Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaległe alimenty!!!

Polecane posty

Gość gość

Czy opłaca mi się składac wniosek u komornika w sprawie nieplaconych alimentów? Mój były mąż nigdy nie dal ani grosza na dziecko - jestesmy 6 lat po rozwodzie,więc sie tego troche uzbierało.Ma on nową rodzinę - kobiete z dwójką dzieci + ich wspólne dziecko.Z naszym dzieckiem wogole się nie kontaktuje,nie utrzymuje żadnego kontaktu.Czy jak złoże sprawę u komornika to jest jakakolwiek szansa że dostanę zaległe alimenty? Nazbieralo sie tego ponad 30 tyś zł.Jak myslicie dostanę te pieniądze? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno się opłaca i na pewno powinnaś złożyć wniosek; szkoda że od razu tego nie zrobiłaś, jak tylko zaczął opuszczać płatności. To pieniądze dla Wszego syna, jeżeli jesteś honorowa i nic od niego nie chciałaś, trzeba było założyć konto oszczędnościowe i tam pieniądze gromadzić a kiedyś dziecku dać. Nigdy jednak nie jest za późno, może nie dostaniesz całej kwoty, ale na pewno jest o co powalczyć. Nawet jakiegoś dobrego prawnika warto wynająć i zawalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrego prawnika żeby złożyć wniosek do komornik?? Niech poprosi panią z kiosku to jej za 10 zeta wypisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boje sie ze znów wydam pieniądze na darmo (odpisy z sądu,z urzędów) i nic nie załatwie.On pracuje na czarno.Sam ich utrzymuje.Ona nie ma żadnych pieniędzy,korzystają z tego co wiem z opieki społecznej.A jesli chodzi o Nasze dziecko to NIGDY nie zapłacil alimentów - ani jednej wplaty nie było,chociaż numer konta dostał (od dziecka). Ale złożę jednak sprawe u komornika i poczekam na to co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet się nie zastanawiaj składaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz o 3 lata wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata wstecz? A co z całością zadłuzenia? Oni są w związku małżeńskim,ma to wpływ na zarobki? Komornik podejmie się tego?Jeżeli oni sa w związku małżeńskim,i on sam pracując utrzymuje siebie,ją i 3 dzieci. Tylko jedno dziecko jest jego-biologiczne,ale jednak ma żonę z przeszłościa i jej dwójką dzieci z poprzednich związków.Czy komornik wogóle będzie mial co ściągnąć z wypłaty?Oni korzystają jeszcze z opieki społecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety trzy lata wstecz,podstawowy problem jest taki że on na czarno jak piszesz pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie może jakie papiery muszę złozyc u komornika.Odpis rozwodowy to wiem,ale co jeszcze? Na czarno pracował jakies pol roku temu,nie wiem jak jest teraz.W zasadzie to nawet nie wiem gdzie pracuje dokładnie.Nie znam jego stanowiska pracy ani zakładu pracy.Czy komornik bedzie mnie o to pytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
wyrok ze Sadu o zasadzone alimenty musisz miec jak pojdziesz do komornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wiecie może jakie papiery muszę złozyc u komornika.Odpis rozwodowy to wiem,ale co jeszcze? xxx a nie możesz zapytać o to komornika??? nas się pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale przede wszystkim zacznijmy od tego czy masz wyrok sądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
A jak zwrócisz ojcu zabranie dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! Zniecierpliwiony wyszedł z psychiatryka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że mam wyrok sądowy.Pytam tutaj z tego względu żeby dowiedziec się czy są,lub może byly osoby w podobnej sytuacji,lub coś wiedzą na ten temat.Bo nie wiem czy oplaca mi się ponosic koszty,a na sam koniec dowiedzieć się że nic z tego nie będzie.Że nie jest w stanie komornik nic ściągnąć,bo ON jest jedynym żywicielem rodziny 5-cio osobowej.Z tego co mi wiadomo od znajomych to zarabia niecale 2.000 zł. Czy jest szansa w ogóle ze coś wywalczę? I proszę o odpowiedzi osób rozumiejących taką sytuację.Imbecylom dziekuję za bzdetne komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie koszty ponosić? Długopis ci sie wypisze? Ty z imbecylami powinnaś mieć raczej wspólny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co sie dziewczyny czepiasz gosciu?! kto pyta nie bladzi.idz gdzie indziej douczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie koszty? Odpisy sadowe sa platne.Za darmo to tylko w pysk mozna dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecie ma wyrok sądowy. Chyba że zgubiła - niedbaluch. 6 lat nie dbała, a tera jej sie przypomniało - jak gość ma 5 osób na utrzymaniu za 2 tys. Ciekawe co wymyśli jak połowa z głodu wyzdycha bo komornik chleb zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obronca sie znalazl :D do pierdla z takimi co nie placa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorko masz wyrok sądu, od kilku lat nie placi alimentów zasądzonych przez prawomocny wyrok i ty dopiero teraz cchesz walczyc o alimenty? no coz lepiej pozno niz wcale ale dziwię się ze nie wczesniej? wg. prawa jest tak,ze gdy masz wyrok sadu ze np do 10go kazdego msc. bo zazwyczaj tak zasądzają i jak nie zaplaci np do tego 10go to juz 11go masz prawo udac się do komornika. a jakie koszty? w sprawie o alimenty nie ma kosztów,odpisy dokumentów? zalezy jakie-odpisy to moga byc rozniwz kserokopie,ktore kosztują 20 gr. a jesli chodzi o akty ur itd to nie trzeba bo wyrok juz masz. bierzesz tylko wyrok sadu i idziesz do własciwego w miejscu zamieszkania dziecka komornika skladasz wniosek i tyle twojej roboty. a juz komornik się bedzie martwił skad sciagnąć,nie ty. jesli przez 2msc egzekucja bedzie bezskuteczna-bierzesz pisemko o bezskutecznosci i idziesz do mopru po swiadczenia z funduszu alimentacyjnego,dostajesz taką sama kwotę jednak nie wyzszą niz 500 zł od panstwa i od tej pory juz mopr bedzie ci wyplacał a on bedzie winny mopr nie tobie.acha i trzeba miec nie więcej niz 725 zł dochodu msc. na osobę. bierz się za to jaknajszybciej,przeciez to pieniądze dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I juz wielkie obrończynie alimenciarzy nie krzyczą, ze oboje rodziców utrzymuje dziecko po połowie. Przecież obecna zona exa powinna płacić połowę na swoje dzieci, więc już nie ma 5 osób na utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9'56 Dobrze powiedziane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""" Zaległe alimenty!!! """" Nie ma zaległych alimentów . Są tylko zaległe byłe żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie pięć osób ma na utrzymaniu???On ma jedno dziecko z obecną panią i jedno z eks i tylko tę dwójke i siebie ma na utrzymaniu.Pozostała trójka tzn nowa żonka wyjazd do pracy a tamta dwójka ma swojego ojca i matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Zgodnie z przepisem , dziecko może żądać alimentów od męża \ żony swojego rodzica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobnie jak zgodnie z prawem może ich dziecko żądać od żony ojca....Coś jeszcze niech babsko z frajerem na swoje d**y zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Kodeks Rodzinny już dawno powinien być zlikwidowany . Jest z 1964 roku. Tak samo powinny zostać zlikwidowane sądy rodzinne. Sądy mają zbyt dużo swobody w ferowaniu wyroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sie składa że ona nie pracuje.On wszystko opłaca,utrzymanie itd itp.Wstrzymywałam sie z komornikiem bo wiedziałam jaka jest sytuacja u nich.Szkoda mi tych dzieci.Ale w koncu ja też nie mam w domu królika tylko dziecko które ma coraz to większe potrzeby.A te pieniądze prawnie się należą ,więc już podjęłam pewne kroki.Jezeli się nie uda tych pieniędzy odzyskac no to trudno,ale w koncu będę wiedziała na czym stoję i co jeszcze mozna zrobic w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×