Odpowiedz na ten temat

Konkubinat i komunia

• gość 2016.10.27 [17:09]
    "Du sollst nicht die Ehe brechen" to 6 przykazanie w katolickiej Biblii po niemiecku (oryginalny tekst). Oznacza doslownie, "Nie powinienes lamac / niszczyc malzenstwa". Na pewno bedac w zwiazku malzenskim nie powinienes tego sakramentalnego zwiazku niszczyc zdrada czy nieuczciwoscia. Tyle przykazanie. Bedac wolnym nie powinienes pchac sie miedzy pare malzenska i w jakis sposob ja demontowac - ktos trzeci tez moze malzenstwo zniszczyc. W tym miejscu mysle tez o roznych ciotkach, tesciowych, itp - niekoniecznie tylko o zdradzie seksualnej.
  • gość 2016.11.03 [10:08]
    Widze ze duzo polakow stoi za zgrzybialymi i konserwatywnymi ksiezmi, ktorzy nie przestrzegaja postanowien papieza.
  • zzz zniecierpliwiony 2016.11.03 [14:52]
    Tam nie wszyscy bezrozumnie łażą. Jedni chodzą bo chcą się pomodlić inni chodzą z przyzwyczajenia lub dla własnego dobrego samopoczucia lub z jeszcze innych powodów.
  • gość 2017.02.26 [20:32]
    Moja znajoma była u spowiedzi, żyje w konkubinacie.
    Ksiądz zapytał czy śpią pod jednym dachem, ona odpowiedziała że nie. Jedno śpi pod dachem w stronę jeziora, drugie w stronę drogi.
    Czy dochodzi, chyba musi jakoś dojść, chyba nie będzie się czołgał,
    a jak mi włoży palec do buzi to grzech? itp.
    Nie dostała rozgrzeszenia ale z wielkim śmiechem opuściła konfesjonał.
  • gość 2017.02.26 [20:49]
    Ona do tej spowiedzi to poszła sobie dla jaj?
    Czy po prostu jest głupia?
  • gość 2017.02.28 [12:20]
    Ona była mądra tylko ksiądz był głupi.
  • gość 2017.02.28 [13:47]
    A ja myśle ze to ona jest głupia - bo nie wie po co się chodzi do spowiedzi.
  • gość 2017.03.17 [20:41]
    Po co chodzi do spowiedzi? Bardzo głupie pytanie. Według nakazu Papieża, spowiednik powinien każdą sytuację ocenić indywidualnie.
    Nakazy biskupów ich nie dotyczą, ale biskupi w pierwszej kolejności nakazują rozgrzeszać złodzieji, rabuśników, gangsterów i prostytutki.
    A szczęśliwe pary żyjące bez ślubu to dla nich piekelny grzech.
    Pomimo że papież nakazał inaczej.
  • gość 2017.03.17 [21:30]
    Ty to jednak glupi niemiecki rochacz jesteś.
    A powiedz no nam wszystkim kto określa co jest grzechem?
    papiesz? bizkupy?
    A słyszał ty, katolyku, o 10-ciu przykazaniach?
    Nie słyszał. Nie czytał.
    Ale chce rochać i opłatki żreć.
    Smacznego i na zdrowie.
  • gość 2017.03.18 [19:42]
    Szczególnie znam VII przykazanie nie kradnij, a w Polsce większość kradnie, oszukuje albo kombinuje. A szczęśliwe pary bez ślubu to piekelny grzech. Księża ze zdecydowaniem namawiają pary do ślubu kościelnego, a gdy małżeństwo staje się piekłem to chowają głowę w piasek.
  • gość 2017.03.18 [20:09]
    To zapoznaj sie jeszcze z przykazaniem, które brzmi: Nie pier/dol bez sensu, jak ..uj spod kredensu.
    Malżeństwo stało sie piekłem bo wzięło ślub kościelny? A co ma ksiądz do tego że w małżeństwie sie nie układa?
    Powiedz no nam - dlaczego ty masz takie parcie na ten opłatek? Jak z ciebie taki katolik jak z koziej dopy organki??
    O co ci chodzi??
  • gość 2017.03.20 [20:17]
    Mam bardzo wielkie parcie walczyć s kościołem zacofanym, szowinistycznym, który zamiast głosić słowo Boże wychwala bałwanów z PiS i nie wykonuje poleceń papieża.
  • gość 2017.03.20 [21:30]
    Jakich poleceń?
    Gdzie i kiedy papiesz polecił odpuszczać grzechy tym którzy rochają się z kim chcą, gdzie chcą i kiedy chcą? I nie zamierzają zaprzestać.
    No gdzie?
    Doktryna kościelna i katolicka interpretacja Przykazań od tysiąca lat mówi jednoznacznie: rochać możesz tylko i wyłącznie żonę poślubioną przed ołtarzem.
    Jak ci się to nie podoba to zapisz sie do kościoła rochaczy wyzwolonych. I tam łykaj opłatki maczane w peeździe swojej konkubiny. I czego tu jeszcze nie rozumiesz?
  • gość 2017.03.22 [13:51]
    Jeżeli para żyje szczęśliwa w związku bez ślubu, to papież nakazuje dać takim rozgrzeszenie. Polska to bardzo konserwatywny naród i wprowadza reformy kościelne z 20 letnim opóżnieniem. Np. Ministrantki, na zachodzie są już ponad 40 lat, w Polsce niedawno.
    Tak samo dotyczy to rozdawania Komunii przez laików i wiele innych rzeczy. Polacy wyolbrzymiają VI przykazanie, a VII wcale dla nich nie istnieje, bo wszyscy kradną, kombinują i oszukują!!
  • gość 2017.03.22 [14:31]
    "Jeżeli para żyje szczęśliwa w związku bez ślubu, to papież nakazuje dać takim rozgrzeszenie. "
    GDZIE I KIEDY??????
  • gość 2017.03.30 [11:26]
    Gdzie i Kiedy? W konfesjonale i zawsze!!!!!
  • zzz zniecierpliwiony 2017.03.30 [12:15]
    Ten człowiek chce by religia katolicka była i żyła według jego woli i upodobania a nie według nauk dekalogu i Pana Jezusa. Za chwilę zmieni nałożnicę i powie ,że przecież obcuje seksualnie z jedną. A Polska to kraj złodziei bo Polacy nie zgadzają się z jego teorią wiary i katolicyzmu. Nie wiem dlaczego on nie założył własnej religii?
  • gość 2017.03.30 [12:39]
    Bo za głupi?
  • gość 2017.03.30 [16:18]
    Znów pierniczysz znawco od 7u boleści,zzniecierpliwiony .
  • gość 2017.03.30 [16:38]
    A ty masz ból dopy bo ciebie nikt nie chce pierniczyć? oczko.gif
  • gość 2017.03.30 [17:19]
    A ty tez masz ból dóóópy obrońcow zniecierpliwionego ?
    zwykle hejtem rozwalasz kazdy temat,taka twoja "uroda".
  • gość 2017.03.30 [17:21]
    Naturalnie obrońco * mialo być .
  • gość 2017.03.30 [17:34]
    Nie. Nie mam oczko.gif
  • gość 2017.03.31 [10:18]
    Odzywaja sie sami katolicy, napelnieni nienawiszcza i zlodzieje ktorzy sie modla pod figura a diabla maja za skora.
  • gość 2017.04.01 [09:44]
    Papiez nakazuje spowiednikom traktowac kazdy przypadek indywidualnie dla par bez slubu.
  • gość 2017.04.01 [13:03]
    A ten znowu swoje!
    No to cie traktuje indywidualnie - i możesz sobie pojeść kope konkubiny, a nie opłatki przy ołtarzu!!!
  • gość 2017.04.01 [14:17]
    Zyje w konkubinacie i chodze do komunii, bo moj spowiednik zastosowal sie do zalecen papieza.
  • gość 2017.04.01 [15:10]
    To już spółkowanie poza małżeńskie przestało być grzechem?
    Czyli katolik ZNÓW może śmiało pić, pier/dolić nie żałować??
    Jak zaczniecie dosypywać zioło do kadzidła, to chyba zaczne chodzić do kościoła oczko.gifusmiech.gif
  • gość 2017.04.01 [15:15]
    pilnuj ty siebie ,tak bedzie lepiej-do ostatniego goscia.
  • gość 2017.04.01 [16:12]
    Bo co? Na stosie mnie spalisz?
    Chyba jak ci konkubina drewna narąbie!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...