Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość C C C

Od kiedy płatne alimenty. Po uprawomocnieniu rozwodu??

Polecane posty

Gość C C C

6 listopada został orzeczony rozwód. Sąd ustalił alimenty płatne na 15 tego kazdego miesiaca. Czy za miesiąc listopad też sie należą? Wyrok uprawomacnia sie 27 listopada...i to mnie zastanawia kiedy powinny być zapłacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrok musi być prawomocny i prawo nie działa wstecz (chyba, że tak jest w wyrok, że od dn. ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość C C C
Ewo, Na czas trwania rozprawy miał zasądzone 400 zł zabezpieczenia alimentacyjnego płatne do 10 kazdego miesiaca. Rozprawa była 6 listopada. Wyrok prawomocny będzie 27 listopada. Na tej rozprawie zasądzono alimenty w wysokości 450 zł. Czyli należą sie one po uprawomocnieniu wyroku....a nie powinien w takim razie za listopad wpłacić tych 400 zł zabezpieczenia alimentacyjnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama mamaa
CCC - sąd orzeka od kiedy alimenty mają byc płatne. Piszesz tylko ze data wplywu nie moze przekroczyc 15 kazdego miesiaca. Spojrz w wyrok tam musi byc informacja od kiedy wymagalne sa alimenty w nowej kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość C C C
Wyrok dostanę dopiero po uprawomocnieniu się wyroku czyli gdzieś na początku grudnia. A szczerze powiem, że podczas odczytania wyroku nie zapamiętałam tego....emocje były tak silne, że jeżeli o to chodzi to mam czarną dziurę w głowie. Chyba, że mogę zadzwonic do sądu i pomimo, że wyrok nie jest prawomocny po prostu o to zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×