Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwód, spłacony samochód, kto go dostanie?

Polecane posty

Gość gość

Dobry wieczor, mam pytanie: jestesmy juz po rozwodzie. eks bez mojej zgody zabral auto, zapisane na mnie i na niego (on byl na drugiej stronie dowodu). Auto bylo kupione na kredyt, konczy sie ten kredyt w tym miesiacu. Sprawa o podzial majatku dopiero bedzie. Niby splacal ten kredyt 3lata po rozwodzie, ale ja dalej widnialam w papierach. Czy musi mi oddac polowe wartosci samochodu? Tym bardziej, ze zabral i nie dawal nim jezdzic? Prosze o pomoc czyli odpiwiedz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samochód był zakupiony w czasie trwania Waszego małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, dlatego ja jestem w dowodzie na pierszym miejscu, eks jest na drugiej stronie. 5 lat splacal go w malzenstwie, trzy lata po rozwodzie, ale ja sie nie zgadzalam na uzytkowanie go tylko przez niego. Mowil, ze skoro on splaca, to jego. ale 5 lat z 8miu to byl zwiazek malzenski. a teraz kaze mi sie wypchac. a ja nie chce darowac - wolno mi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co zostało pozyskane w trakcie pożycia małżeńskiego prawnie należy się Tobie, wiec walcz :) Mógł nawet sam spłacić cały ten samochód, ale został zakupiony w czasie trwania małżeństwa i prawnie musi Ci oddać połowę Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty musisz mu oddać połowę tego co spłacał po rozwodzie. Summa-summarum - z 500 zł powinnaś wyrwać :D To już przecież stary 8-letni grat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, a skąd był spłacany? Z waszego wspólnego konta? To jest pewien problem, zwlaszcza ze samochod byl splacany jeszcze po waszym rozwodzie. powinien ci chyba oddac polowe wartosci minus kredyt na dzien w ktorym zostal orzeczony rozwod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
penicylinka -> ty chyba dawno nie zaznałaś penis-ylinka. Bo wydajesz się niedoje/bana w swoich postach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samochód jest zapisany na was oboje, a stan majątku do podziału oblicza się na dzień orzeczenia rozwodu. Wartość samochodu minus zobowiązanie kredytowe sąd podzieli na pół. Jeżeli chodzi o spłacanie kredytu - zgadzam się z penicylinka, prawdopodobnie będziesz musiała oddać połowę tego, co spłacił były mąż. Jeżeli potrzebujesz dokładniejszych informacji - chętnie pomogę, zajrzyj na moją stronę, tam znajdziesz formularz kontaktowy: http://www.rozwod-warszawa.pl/kontakt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawnicy z twojej kancelarii interesują się tak starymi samochodami?? A ile weźmiesz za odzyskanie tych 500 zł? Straszna bida w tych warszawskich kancelariach musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Atorko walcz! Po oplaceniu adwokatow może na dropsa Ci wystarczy pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie składa ze korzystalam z uslug prawnika swego czasu i na dropsa spokojnie starczylo a nawet i na wiecej :) nie rozumiem po co tyle hejtu :) zwlaszcza ze piszesz jako gosc, nie podajac loginu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie czy po rozwodzie należy mi się połowa majątku gody wszystko Zapisane jest na mojego męża ? Firma na męża ja w niej pracuje auta na męża w dowodzie rejestracyjnym ale wszystko zakupione robione w trakcie naszego małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zakupione razem w trakcie małżeństwa jest na pół, ale liczy się też wkład własny. Np mąż miał mieszkanie przed ślubem potem je sprzedaliście i kupiliście większe, za tamto wzięliście 100tys nowe 300tys, wkład własny męża 1/3 wartości 2/3 dzielicie na połowę. Jeśli mąż miał firmę przed ślubem to jego firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×