Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zabranie dziecka za granicę

Polecane posty

Gość gość

Witam mam pytanie ... Córka urodziła się we Francji ma francuski akt urodzenia ... Z tym ze nadany nr pesel polskie obywatelstwo i jest zameldowane w polsce . Akt urodzenia ma również wydany drugi z Polsce. Ojciec jest Polakiem. 4 miesiące temu wróciła z córką do polski pracuje tutaj zapisalam ja do przedszkola . Ojciec córki twierdzi ze prawnie dziecko powinno być we Francji. Ile w tym prawy ? Jeśli jest zameldowane tam gdzie ja a jedynie urodzona we Francji ma polskie obywatelstwo to czy on ma prawo wywieźć ja tam bez mojej zgody ? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice mają równe prawa - więc jeśli ty miałaś prawo wywieźć dziecko bez jego zgody, to o co ty pytasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość why oh tell me why
Moj syn urodzil sie w UK i ma oba obywatelstwa. Macie rowne prawa. Jezeli wywiozlas corke na dluzej niz 30 dni z kraju w ktorym sie urodzila bez zgody ojca ( o ile jest podany w papierach) to masz przesrane - niektore kraje biora to jako uprowadzenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka ma wyłącznie polskie obywatelstwo i wyjechała za zgodą ojca wiec jej nienuprowadzilqm nie ma francuskiego obywatelstwa . jedynie się tam urodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś będziesz tego gorzko żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz tę jego zgodę na wyjazd córki na piśmie? rozumiem, że nie byliście małżeństwem? Poradź się jak najszybciej prawnika, tu w grę może wchodzić prawo międzynarodowe ze względu na miejsce urodzenia córki. Być może należy złożyć jakieś wnioski do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×