Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość onaaaaaaa12345

Test DNA na ustalenie ojcostwa

Polecane posty

Gość onaaaaaaa12345

No wiec od razu zaznaczam, ze nie chodzi o mnie ale o znajomych... Moja dobra kolezanka jest z facetem ktory ma dziecko, wszyscy ktorzy dziecko i rodzicow widzieli wiedza ze cos jest nie tak bo dziecika ni uja do ojca nie jest podobny, ani nawet do matki... Na dodatek ma odstajace uszy co jak mowi genetyka jest skutkiem tego iz jedno z rodzicow takowe mialo. Tylko ze jego byla jak i on maja uszy przylegajace. Nawet zostawiajac kwestie genow bo wiadomo czasem natura figle plata. O ile kolezanka czesto opowiadal mi ich historie tzn: uprawiali sex kilka razy tylko ze ona twierdzila ze ma spirale, a potem nagle oznajmia mu ze jest w ciazy bo uprawiali pewnego pieknego razu sex a ona 2 dni pozniej miala wyciagan spirale o czym mu nie powiedziala. Teoretycznie zaplodnienie jest mozliwe, ale praktycznie dla mnie jest to mocno naciagane. Poza tym osttnio zrobilismy mala impreze ze znajomymi i jak facet kolezanki kilka kieliszkow wypil to sie otworzyl i opowiadal jak to bylo. A mianowicie pamieta dokladnie kiedy uprawiali seks byl to okres ok 3-4 tyg kiedy sie spotkali i max 3 - 4 razy uprawiali sex, a ostatni raz mial miejsce w polowie listpoada po ktorym to terminieon wyjechal do pracy na 3 miesiace, a dziecko urodzilo sie nastepnego roku w polowie wrzesnia wiec jak dla mnie to jest kuva cos nie tak. A na moje pytanie dlaczego nie zrobili testu odpowiadaja ze boja sie, ze jezeli jednak okaze sie ojcem dziecka to byla ograniczy mu prawa rodzicielskie. Wydaje sie to dla mnie bzdura bo z jakiej racji moglaby tak postapic? Tylko dlatego ze mieli watpliwosci? ( o ktore z reszta nie trudna bo owa kobieta ma obecnie 3 dzieci kazde z innym facetem, a w zwiazku jest jeszcze z kim innym) Wiec prosze o odpowiedz w jaki sposob wyegzekwowac prawo do zrobienia testu DNA i czy moze miec to jakies konsekwencje dla owego znajomego? Chce im po prostu podopowiedziec co moga zrobic, a decyzje oczywiscie bedzie nalezala do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
moj maz mial takie badania zlecone przez sad inaczej nie wyegzekwujesz tego mozna zamowic takie testy np przez internet wyjda o wiele taniej niz przez sad i zrobic po "ciuchu" dostajesz patyczek ktory wkladasz do buzi (dokladnie to wewnetrzna strona policzka), to samo dziecko i wysylasz na badania czekasz ok 3 tygodnie na wynik jak wyjdzie ze jest ojcem to sie cieszysz jak nie to zakladasz sprawe o zaprzeczenie ojcostwa i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaa12345
O tych testach ktore mozna zamowic w internecie duzo czytalam ale dla nich sa raczej za drogie i nie daja pewnosci... Szkoda mi tych ludzi, gdybym sama byla w takie sytuacji to bym chyba sie zalamala. A czy moga zalozyc sprawe i jezeli sad wyda decyzje o wykonaniu testu to kto musi za niego zaplacic? Oni czy panstwo? Czy jezeli okaze sie ze nie jestem ojcem to byla? I co najwazniejsze czy ona moze odmowic wykonania takiego testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
testy z netu sa o wiele tansze i pozwalaja zbadac sprawe bez wiedzy zbednych osob i problemow sprawe musialby zalozyc domniemany ojciec przeciwko matce dziecka jezeli okaze sie ze jest ojcem bedzie musial zaplacic ponad 200 zl za testy i za rozprawe do tego moze stracic zaufanie i szacunek u matki dziecka wiec duzo traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
co do odstajacych uszu.. to moja szwagierka jako jedyna ma odstajace uszy z rodziny ani rodzice ani reszta rodzenstwa nie ma odstajacych ale nie ma mowy o tym ze nie jest corka swoich rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaa12345
Dlatego wlasnie z tymi uszami to pisalam ze natura lubi figle platac. Jezeli rozchodzi i sie o 200 zl to nie taki majatek na to bedzi ich stac. wszyscy byli przekonani ze takie testy to wydatek liczony w tysiacach. A jezeli chodzi o zaufanie matko to watpie ze im na tym zalezy bo to ku*wa. Inaczej niestety jej nazwac nie mozna skoro takie a nie inne zycie porwadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona.bez.meza
moj byly maz na koniec za badania DNA utalane sadownie oraz rozprawy musial w sumie zaplacic ok 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
przepraszam za wprowadzenie w blad, koszt sadownych badan wyniosl go ok 800 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdhgsaddfjhjdf
Mam 3 siostry, ktore maja ciemne wlosy, ciemna karnacje i brazowe oczy. Ja natomast urodzilam sie blondynka z niebieskimi oczami i kreconymi wlosami :). Po prababci :) Jestem najstarsza z nich. To nie ma reguly. A po dwa to chyba lepiej zrobic testy poki dziecko jeszcze jest male, niz pozniej kiedy dziecko sie zwiaze z tym facetem i bedzie go nazywalo tata... a tata tez sie przywiaze i nagle sie dowie ze nie jest ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy kupione w internecie są o wiele tańsze niż te sądowe Mój facet zamawiał taki test na stronie http://testynaojcostwo.eu/ bo jego była dziewczyna próbowała go wkręcić w dziecko Wyniki przyszły po 2 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dobrze, że są tego typu strony, gdzie można się dowiedzieć o takim badaniu na ojcostwo (choćby Rex - http://rex.pl/testy-dna-na-ojcostwo.html), bo czasami naprawdę nie wiadomo czy facet może sam zrobić test, a nie dopiero podczas rozprawy w sądzie. Mój facet musiał zrobić takie badanie, bo jego była chciała go zatrzymać przy sobie posługując się dzieckiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz to
Chcecie darmowe, mrożące krew w żyłach, szokujące, autentyczne (to dokumentalne) i wartościowe filmiki na youtube? Wpiszcie sobie Piotr glas, przede wszystkim polecam „demony seksu”, gwarantuję szok z potężnym przesłaniem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsww
Rozsądne ceny mają w firmie Medicogen. Znalazłem ich kilka tygodni temu jak potrzebowałem wykonać takie badania. Dziewczyna mnie chciała dosłownie wrobić w dziecko...Masakra, niektóre kobiety są tragiczne po prostu. Co do konkretów to na stronie www.medicogen.com/cennik jest ich cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhh
Podobało mi się jak mnie obsłużyli w Medicogen. Szybko, dyskretnie i niedrogo. Ja potrzebowałem takich badań DNA dla sądu. Oni się tym zajmują, a nie każde labo ma na to atest i ISO. Na stronie www.medicogen.com/test-dla-celow-sadowych jest więcej informacji właśnie o badaniach dla sądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyga33
Wygodną formę oferuje laboratorium ze strony medicogen.com. Można złożyć zamówienie online, wysyłają cały zestaw do badania, wraz z instrukcją, także można się spokojnie połapać co i jak. Myśmy akurat normalnie pobierali taki wymaz z wewnętrznej strony policzka u mnie i u dziecka. Trzeba było potrzeć kilka sekund i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak robiłeś to dziecko, to też kilka sekund i gotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie on musiał je zrobić, może ona dawała je robić kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak każda kobieta. Wielkie mi halo żeby po jakichś medicogenach przepłacać. Phi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie co do robienia testów na ojcostwo. Jestem ojcem i mam 2 dzieci 7 i 5 lat co do 2 dziecka nie jestem pewny i chce zrobić badania DNA ale obawiam się ze przy pobraniu wymazu, matka podłoży ślinę pierwszego dziecka . Co w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""""" gość dziś Witam mam pytanie co do robienia testów na ojcostwo. Jestem ojcem i mam 2 dzieci 7 i 5 lat co do 2 dziecka nie jestem pewny i chce zrobić badania DNA ale obawiam się ze przy pobraniu wymazu, matka podłoży ślinę pierwszego dziecka . Co w takim wypadku? """"""" Proponuję , zrobić to osobiście w obecności świadków lub lekarza. Lub niech zrobi to lekarz , osobiście, podając swoje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zzz zniecierpliwiony - Jeśli masz normalnie kontakt z dzieckiem to takie badanie możesz przeprowadzić dyskretnie. Możesz przeczytać co zebrać do takiego badania http://www.testdna.pl/analizy_ojcostwa_test/ i wtedy nie będziesz miał wątpliwości, że matka podłoży jakąś inną próbkę albo iść i pobrać takie wymazy w przychodni - konkretnie z dzieckiem a to chyba najsensowniejsze rozwiązanie. onaaaaaaa12345 a nie prościej po prostu niech zrobi testy dla własnej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz badania dna można zrobić praktycznie ze wszystkiego np. włosy, widelec, łyżka, guma do żucia a nawet ubranie. Laboratoria dają nawet gwarancje, że jak próbka nie wyjdzie to drugą badają za darmo wiec nie ma problemu z tym, żeby samemu sprawdzić. Podzwoń i popytaj co badają. Widziałem kiedyś reklamę jednej firmy, że robią DNA praktycznie ze wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No. Jednemu to nawet zrobili badania DNA z bazi wierzby płaczącej, pod którą bzykał jedną laskę 15 lat temu - wyszło że to co robił i na co 15 lat płacił, to nie jego. 3 dni płakał pod tą wierzbą. A jak próbował sie na niej powiesić - to mało sie nie utopił! Te badania "ze wszystkiego" to niebezpieczne są!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coraz ciekawszy ten świat
Jak jesteśmy przy badaniu DNA, to wejdźcie na stronke DFmedica i poczytajcie co można wykryć w takich testach. Ten na potwierdzające ojcostwo to pikuś. Dosżło do tego, że nie tylko ustalą kto jest ojcem, ale wypiszą predyspozycje genetyczne, cukrzyca, nadwaga, ciśnienie krwi, przyswajanie minerałów, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie teraz również robie rozeznanie, zapowiada się na to, że będę musiała robić badania i pokrywać z własnej kieszeni. Porównuje ceny oraz czas realizacji, aczkolwiek dopiero zaczynam zapoznawać się z tematem. Z tego co widzę,fajną ofertę mają https://dnatesta.pl/. Na co zwrócić uwagę oprócz czasu realizacji badań oraz ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20'29 spamujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaeM124
No w takim wypadku to tylko i wyłącznie zrobiłabym test genetyczny. Teraz są takie testy że można je zrobić nawet nie wychodząc z domu. Zamawia się zestaw i odsyła się próbkę DNA do analizy. Tutaj np można kupić https://zdrowegeny.pl/ustalenie-ojcostwa. Bez żadnych skierowań i innych ceregieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobisia
Nie jesteś w za ciekawej sytuacji ale na Twoim miejscu zdecydowałabym się na badania na ojcostwo. Na chwile obecną nie ma już większych problemów z tym by takie badania wykonać. Możesz poczytać tutaj https://zdrowegeny.pl/poradnik/badanie-ojcostwa trochę więcej na ten temat. Czytałam tez, że jest wiele miejsc w całym kraju w których takie badania można wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×