Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość floo

Rozwód bez udziału strony... czy jest mozliwy??

Polecane posty

Gość floo

mam pytanie do orienyujacych sie w temacie, sprawa jest nastepujaca: on chce złozyc wniosek o rozwód bez orzekania o winie, przebywa w Polsce, ona przebywa wraz z ich wspólnym dzieckiem w norwegii, jest zgoda co do rozwodu, tylko ona jest w ciązy (z nowym facetem)i nie moze przyleciec do polski. czy sprawa sie odbedzie jak ona sie nie stawi, czy nie? czy ewentualnie ona moze np ustanowić kogos pełnomocnikiem bedąc za granicą? Może ktos wie?? dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż tak dokładnie nie wiem
ale wiem na pewno - że jest to możliwe, w razie gdy nieznane jest miejsce pobytu - ustanawia się kuratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem na pewno
ona może wynająć adwokata, który będzie ją reprezentował w sądzie - NIE MUSI BYĆ OBECNA NA ROZPRAWIE ale adwokat jest potrzebny (nie wiem czy może to byc ktoś inny w roli pełnomocnika), bo inaczej sąd może rozprawę odroczyć do momentu aż ona się stawi jeśli jest adwokat i zgoda to rozwód trwa 15 minut :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floo
A czy może wynająć adwokata w Polsce przebywając za granicą??? nie musi jakiegos pełnomocnictwa notarialnego podpisywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floo
Ale miejsce jej pobytu akurat jest znane... adres, telefon, tylko po prostu nie może w ciązy przylecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
laska jest w Norwegii, to głodem raczej nie przymiera. Niechże się wykosztuje na 100 zł i zasięgnie opinii prawnika - choćby wysyłając w swoim imieniu kogoś z rodziny, kto przedstawi sytuację i spyta jak to formalnie załatwić. trzeba będzie zapewne wystawić w Norwegii formalne notarialne pełnomocnictwo do reprezentowania jej przed sądem w Polsce. Na rozprawie będzie ją reprezentował pełnomocnik i tyle, nie musi być to adwokat nawet, może być ktoś z rodziny. Mój kuzyn rozwodzil się za swojego brata który byl za granicą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×