Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość shelter

ojciec po latach "przypomina" sobie o dziecku

Polecane posty

Gość shelter

Witam. Ponad 3 lata temu wyprowadziłam się z dzieckiem od męża. Ponad 2 lata temu dostałam rozwód z orzeczeniem o jego winie. Jemu zostały ograniczone prawa rodzicielskie "do zasięgania opinii o stanie zdrowia" oraz widzenia po wcześniejszym ustaleniu terminu i miejsca ze mną i tylko i wyłącznie w mojej obecności. Kilka miesięcy po rozwodzie odezwał sie , że chce się spotkać z córką ale nie przyszedł na spotkanie. Taka sytuacja miała miejsce ok 3 razy. Teraz gdy córka ostatni raz widziała go w wieku niespełna 2 lat (niedługo konczy 5 lat) on "przypomniał" sobie, że chce "wszystko odbudować". Co ja mogę w tej sytuacji zrobic? Corka go nie zna, jest dla Niej obcy. Na poczatku zabiegalam o ich kontakty ale on nie wykazywał żadnych chęci w tym kierunku. Jesli to ma jakies znaczenie niedługo po rozwodzie ożenił sie ale teraz twierdzi, ze to pomyłka i że znów będzie sie rozwodził bo chce miec normalna rodzinę cokolwiek wg niego to znaczy... Rozwód byl, że tak się wyrażę z powodów patologicznych sytuacji jak awantury, bezustanne nadużywanie alkoholu, znęcanie psychiczne, brak chęci podjęcia pracy, po wyprowadzce wielokrotnie mi groził . To tak miedzy innymi. Obawiam sie spotkania z nim a co dopiero jeszcze zabrania na spotkanie dziecka. Nie wiem czy w ogóle zamierza tym razem przyjść. Chcial sie spotkać z Nią w dzień dziecka ale odmówiłam bo mamy od dawna inne plany na ten dzień. Proszę powiedzcie co sądzicie o tej sytuacji? Czy ktoś z was miał podobne doświadczenia ? Dodam jeszcze, że nie płaci zasądzonych alimentów, wszczęte jest przeciwko niemu postepowanie egzekucyjne ale bezskutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w życiu!!! Po co Ci taki pasożyt i tyran znowu w życiu. Tylko się nadenerwujesz przez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko napisalo sms,bo zatesknilo a nie widzialo go...10 lat.I co? "kocham cie" i cisza!!! zero alimentów,zero kontaktów,szkoda dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i się nie odzywał i pił itd. No ale to ojciec moze naprawde zaluje. Nie wiem co chcesz usłyszeć w jaki sposób masz mu zakazać? Za parę lat Twoja córka może mieć pretensje ze nie mogła poznać ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21'05,ciebie pogielo?bezpieczenstwo dziecka jest najwazniejsze! jak sie schla?w porę nie dowiezie dziecka do domu?namiesza w glowie i zniknie znow na kilka lat? agresor to agresor,samo nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie umiesz czytać? Spotkanie ma być z obecnością matki to chyba jak będzie nachlany to zabierze dziecko. Nie może jej nigdzie zabierać. A nie wiesz jaki mu sie poukladalo moze poszedł na leczenie. Tyle osób wyszło z nałogu. Ciekawe jak to byś gadał jak ys Ty zachorowała. Ale jak się chce pszczekac to zawsze znajdzie się powód nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.05 żałuje?ale alimentów dalej nie płaci..obchodzi go co dziecko je i czy ma w co się ubrać? Nagle chce być ojcem..fakt lepiej późno niż pozniej ale ja na twoim miejscu bym bardzo powoli ta sytuacje rozwijała. Po pierwsze spotkaj się z nim sama,zapytaj co zamierza jak sobie to wyobraża, czy znowu umówi się na widzenie z dzieckiem i nie przyjdzie, jak będziesz wiedziała na czym stoisz i ze warto dac mu szanse to możesz zacząć rozmawiać z dzieckiem na jego temat, coś wspominać. .wszystko powoli i nie na sile. Oczywiście widzenia w twojej obecności aż dziecko poczuje się swojo w jego obecności i ty będziesz widziała ze się stara i jest odpowiedzialny;ze gdy dziecku coś obiecałem czy tobie to dotrzyma słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli to ma jakies znaczenie , to wszedł program 500 plus, może własnie dlatego chce " zacieśniac więzy'? moja koleżanka właśnie przed kilkoma dniami straciła 3 x po 500 bo jej facet , z którym jest w trakcie rozwodu, zapałał nagle miłościa, mieszklai znów razem, a jak on odebrał 500 plus( ma nadal prawa rodzicielskie, no i mieszkali razem ) to nagle mu sie odwidziało:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×