Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rafał2818

Zrzeczenie alimentów

Polecane posty

Gość rafał2818

Witam! Sprawa wygląda nastepujaco. Jestem po rozwodzie. Mam zasadzone alimenty, które oczywiści płacę. Obecnie z moją byłą zoną doszlismy do prozumienia do tego stopnia że chcmy razem zamieszkać, oczywiście z dzieckiem. Wiadomo wspólne zycie, wspólne koszty. Płacenie alimentów wiec juz nie ma sensu. Jak to załatwić żeby było wszytsko ok. Czy matka może się zrzec alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprawdziwsza kobietaaaa
moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał2818
A jak to najprościej załatwić? A druga sprawa w wyroku mam wpisane ograniczenie praw do dziecka. Czy to tez mozna anulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naśladownictwo jest
Jeśli nie bądziesz miał sadowego orzeczenia o zaprzestaniu alimentacji to lepiej bierz od niej co miesiąc pokwitowania. W przeciwnym wypadku jak jej się znudzisz może ci nasłać komornika z żądaniem zaległych alimentów :O takie prawo ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprawdziwsza kobietaaaa
a dlaczego masz ograniczenie? tzn , ze tylko czasem mozesz je widywac tak? nie wiem czy to mozna odrocic, a alimenty w sadzie sie zalatwia, tzn chyba normalna sprawa bedzie o zrzeczenie alimentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprawdziwsza kobietaaaa
ale to ona wnosi do sadu ze chce zniesc alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał2818
Wiem że narazie musze mieć potweirdzenia ale to dla mnie dziwne że zaczynamy wspólne zycie i musze zbierac pokwitowania. Dlatego chciałbym je znieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotyczy alimentów
Witam, matka nie może sie zrzec alimentów na dziecko bo to nie leży w interesie dziecka, tym bardziej że jesteście po rozwodzie. Sąd się na to nie zgodzi. To że chcecie na nowo spróbować jest tylko waszą umową. Dobrze jest żebyś się zabezpieczył jak Ci wcześniej napisano i brał potwierdzenia, choć tak naprawde będziecie wspólnie żyli. Żadne z was nie wie ile razem wytrzymacie. A ograniczenie praw dotyczy współdecydowania o sprawch dziecka, nie zwalnia z obowiązków czyli m.in. płacenia alimentów, opieki nad dzieckiem atym bardziej z utrzymywania z nim kontaktów. M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał2818
Wiem co znaczy ograniczenie praw. Dlatego chciałbym je także anulować, aby w pełni uczestniczyć w życiu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafał2818========== a czym zasluzyles sobie na ograniczenia praw rodzicielskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafał2818
Tak naprawdę nie wiem. Jak otrzymałem wyrok z sądu to znalazłem tam taki zapis. Z tego co mi wiadomo to prawa ogranicza się ludziom, którzy stosuja przemoc wobec dzieci itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
prawa ogranicza się także tym, którzy w życiu dziecka nie uczestniczą - np. mieszkają w innym miescie i średnio przejmują się dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjhjkll6666666666666666
mozna sie zrzec alimentow ja tak zrobilam mimo ze po rozwodzie jestesmy;))ale co do ograniczenia praw musi sie odbyc sprawa w sadzie rodzinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjhjkll6666666666666666
moj ex maz ma ograniczone prawa tzn ale ma wplyw na wybor szkoly i lekarza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal2818
A jak to zrzeczenie wyglada formalnie, ile załatwień i ewentualnie czy jest jakiś koszt? A ta sprawa w sądzie rodzinnym to tylko formalnoścczy konieczne sa jakies opinie psychologów itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
formalnie nie można zrzec się alimentów, można co najwyżej nie egzekwować postanowienia sądu, co nie zmienia faktu, że zasądzone - są nadal należne. nie można - bo to nie są pieniądze matki a dziecka, po drugie - jakiekolwiek zrzeczenie się nie niesie ŻADNYCH skutków prawnych, nie jest zobowiązujące na przyszłość, w kazdej chwili można zażądać ich ponownie. wnieście do sądu sprawę o zmianę orzeczenia - składając wniosek o zatwierdzenie ugody między wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×