Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anna500

podział majątku

Polecane posty

Jestem po rozwodzie.W trakcie trwania małzeństwa kupiliśmy z męzem mieszkanie.1/3 wartości mieszkania zapłaciliśmy gotówką,a reszte z kredytu hipotecznego zaciągniętego na 30 lat.Po rozwodzie mąz wyprowadził się,kredyt spłacam sama.Jak w takiej sytuacji będzie wyglądał podział majątku? Na spzedaz mieszkania nie wyrazę zgody.Są 2 pokoje ale mąz nie chce mieszkać ze mną.Czy będę musiała go spłacić?(mieszkanie można powiedzieć,ze jest banku,bo kredyt nie jest spłacony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habset
Mam podobną sytuację-mieszkanie sąd mi przyznał ale połowę jego wartości muszę spłacić byłemu mężowi.Sąd może spłatę rozłożyć nawet na 10 lat-zależy od możliwości i sytuacji życiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz spłacić połowę ceny mieszkania za którą kupiliście to mieszkanie,czy połowę wartości rynkowej na obecną chwilę? A co z kredytem,który płacę sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
splacić powinnaś połowę obecnej ceny rynkowej minus kredyt który pozostał tobie do spłacenia (od rozwodu). Ceny zakupu nie bierze się pod uwagę, bo przy takich skokach jakie miały miejsce w ostatnich latach byłoby to niesprawiedliwe. tylko upewnij się, czy sama masz wystarczającą zdolność kredytową - i co na to bank, bo zmiany wymaga też umowa . Rozłożyć na raty można, ale nie ma się co łudzić - będą one wyższe, bo nikt normalny nie zgodzi się na taki podział, żeby nieoprocentowane raty dostawać 10 lat. Facet tez będzie sobie musiał dach nad głową zapewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habset
Wartość na chwilę obecną/wycena biegłego na polecenie sądu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×