Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziwna budowa

rozwód a chrzest dziecka??

Polecane posty

Gość dziwna budowa

Mam pytanie,czy istnieje jakaś przeszkoda, by po rozwodzie ochrzcić dziecko? Przykładowo ojciec z matką rozwiedli się, matka znalazła nowego partnera, mają ślub cywilny, z tego związku przyszło dziecko na świat, czy te dziecko może być ochrzczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdzie Ty żyjesz
Myslisz, że dzieci osób nie mających ślubu nie są chrzczone ????? Gdzie Ty żyjesz??? Dajesz kasę i masz chrzest po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dizwnej b...
Jeśli jesteś po slubie cywilnym, to ksiądz nie ma prawa odmówić chrztu. Śmiało idź do kancelarii i powiedz że jesteś w związku niesakramentalnym , ksiądz nie będzie robił przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dizwnej b...
A z tą kasą to nie jeste tak, jeśli jakaą para zyje w konkubinacie ksiądz ma prawo odmówić chrztu. Teraz lece do pracy ale po południu wyjasnie dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna budowa
To jest dziecko osób które są po rozwodzie, ale cywilnym, bo dla koscioła oni ciągle są małżeństwem, a wstąpili w nowy związek i zawarli ślub cywilny i mają dziecko. Słyszałam, że niektóre Kościoły robią problem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsfssf
a niektórych kościołach grasują księża-pedofile i wcale to nie znaczy że wszędzie tak jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszędzie się zgadzają ale na bank znajdziesz księdza, który bez problemów udzieli chrztu. Przecież dziecko nie jest winne, że rodzice nie mają kościelnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie można odmówić ochrzczenia
polecam prawo kanoniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego pytasz na forum
u nas jest problem i takie dzieci nie sa chrzczone w niedziele na mszy,tylko w sobote po mszy. chore to jest :O i dlatego nie chodze do kosciola :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednym slowem ksieza polscy zapomnieli jaka jest ich rola....dlatego kupe lat nie chodzilam do kosciola dopiero dzieki ksiezom za granica zaczelam na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasna stawka
ja miałam problem by ochrzcic dziecko, ksiądz zapytal tylko w którym kościele brałam ślub, powiedziałam że nie mam ślubu kościelnego a on że nie udzieli chrztu dziecku którego rodzice nie żyja w wierze katolickiej, bo nie ma podstaw do tego, argumentował że chrzci się dziecko nie bo wypada tylko pod warunkiem wychowywania dziecka w wierze a my niestety nie zrobimy tego gdyż zyjemy w grzechu, żebyśmy zdecydowali się na ślub koscielny i nie będzie problemu, myślał że na przeszkodzie stoją koszta z tym związane polecił skromny śłub bo to ma byc dla nas nie dla rodziny kiedy dowiedział że ojciec dziecka jest po rowodzie cywilnym i ma już kościelną \'żonę\' powiedział żebyśmy się wstydzili przychodzic po chrzest bo w tym przypadku prawo kanoniczne każe mu odmówic ochrzczenia dziecka ;( wiadomo że nie winnie jest niczemu dziecko że rodzice są grzeszni ale w tym przypadku nie wychowania w wierze takiego potomka i chrzest jest zbyteczny, podobnie jak rodzice chrześni nie mogą byc innej wiary i muszą byc po wszystkich sakramentach od chrztu po bierzmowanie ;( tak to już jest że w Polsce rządzi kościół, dopiero jak nasze dziecko będzie pełnoletnie będzie mogło podjąc samo decyzję o tym jaką wiarę przyjmie otrzyma wtedy chrzest i resztę sakramentów, żałosne że księża odpychają tych którzy popełnili błąd a mimo to chcieli by się nawrócic i pojednac z kościołem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasna stawka
słyszeliście o tym pogrzebie bez księdza? młody człowiek zginął w wypadku miał 2 dzieci z jedną kobietą i w tym roku chciał zawrzec związek małżeński, ksiądz nie chciał udizleic pogrzebu a rodzinie pozwolił tylko uczestniczyc we mszy ale trumna pozostała przed drzwiami kościoła, dlatego tylko że nie miał ślubu a miał dzieci no i ksiądz nie widział go w kościele na coniedzielnej mszy. tragedia, i jak tu ufac i wierzyc? to samo jest właśnie z chrztami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z chrztem akurat trochę się zgodzę po co osoby które nie żyją wiarą (bo np żyją z cudzym mężem albo żoną) chcą chrzcić swoje dziecko ? podczas chrztu jest wyznanie wiary czyli decydujemy się świadomie na zerwanie z grzechem jak to ma się do osób przez które np nastąpił rozłam rodziny/małżeństwa ? wiem, prawie wszystkie spotkały już pana po rozwodzie albo w trakcie i nie przyłożyły palca do rozwodu.... niestety albo w prawo, albo w lewo a teraz dla spokoju sumienia szuka się usprawiedliwienia oczywiście znajdzie się ksiądz który dla kasy ochrzci dziecko tu na ziemi można oszukiwać, przekupywać itd ale jest jeszcze sprawiedliwość tam na górze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram 10/10!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdajedyna
Wg prawa kanonicznego ksiądz może odmówić chrztu rodzicom którzy żyją dobrowolnie w grzechu czyli nie mogą szczerze wyznać zasad wiary podczas uroczystości bo byłoby to kłamstwem. Istnieje jednak druga strona medalu. KAŻDE dziecko ma prawo do chrztu bo nie odpowiada za grzechy rodziców. Do komunii rodzice nie przystąpią i tyle. W takim układzie wierzący, praktykujący powinni być rodzice chrzestni - oni muszą być bez grzechu ciężkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz MOŻE odmówić? A co to za prawo, w/g którego ksiądz może robić co chce? No tak - jaka religia takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piert*olenie o Szopenie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki pan taki kram hahahaha katole szybko na zniewolenie dziecka I byle nie kasy na wasza sekte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest chore, mam męża rozwodnika żona zostawiła Go dla innego. Ja teraz jestem w ciazy i co mam nie ochrzcić dziecka bo rzekomo żyje w grzechu? To znaczy ze On już powinien do końca życia być sam bo miał ślub koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak. Tak właśnie mówi ta wiara - nie wiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja, rozwódka [nie było unieważnienia naszego związku kościelnego] wyszłam ponownie za mąż ślub tylko cywilny. Bez problemów ochrzciliśmy dzieci w swojej parafii. Mieszkamy na wsi, ksiądz znał naszą sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiejszy ksiądz za dwa złote, które wy i wasz bękart będziecie rzucać na tacę przez następne 50 lat, to nie tylko oleje zapisy biblijne. Zresztą - kościół katolicki swego czasu zakładał bordele - więc co znaczy wasze bezślubne bzykanko w porównaniu z wyczynami co niektórych papieży t.zw "ojców" ""świętych""?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam rozwodników , tych przed i juz po. Pewnie wielu z Was ma problem z masturbacją,waleniem pałki itp. Masz problem z masturbaacją , ciągle walisz kapucyna ? Twój drągal już nie domaga, wejdź na EROFLIRT24.PL tylko dla osób powyżej 25 roku życia. Serdecznie polecam mi ta strona pomogła masakrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×