Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiewiórka97

dobra książkowa komedia

Polecane posty

Polećcie proszę jakąś dobrą komedie w książkowej postaci. nie musi to być wcale literatura najwyższych lotów, ale niech będzie naprawdę zabawna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarinka
Sztandarową pozycją jest chyba "Dziennik Bridget Jones":) Jeśli, natomiast, szukasz czegoś rodzimego, to może "Niebieskie migdały" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak? Fajna, zabawna, dość inteligentna powieść, której główną bohaterką jest samotna matka z dzieckiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziennik czytałam a książka o samotnej matce z dzieckiem jeszcze nigdy nie wpadła w moje ręce. Tylko taka moja refleksja: czy taka książka może być naprawdę zabawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozibonk...
mi sie starsznie podobaja ksiazki Sophie Kinsella ,ale nie ejstem pewna czy je znajdziesz w polsce. bynajmniej przeczytalam je wszystkie i sa naprawde zabawne,zawsze wprawiaja mnie w dobry humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarinka
Nie znam Sophie Kinsella - powiesz coś więcej? Co to za literatura, jaki rodzaj humoru itd. A jeśli chodzi o to, czy "Niebieskie migdały" mogą rozbawić to trudno powiedzieć. Jednych bawi "Dziennik Bridget Jones", a innych "Latający cyrk Monthy Phytona". Wszystko zależy od tego, co lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam książke...
,,Margo'' M.Witkowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarinka
Znam prozę Witkowskiego, ale nie wiedziałam, że pisze komedie. Powiesz coś więcej o tej książce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ksiazki Chmielewskiej- dlatego ta polska mnie tez interesuje- czy te "Migdaly" sa podobne do tworczosci p. J.Ch.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarinka
Jak na moje oko: nie. Chmielewska jest jedyna w swoim rodzaju. Język, klimat jej powieści, poczucie humory - to zupełnie odrębna jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dobrze. Zaluje. Taki humor mi odpowiada najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super czarny humor
to 2 książki Rudnickiej Olgi - Zacisze 13 i jej druga część - Powrót. Tak samo lekko, przyjemnie i zabawnie czyta się Michalak Katarzynę - Zachcianek i Poczekajkę. I Socha też pisze zabawnie - np. Macocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super czarny humor
Chmielewska jest jedyna w swoim rodzaju, ale komediowe kryminały pisz też Matuszkiewicz Irena, fajnie się czyta również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozibonk........
Sophie Kinsella to takie bardzo lekkie ksiazki, zawsze jest tam jakis watek milosny. ogolnie cos w stylu bridget jones. ksiazek ma juz dosyc sporo ,ostatnio pisze pod pseudonimem madeleine cos tam. moze przejdz sie do biblioteki i zobacz czy maja jej ksiazki. na podstaiwe jej ksiazki podwstal film Zakupoholiczka,(shopoholic)ale film jest jednak beznadziejny i prosze cie nie ogladaj go ,ale przeczytaj ksiazke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarinka
Miałam to nieszczęście i obejrzałam Zakupoholiczkę. Szczerze mówiąc, nie wiedziałam, co ze sobą zrobić w kinie - okropny film. A jeśli chodzi o Chmielewską to ona jest wyjątkowa, ale to przecież nie znaczy, że nie można czytać czegoś innego:) Ps. Lesio jest świetny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozibonk........
klarinka- dlatego napisalam, ze film jest beznadziejny ale ksiazki sa super./. kod da vinci czy anioly i dmeony jako film to tez jest porazka,ale jako ksiazki to sa na pewno jedne z najlpeszych jakie czytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście pod moją nieobecność...Super:) I tyle różnych zdań o Sophie Kinsella, chyba sprawdzę co pisze ta autorka A co do tej zabawności, o którą pytałam to chodziło mi o to czy książka opowiadająca o samotnym macierzyństwie ( z naciskiem na samotne!) może być zabawna? To raczej kojarzy mi się z czymś smutnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pathan Wodehouse - Dewiza Woosterów. Boki zrywać! Dla miłośników angielskiego humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakajakakjajaK
Ja polecam książkę "Jillian Westfield wyszła za mąż". Świetnie się przy niej bawiłam, lekka przyjemna i bardzo kobieca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam Chmielewską ale
wczesniejszą twórczość np: -"całe zdanie nieboszczyka" -"wszystko czerwone" -"dzikie białko" -"NIEboszczyk mąż " -"romans wszechczasów .".. często jadąc do pracy w pociągu czytam i ludzie patrzyli na mnie jak na porąbaną kiedy rechotałam sama do siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Polecam książki Joanny Fabickiej: "Szalone życie Rudolfa","Świńskim truchtem", "Seks i inne przykrości" "Tango ortodonto", "Idę w tango, romans histeryczny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część z polecanych książek Chmielewskiej już maiłam okazje czytać:) Ale dzięki. Karioka "Idę w tango, romans histeryczny"- podoba mi się ten tytuł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie czytam te "Niebieskie migdaly" Zyskowskiej-Ignaciak i przyznaje, ze jest to dobra ksiazka... I mila lektura do poduszki. Na pewno bardziej trafi w serce mlodej mamy i kobiety przygotowujacej sie do macierzynstwa... Ale i tak mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
polecam świńskim truchtem i reszte serii albo cała serię Adrania Mole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majjkaa
Polecam John O'Farrell "Najlepsze dla mężczyzny" Nie wiem czy komedia, ale uśmiałam się do łez _____________________________ Pobieraj i oglądaj filmy bez ograniczeń z MegaVideo i VideoBB: http://skocz.pl/filmybezlimitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiorko, tak :) skonczylam i jestem bardzo zadowolona. Przesympatyczne poczucie humoru ma ta pisarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×