Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwodka

usynowienie

Polecane posty

Gość rozwodka

Byly ma ograniczone prawa rodzicielskie. Obecnie nie odwiedza dziecka juz ponad 3lata. Czy mam szanse starac sie o pozbawienie go wladz rodzicielskich w stopniu calkowitym? Dodam,ze w miare regularnie placi alimenty przysadzone przez Sad. Zalezy mi na tym, gdyz moj obecny partner chce moje dziecko usynowic. I mnostwo innych waznych powodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjhjkll6666666666666666
jak go usynowi i pozbawi praw rodzicielskich tracisz alimenty;)) ale milosc no ma ten twoj do twojego dziecka ciekawe czy go usynowi jak sie dowie ze nie bedzie alimentow;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
jesli pozbawisz go praw rodzicielskich,alimenty otrzymujesz nadal,nie ma znaczenia czy ojciec prawa rodzicielskie ma,czy też nie.natomiast nie wiem jak to jest z usynowieniem.jak sie czegos konkretnego dowiem,dac znac.ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodka
samaEwusia-lat44 tez slyszalam,ze alimenty naleza sie bez wzgledu czy ojciec ma prawa rodzicielskie czy tez nie. W koncu to nie dziecka wina,ze trafil sie "fajny tatus". Zastanawia mnie tez czy syn w przyszlosci jako samodzielna osoba bedzie mial obowiazek placic alimenty "tatusiowi" gdyby siegnal po nie swoje lapska? Kazda nawet drobna informacja jest mille widziana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawa rodzicielskie
Alimenty należ się niezależnie - czy ojciec dziecka ma prawa rodzicielskie , czy nie zawsze płaci alimenty Ale w Twoim wypadku - Twój obecny mąż chce go usynowić, czyli nastąpi zamiana - obecny ojciec dziecka już nie będzie ojcem - ojcem będzie inny pan. Dotychczasowy ojciec dziecka ponieważ juz nie będzie ojcem nie będzie zobowiązany do płacenia alimentów. Ale tak sie zastanawiam, skoro jeszcze dotychczasowy ojciec dziecka systematycznie płaci alimenty nie będzie łatwo pozbawić go ojcostwa. A fakt, że nie odwiedza swojego synka - no właśnie dlaczego? tym sąd zainteresuje się, ale skoro facet się uprze... chyba jednak Twoja wizja nierealna, chyba, że sama z byłym się ugadasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodka
Byly maz nie odwiedza ,gdyz moim zdaniem ma chora ambicje. Ma problemy alkoholowe i jak sobie cos wmowi to nie ma sily ,zeby mu cos przetlumaczyc. Poszlo o pierwsza Komunie sw. syna. Byly obrazil sie ,ze za pozno powiadomilam go o terminie-problem w tym, ze wszystkich gosci zapraszalam na ostatnia chwile, gdyz z powodu choroby pani katechetki dzieci pozno zdawaly egzaminy.Byly pomyslal,ze to sa moje celowe dzialania,nawymyslal mi przez telefon, nie dal dojsc do slowa a na uroczystosc nie przyjechal twierdzac iz za pozno na rozmowe z szefem o zwolnienie z pracy. Od tamtej pory bywalo,ze mijalismy go na ulicy, syna udawal ze nie widzi i nie zna. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
możesz próbowac pozbawić go praw rodzicielskich, jednak jeśli twój obecny facet przysposobi dziecko - to były mąż zostanie tym samym zwolniony z alimentów. Trzeba pamiętać i o tym, że gdybyście się po tej adopcji rozstali - do dalszej alimentacji byłby zobowiazany adopcyjny a nie biologiczny ojciec dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×