Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MoniiP

Ojciec dziecka żąda obniżenia alimentów, choć tak naprawdę nigdy ich nie płacił

Polecane posty

Gość MoniiP

WItam Was! Parę dni temu dostałam wezwanie na rozprawę, którą założył mi ojciec mojego syna, o obniżenie alimentów z 500zł na 100zł... Almentów od tego człowieka nigdy nie dostałam, za to mam je przyznane z funduszu alimentacyjnego. Ściga go komornik. Ojciec mojego dziecka robi wszystko żeby uchylić się od niepłacenia. We wniosku napisał że jest bezrobotny i że nie stać go na płacenie takiej kwoty! Dodam że te 500zł, sam zaproponował czyli poszedł zemną na ugodę... Argumentuje się tym że ma na utrzymaniu mieszkanie, rachunki itp. oraz długi. Żąda również całkowietego anulowania zaległych alimentów. Ojciec mojego dziecka jest osobą bardzo młodą, ma niewiele ponad 20 lat, i jest w pełni zdolny do pracy. We wniosku napisał również że utrudniam mu kontakty z dzieckiem! CO jest totalnym kłamstwem. Z początku prosiłam, błagałam wręcz żeby zabierał dziecko... Bo wiadomo dziecko również jego potrzebuje. Od sprawy o alimenty zabrał go kilka razy na dosłownie parę godzinek... Teraz to nawet nie zapyta jak miewa się dziecko. Niewiem co o tym wszystkim mam myśleć, ja jestem osobą bezrobotną, uczę się w szkole wieczorowej. Czy ma on jakieś szansę aby tą sprawę wygrać, czy sąd uzna jego argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaaasssssss
no jak ma 20 lat to moze chcialby sie np dalej uczyc dziennie, moze studia dzienne slub studium a wtedy jak ci zarobi zeby 500zl od tak sobie ci oddac? wiesz na 100zl napewno sad mu nie obnizy ale dla oka moze na 400 na przyklad znizyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic zbieraj paragony, rachunki, ściągnij sobie z Internetu tabelkę wydatków i najlepiej pokaż że wydajesz dużo więcej niż te 500 zł. Skoro jest zdrowy i zdolny do pracy to sąd raczej sie nie przychyli do jego wniosku. Jeżeli chce sie uczyć to ok niech się uczy zaocznie. Skoro w ogóle nie interesuje sie dzieckiem to poszukaj swiadków, wtedy cały trud wychowania spada na Ciebie i nie musi być równy podział alimentów 50/50. A o tym ze mu długi umorza bo tak sobie życzy to może pomarzyć. Najlepiej idź do prawnika, wytłumaczy Ci wszystko i pomoże w sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Jeśli on ma 20 lat teraz to ile Wy mieliście biorąc ślub???? Zakładając rodzinę ???? Dlaczego ją założyliście i na co liczyliście????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja 255 latekk
Zniecierpliwiony idioto! a gdzie ona napisała ze to jej mąż lub ze stanowią rodzine? Twoje czytanie ze zrozumieniem mnie przeraza, a pomijajca to to chyba ich sprawa kiedy zdecydowali sie na wposlzycie i dziecko nie uwazasz? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja 255 latekk
pozatym Zniecierpliwiony twoje głópokowate pytania ni jak sie maja do prosby autorki, co za kretyn. zadko zdarza mi sie tak okreslac ludzi ale w tweoim przypadku zwyczajnie sie nie da powstrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
no cóz- nie wnikajmy ile rodzice mają lat- i 40latkowie bywają nieodpowiedzialni...i uchylają się od obowiązków rodzicielskich jak tylko się da. to forum rozwodników Panie Zniecierpliwiony a więc już post factum,ale po raz pierwszy się z Panem zgodzę w jednej kwestii...warto myśleć o dzieciach już zanim się je zrobi...a jesli już są trzeba wziąc na siebie odpowiedzialnośc za ich życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" patrycja 255 latekk Zniecierpliwiony idioto! a gdzie ona napisała ze to jej mąż lub ze stanowią rodzine? "" Ja się oto zapytałem dlatego ,że jest to forum , ktoś też o coś pyta. A dlatego też konkretnie ..... może z odpowiedzialności a może delikatności. Zupełnie jednak nie rozumie dlaczego próbujesz mnie obrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja 255 latekk
Zniecierpliwiony obrazac? ty taki jestes i chyba powiniens sie juz przyzywczaic ze masz ujemne IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
sad nie umorzy mu zadłużenia-nie ma do tego uprawnien,umorzenia moze sie domagc u Ciebie jesli złozysz takie pismo u komornika,ale długu z FA mu nie umorzą.100ZL smieszne pieniadze.Zabierz na rozprawe wszystkie rachunki np za czynsz,media,leki itp sąd nie obnizy na tak niską kwote -najwyzej o 100zl,a to ze nie pracuje to jego problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
'" Almentów od tego człowieka nigdy nie dostałam, za to mam je przyznane z funduszu alimentacyjnego. " Dlaczego ja utrzymuję Twoje dziecko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
nie utrzymujesz jej dziecka!!pieniadze beda sciagniete od ojca!predzej czy pózniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" nie utrzymujesz jej dziecka!!pieniadze beda sciagniete od ojca!predzej czy pózniej. " Czy aby na pewno i czy zawsze???? A może jeszcze będę musiał płacić na ojca na państwowym wikcie ???? Dlaczego tak się stało i może tak w koło macieju???? A może tak więcej odpowiedzialności we właściwym tego słowa znaczeniu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
a gdzie Twoja odpowiedzialnosc??gdy zakladałes rodzine?gdy urodziły sie dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
a mój ex mąż lat 40 też zażyczył sobie obniżki alimentów których nie płaci. Bo ma kredyty do spłacenia i kolejne dziecko w drodze. Komornik zajął mu rachunek bankowy ale ma własną działalność więc niewiele można zrobić. Ostatnio odkrył ulgę podatkową na dzieci i możliowść uzyskania 1100 zł zwrotu podatku wywołała u niego histerię. Mężczyźni wstydu nie mają bez względu na wiek. Autorko nie zgadzaj się na obiżenie alimentów. Kontakty a aliemnty to zupełnie dwie różne sprawy. Sąd nie będzie zajmował się kontaktaki tylko kosztami utrzymania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
Sąd może, ale nie musi brać pod uwagę jego litanii. Sądy nie lubią olewających tatusiów, którzy nie interesują się dziećmi. Nie zgadzaj się na obniżenie, bo 500 zl to niewygórowana kwota, a twoja sytuacja jest o tyle gorsza, że twoje możliwości zarobkowe są znacznie mniejsze niż ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
zgadzam sie z wypowiedzia powyżej-u mnie sąd przyznal wiekszą częśc kosztow utrzymania dziecka,nie tak,jak sie zunaje,ze wszystko n popolowie,bo sokoro matka sama zajmuje sie wychowaniem to sąd bierze to pod uwagę.Pytano mnie czy dziecko dostaje od ojca np ubrania,czy je zabiera do siebie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
""Ostatnio odkrył ulgę podatkową na dzieci i możliowść uzyskania 1100 zł zwrotu podatku wywołała u niego histerię. Mężczyźni wstydu nie mają bez względu na wiek. "" To w końcu jak ma być . Rachujemy się czy nie ??? Czy alimenty są utrzymywaniem dziecka czy nie???? Samotnie wychowująca .....a może ja bym chciał być samotnie wychowującym????? Mężczyźni wstydu nie mają .....??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
zwrot podatku za dziecko nalezy sie rodzicowi,u ktorego mieszka dziecko,a nie tatusiowi,ktory ma alimenty przyznane z funduszu:-P Owszem,jesli dziecko np przez 2 m-ce wakacji jest u taty to on moze to sobie odliczyc. Zniecierpliwiony....jakos nie wierze w zbyt wielu tatusiow chętnych do mieszkania z dzieckiem-gatunek wymarly:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
Jesli tak bardzo chcesz miec dzieci u siebie,a ex to taka menda to dziwie sie,ze nie zlozyłes pozwu o przyznanie Ci opieki nad nimi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieważme
Do MoniiP Dziewczyno twój post jest niejasny i opisuje sytuację chorą - ojciec dziecka jest zdolny do pracy, a alimenty płaci fundusz? ściga go komornik, mimo że pieniądze z funduszu dostajesz? Nie rozumiem. Albo nie dostajesz pieniędzy i ściga go komornik za zaległości, albo je dostajesz z funduszu a nim zajmuje się policja. 100 zł w dzisiejszych czasach to kpina i takiego werdyktu obawiać się nie musisz. Sąd jeśli nawet obniży alimenty, to na minimum 300 zł. W co i tak wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbieraj wszystkie rachunki. Dziecko kosztuje.Nie można przyznać 100zł. Ojciec dziecka musi wydorośleć. Nie ważne ile ma lat. Możesz wystąpić o alimenty od dziadków. Może to pomoże. Zajrzyj na byłeżony.pl są wątki o alimentach i wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i zaczęły się
>Dlaczego ja utrzymuję Twoje dziecko???? Zniecierpliwiony a nie uważasz, że to pytanie raczej do tego tatusia który się uchyla od ponoszenia, a raczej współponoszenia kosztów utrzymania dziecka? Ona na pewno na dziecko łoży bez twojej łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" Niewiem co o tym wszystkim mam myśleć, ja jestem osobą bezrobotną, uczę się w szkole wieczorowej. Czy ma on jakieś szansę aby tą sprawę wygrać, czy sąd uzna jego argumenty? " Ona jest bezrobotna i uczy się w szkole wieczorowej ........ i uważa ,że to normalne , nie jest zaś normalnym ,że on też jest bezrobotny.....ciekawe rozumowanie. Chyba oboje zakładali rodzinę????? A przynajmniej oboje powołali dziecko na świat. Jeżeli to dziecko jest takim problemem to niech je odda ojcu. A jeżeli ma o tym decydować państwo to oddać to dziecko państwu ,tylko dlaczego ja mam wtedy na nie płacić???? Kółko się zamyka. Kto jest nieodpowiedzialny ...ja czy ta pani z tym tatusiem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" Niewiem co o tym wszystkim mam myśleć, ja jestem osobą bezrobotną, uczę się w szkole wieczorowej. Czy ma on jakieś szansę aby tą sprawę wygrać, czy sąd uzna jego argumenty? " Ona jest bezrobotna i uczy się w szkole wieczorowej , on bezrobotnym nie może być ....ciekawe rozumowanie. Ona otrzymuje pieniądze z funduszu ....a skąd one tam są ????? Nie przypadkiem z moich podatków??? I ona płaci na dziecko bez mojej łaski????? Ona powołała na świat dziecko .....a ja na nie płacę ....to nie paranoja....czy ona się mnie pytała o zgodę na dziecko????? Jeśli nie to dlaczego ja teraz ponoszę tego konsekwencje???? To normalne????? Myśląc w ten sposób to daleko nie zajedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniecierpliwiony, pisałam wielokrotnie, ze my podatnicy będziemy utrzymywac dzieci nieodpowiedzialnych rodziców póki będzie istniało społeczne przyzwolenie na niecpłacenie alimentów. Tymczasem ty również walczysz z zalimentami i uważasz, ze nie powinno ich być. Mnie też wkurzają tacy ojcowie, za których muszę płacić, podobnie jak np. więźniowie, którzy kradli i mordowali, a ja muszę ich utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sędzia36
nigdy nie przyzna 100zl alimentów!!nie masz sie czego bać!!!500zl zostanie albo opusci o 50zl:))spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sędzia36
sąd nie jest od umarzania długow u komornika!!!nie ma takeij opcji-jesli mialas pieniadze z funduszu dluznik musi je spłacić!!moj dłuznik tez chciał umorzenia długu u komornika-sedzia go wysmiał:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sędzia36
Zniecierpliwiony dałbys sobie na luz:-P kazdy Twoj wpis musi zawierac cytaty innych????załóz sobie wlasny temat np pt jak dowalac innym na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sędzia36
ulga na dziecko przysługuje temu z rodzicow,u którego mieszka dziecko!!oczywiscie-jesli dziecko na 2 m-ce wakacji jest u taty lub mamy to wtedy można sie dogadac.Ale jakim trzeba byc okropnym typem żeby nie płacic na dziecko nic,a ulgi sie domagac!!!???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×