kziadz w Polsce nie dal jej rozgrzeszenia. Czy polski kler nie slucha papieza. A jak nie to dlaczego? Czy to Rydzyka sprawka ktory sieje nienawisc do Rosjan, Niemcow, Zydow itp. """""" Czy TY chcesz zmienić zasady wiary i przykazania boskie? Kim jesteś by zmieniać Prawo Boże. Dla własnej wygody?Przykazanie 6 mówi nie cudzołóż. Możesz żyć z kobietą jak z kolegą albo siostrą nie cudzołożąc. Oczywiście ,że Pan Bóg przyjmuje wszystkich ...nawet grzeszników. Dla Pana Boga więcej jest warty jeden nawrócony niż 100 prawowitych.Warunkiem jest jednak mocne postanowienie poprawy. Ksiądz księdzu nie równy. To odpowiedzialność księdza i spowiadającego się. To .że otrzymałeś rozgrzeszenie od tego księdza nie oznacza .że otrzymałeś je u Pana Boga. Papież mówił i mówi ,wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi.Nie oznacza to jednak przyzwolenia na Łamanie PRAWA BOŻEGO. Papieża należy słuchać w całości a nie w wyrywkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Nie wiem dlaczego moje zdanie o 6 przykazaniu zostało usunięte. Było w zdaniu. Może to zmienić kontekst zdania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Teraz się pojawiło. Ten operator sobie żartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zniecierpek,znow grasujesz i pewnie leków nie bierzesz,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×