Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość artystka1983

rozwód

Polecane posty

Gość artystka1983

witam chcę się rozwieść z mężem poniewaz on od 3 lat nie może ustalić sobie relacji ze swoją matką która nieustannie się wtrąca, w skócie nie daje nam żyć ja mam tego dość, po ślubie cywilnym dodam jesteśmy 1,5 roku i mamy 13-sto miesięcznego syna i ja tylko ze względu na syna tolerowałam jego zachowania ale ile można wiecznie tylko mamusia najważniejsza a gdzie tu miejscedla żony, poradzcie co ja mogę w tej sprawie zrobić, dodatkowo mąż nie chce się wyprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś ty a nie lepiej
wyprowadzić sie do jego mamy. Nie bierz rozwodu bo kto bedzie płacił na dziecko? Alimenty sa małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
jak to mam się do niej wyprowadzić?? mam swoje mieszkanie i w ogóle to chyba nie przeczytałaś dokładnie tego co napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś ty a nie lepiej
not o jak masz swoje to jego rzeczy wystaw za drzwi. Niech idzie do mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
właśnie chodzi o to że niedawno wykupiliśmy to mieszkanie nie byliśmy jeszcze u notriusza ale z tego co wiem to mieszkanie jest na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanie wspólnie kupione w czasie trwania małżeństwa jest wspólną własnością, chyba że pochodzi ze środków wyłącznych jednego z małżonków, co jest ujęte w akcie notarialnym. poza tym jeśli ktoś jest zameldowany w danym mieszkaniu, ma święte prawo tam przebywać, chyba że zachowuje się agresywnie i dopuszcza się przemocy. tylko w takim wypadku policja może ingerować. ale jeśli facet jest spokojny, nie ma możliwości "wystawić go za drzwi", nawet, jeśli mieszkanie nie jest jego :( przetestowane niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
ale mogę to zrobić? co poza tym co proponujecie a zamki mogę zmienić bez jego wiedzy?, jak to jest żebym nie narobiła sobie kłopotów bo dodam że jest świetnym aktorem i ma dobrą opinię nie u wszystkich ale... i to mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
ale jeszcze żadne z nas nie jest tam zameldowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie NIE MOŻESZ go wyrzucić, jeśli zmienisz zamki, on ma prawo wejść z policją. bo jest zameldowany, przebywa stale w tym mieszkaniu, ma swoje rzeczy, itd. chyba że wniesiesz o odseparowanie go od rodziny i zakaz zbliżania się ze względu na jego agresję, ale na to musisz mieć baaaardzo mocne dowody - obdukcje, zeznania świadków, itp. jeśli facet nie jest agresywny wobec ciebie i dziecka, nie ma możliwości zmusić go do opuszczenia mieszkania, zwłaszcza, ze jest współwłascicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie jesteście zameldowani, wchodzi w grę kwestia współwłasności, ale formalnie nie masz prawa go usunąć z mieszkania tak po prostu. jesteście małżeństwem, macie ustawową wspólnotę, wiec na jakiej podstawie on ma opuścić SWOJE mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
no to lipa a orientujecie się co w ogóle mogę zrobić?? jak to jest z rozwodem jak on się nie zgodzi na rozwód to ja go nie dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
a chodzi w grę "znęcania" psychiczne podam przykład, dzisiaj wygonił mnie z domu bo chciał spędzić dzień z synem, i co chwilę powtarza do niego "zobacz jaką masz żałosną matkę" "twoja matka schrzaniła nam życiez" pomyśłałm że to nagram ale niestety nie udało mi się, ale tak sobie myślę że to byłby dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
bo myślałam żeby wyprowadzić się do mojej mamy z synem ale ona mieszka 2 bloki dalej i myslę że to na pewno coś zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwód orzeka sąd, jeśli jedna strona się nie zgadza, to po prostu dłużej to trwa, z tego, co wiem. a jeśli są przypadki przemocy psychicznej, to nagrywać i przedstawić w sądzie jako dowody. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1983
bardzo dziękuję za pomoc. miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×