Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zostawiłam męża i wyprowadziłam się.

Polecane posty

Gość gość

Witam. Proszę powiedzcie mi... Czy tak bardzo źle postępuję....??? Zostawiłam męża po 20 latach małżeństwa. Miałam serdecznie dość ograniczania mnie i właściwie życia z teściową.. Mąż nigdy się jej nie przeciwstawił, nie pokazywał ze jestem dla niego najważniejsza. Co powiedziała mamusia...było święte.. Ja zawsze pracująca zawodowo. On rolnik. Dwoje dzieci 18 i 11 lat. Nie są według mnie to dzieci szczęśliwe. Mało tego szczęścia w domu widziały. Ale mają duży dom. Syn lubi to gospodarstwo... Zawsze starałam się żeby niczego im nie brakowało. Bardzo dobrze gotowałam, piekłam ciasta... Ale miałam wrażenie ze tego nie doceniali. Było to dla nich tak powszechne ze nie było euforii jak zrobiłam kolejne ciasto, pyszny obiad... Zawsze czułam się tam nieswojo. Przyszedł dzień i powiedziałam odchodzę. Mam 40 lat i jestem nieszczęśliwa. Kupiłam na raty mieszkanie w bloku. Będę spłacała je do końca życia... Zaczynam wszystko od zera. Corka została z mężem. Nie chciała iść ze mną. Ja mam kawalerkę . Ona własny pokój i swoje sprawy. Syn jest i tu i u męża. Ale widzę ze ciągnie go na wieś. Nie lubi być tu w blokach bo się nudzi. Rozumiem go. Nie utrudniam mu tego i na siłę nie zabieram do bloków. Z córką mam kontakt. Pomagam jej jak mogę finansowo. Czy uważacie że postąpiłam podle? Czy jestem matką ktora zostawiła dzieci??? Czasami tak mi smutno..ale nie żałuję ze odeszłam. Naprawdę trzeba wielkiej odwagi aby tak zrobić. To wiem na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tera kup se jeszcze medal za odwage. Na raty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porażka, że dzieci wybrały tatę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porażka to by była gdyby wybrały taką mamę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz sie czym chwalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie dlaczego dzieci wybrały ojca? Z wygody? Tak zostały wychowane?(bez szacunku do mamy), córka kobietą jest i nie potrafiła Cie zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze! Trzeba walczyc o swoje szczescie, ale na tym forum sa tylko Matki Polki Wiecznie Umeczone w imie patologicznych lub chorych zwiazkow, dla zle pojetegp dobra dzieci. Nie mart sie, na razie jest szok i sytuacja przejsciowa, ale wszystko sie w koncu unormuje. Pozdrawiam i gratuluje odwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Życie ma się tylko jedno. Dzieciakom krzywda się nie dzieje. Tak to zawsze płaczecie, że kobiety zabierają dzieci ojcom, a jeśli tutaj matka zostawia, to też jest źle? To nie są niemowlęta przy piersi. Dzieciaki wolały zostać w swoim domu, to chyba logiczne, jeśli ojciec ich nie bił i źle nie traktował, to dlaczego mają z nim nie zostać? Mam znajomą, która też odeszła od męża, trochę starsza od autorki. Ona tylko czekała aż dzieci na studia wyjadą.Mówi, że nareszcie oddycha pełną piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze dążyłam do tego żeby pomimo tego ze nam się nie układało miały dobry kontakt z ojcem. Nigdy w ich obecności nie mówiłam że jest złym człowiekiem. Chciałam żeby miały i mamę i tatę którzy ich kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie postapilas prawidlowo. Brawo ty! Trzymaj sie! Wierze w ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze zrobilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Pytanie dlaczego dzieci wybrały ojca? Z wygody? Tak zostały wychowane?(bez szacunku do mamy), córka kobietą jest i nie potrafiła Cie zrozumieć? x Ta, a gdyby wybrały matkę, to byłby przejaw braku szacunku do ojca... Gdzie niby miała te dzieciaki zabrać, do kawalerki? Dorosłą córkę i syna już nastolatka? Gdyby ojciec im krzywdę robił to co innego, a tak lepiej żeby zostały w miejscu które znają. I tak pewnie przechodzą swoje, więc po co im dokładać zmartwień i zabierać z domu rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko wzięłśs swoje zycie w swoje ręce, podziwiam. :-) Nie będzie lekko, ale dasz radę. Nasze społeczeństwo jeszcze nie ma takiej swiadomości, żeby to zrozumieć. Takie kobiety się piętnuje -co widać powyżej. Trzymaj się. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale moj syn przyjeżdża do mnie i jest tydzień u mnie, tydzień u męża. Organizuję mu tu czas. On mi mówi ze mnie kocha i ze lubi tu przyjeżdżać ale tu się nudzi. To bloki... A tam podwórko, gospodarstwo, zwierzęta i maszyny. A on to kocha.... Mam prawo mu tego zabraniać? Nie chcę żeby był nieszczęśliwy. Mogłabym go tu na siłę trzymać ale nie chcę. Nie chcę żeby był nieszczęśliwy tylko dlatego żeby udowadniać wszystkim ze jestem dobrą matką.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bidulko, nie dali Ci medalu za każdy ugotowany obiad? A ty mężowi pokłony biłaś jak z pola wracał styrany do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka ze świadome dzieci dorosłe zawsze wybiorą dobro miedzy złem a dobrem i dzieci zawsze pójdą do dobrego i będą ciągnąć w stronę dobra chwalą cie takie same przypadki jak ty złe zawsze ciągną w strone zła nadajecie na tych samych falach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja nie pietnuje autorki tylko zadała m pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż jak wracał z pola miał właśnie ugotowany obiad, i wracał do czystego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jakie zło co ty pieprzysz? Miała się kobieta do śmierci męczyć z chłopem, gdy już go nie kocha?Albo dzieci w kawalerce upchnąć? Przecież są z ojcem, czyli z rodzicem, nie z obcym, nie w domu dziecka... Niejeden facet zawinął się z małżeństwa i w ogóle dzieci nie odwiedzał, nie płacił itd. Wiadomo, że rozwiązanie idealne nie jest, ale w takich sytuacjach nie ma idealnych rozwiazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i gdzie jest różnica? On robił co do niego należało i ty też. Ty oczekiwałaś za to pokłonów wdzięczności, a on za swoje obowiązki je dostawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jeszcze alimenty ojcu dzieci I już Ci wypłaty na kredyt zabraknie. Witamy w rzeczywistości ojców po rozwodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i przyczyna ... miałam wrażenie że mnie nie doceniali.... .... miałam wrażenie ..... Wrażenie -pierwotny i najbardziej podstawowy proces poznawczy człowieka.Powstaje na skutek bezpośredniego działania bodźców ze świata zewnętrznego lub z wnętrza organizmu na zakończenia nerwowe , wywołując reakcję psychiczną. nic dobrego o twoim zachowaniu nie moge powiedziec dlatego nic nie powiem po tym zebyś sie zmieniła na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oczekiwałam ani pokłonów ani wdzięczności ale szacunku, ciepła, poczucia bezpieczeństwa a nie chłodu i obojętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oboje łożymy na dzieci i nikt nikomu alimentów nie założy. A o kredyt nie martw się. Mimo wszystko starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda mi to na klasyczny objaw ryczacej 40 która naczytała się babskich pisemek i naoglądała durnych polskich seriali o idealnym życiu "typowej polskiej rodziny", stanęła przed lustrem i powiedziała "pieprze to, wszyscy mają lepiej ode mnie". Wszyscy to znaczy Rozenek, Lewandowska i przyglupy z polskich seriali :D Powodzenia. I nie zapomnij o alimentach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:22 trafne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno ci uwierze po 20 latach staneła przed lustrem i mówi jej ..... wrażenie... nie mam ciepła , bezpieczeństwa szacunku wyprowadzam sie zostawiam dzieci teraz jestem sama mam bezpieczny kredyt ,ciepło z kaloryfera, bezpieczny dom bravo bardzo mądra decyzja tu było wrażenie a tu jest bezpieczenstwo ciepło i szacunek pracownika banku bravo bardzo mądra decyzja ale jak sama widzisz masz tez takie mądre koleżanki na forum nie jesteś sama z takim podejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrafię zrozumieć, że czułaś się nie kochana, osamotniona i to jest smutne i można mieć tego dość. A jak zareagował mąż na Twoje odejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumie dlaczego odeszłam mimo, iż tłumaczyłam. Obarcza mnie winą, wyraża swoje opinie przy dzieciach. Jest pełen złości. Uraziłam jego dumę....on jest ze wsi. Tu najważniejsze: Co ludzie powiedzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×