Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka151515

nie wiem, czy korzystać z pomocy adwokata

Polecane posty

Gość Anka151515

Powzięłam ostateczną decyzję o rozwodzie, chcę złożyć pozew bez orzekania o winie, nie wiem, czy adwokat będzie mi potrzebny, bo wchodzi tu kwestia naszego wspólnego mieszkania. Początkowo mąż mówił, ze mi je zostawi i wyprowadzi się, ale nie wiem, czy to takie proste i czy się z tego nie wycofa, poradźcie, co robić. Mamy jedno dziecko, chcę, by było przy mnie, ale żeby on tez miał władzę rodzicielską. Na mieszkanie mamy kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma rozwód do podziału majątku? Chcesz zarobić na tym że jesteś kobietą? Stań na parkingu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka151515
no tak, zapomniałam, ze to kafe po prostu chcę zostać w mieszkaniu i tyle, mój mąż ma swoje, które nie wchodzi do naszego wspólnego majątku i może tak mieszkać. kredyt spłacę sama do końca. ale juz poszperałam w necie i wiem, nie pójdę do adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie - spłacisz męża z aktualnej wartości mieszkania i możesz spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka151515
mieszkanie kosztowało 160 tysięcy kredyt 90 do spłaty pozostało 30 to ile miałabym spłacić mężowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak ty do 3 zliczyć nie potrafisz, to ty musisz wziąć adwokata. Koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do rozwodu bez orzekania adwokat niepotrzebny. Do podziału majątku - o ile się nie dogadacie - już tak. Majątek dzieli się wg stanu na dzień rozwodu/ustania wspólnoty. Nie ma więc żadnego znaczenia, za ile mieszkanie było kiedyś kupione. Skoro spłaciliście tyle kredytu, to pewnie mieszkanie kupiliście dość dawno. Ważna jest jego obecna wartość rynkowa - od niej odejmuje się NIESPŁACONY kredyt i to co zostaje dzieli na pół. Warto pamiętać, że składki OFE to również majątek małżeński i trzeba to uregulować (albo zrobić wzajemny transfer składek albo zrzec się wzajemnych roszczeń). To samo dotyczy tej części składek, którą zarąbali do ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka151515
bardzo dziękuję. pozew napisałam dziś, nie wspominam o mieszkaniu, tym się zajmę potem, wysłałabym do sądu już jutro, ale czekam na akt urodzenia dziecka w usc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czy adwokat będzie potrzeby zależy już od wspólnej woli małżonków. Jeśli są komplikacje, to myślę, że warto odezwać się do dobrej kancelarii http://www.adwokat-jaworzno.com.pl/ po poradę i wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też podczas mojego rozwodu myślałam, że poradze sobie bez adwokata. Teraz z doświadczenia wiem, że naprawdę warto było zdecydować się na współprace z kancelarią. Gdyby nie pani Brykczyńska z Poznania, to mąż zostawiłby mnie z niczym, okazało się w sądzie, że nawet alimentów nie miał zamiaru placić, a wcześniej mi obiecywał, że się dogadamy, że przecież na swoich dzieciach nie będzie oszczędzał. A w sądzie nagle zmienil zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł1985
Polecam wszystkim potrzebującym dobrego i skutecznego adwokata - www.adwokat-aks.pl. Warszawska kancelaria Adwokacka adw. Anety Kowalczuk-Stogniew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą kancelarią adwokacką znajdziemy w Gdańsku na Chlebnickiej 48/51 p.212. Bardzo dobra obsługa na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×