Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rozliczenie podatkowe

Polecane posty

Gość gość

Pytanko grzecznościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po rozwodzie eks mieszka z synem za granicą czy ja mogę skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko w Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakim niby prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawa mam do dziecka biorę oplacam przyjazdy do Pl odwozy alimenty to jak to jakim prawem?? Normalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to pomyśl (jak dasz rade) - w rodzinie gdzie jest tata, mama i dziecko - można sobie RAZ odliczyć ulge na dziecko. A tutaj - i ty chcesz sobie odliczyć, i tata pewnie chce sobie odliczyć.... 2 razy odliczenie za rozwód i qrwienie? Nie za dużo chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źle zrozumialas moja byla eks pracuje za granica moj syn mieszka z nią ...ja mieszkam w Polsce i kieruje pytanie czy mogę skorzystać z tej ulgii ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty tatuś jesteś ;) To poczytaj to ci sie napisało powyżej - i pomyśl. Jak dasz rade. A jak ci powiem że nie możesz skorzystać, to uwierzysz? Czy dalej będziesz uważał że ci sie należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ulgi może skorzystać ten rodzic, z którym dziecko mieszka. Niektóre US stoją na stanowisku, że ojciec może odliczyć tę część ulgi która przypada na pobyt dziecka u niego. Najprościej poprosić w swoim US o wykładnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na ..uj komu wykładnia? Przepis jest prosty jak konstrukcja cepa: dasz rade udowodnić że, np dziecko było u ciebie 1/4 roku? To sobie odliczaj 25% ulgi. Proste? Jak konstrukcja cepa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×