Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lubiąca gotować

Dobre pianino do ćwiczenia

Polecane posty

Moja córka od pół roku chodzi na lekcje fortepianu. Nie ma jeszcze instrumentu w domu, bo nie byliśmy pewni czy jej się po dwóch lekcjach nie odwidzi więc nie kupowaliśmy od razu. Jak widać zapał nie minął, córka jest zaangażowana i zawsze bardzo się cieszy i nie może doczekać kolejnej lekcji. Stąd zapadła decyzja o zakupie instrumentu. Jesteśmy zainteresowani zakupem dobrego do ćwiczeń pianina. Jeżeli możecie coś doradzić to będę naprawdę "dźwięczna" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę doprecyzować budżet jaki zamierza Pani przeznaczyć na zakup. Za dobre pianino trzeba zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możemy z mężem przeznaczyć kilka tysięcy złotych 6-7 może trochę więcej w zalezności ile będzie potrzeba na dobry instrument ale oczywiście bez szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre piano można już za 2-3 tysiące kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 2-3 tysiące można kupić pianino co najwyżej średniej klasy. Na dobrej klasy pianino cyfrowe, które rzeczywiście będzie odzwierciedlać zarówno pod względem brzmienia jak i pracy mechanizmu klawiatury pianino akustyczne potrzeba o wiele tysięcy więcej. Najlepiej szukać wśród segmentu pianin hybrydowych, które posiadają mechanizm i klawiaturę taką samą jak instrumenty akustyczne. Brzmienia natomiast do tych instrumentów pobrane są z najwyższej klasy fortepianów koncertowych. Na takim instrumencie nie tylko przyjemnie się gra, ale przede wszystkim rozwój muzyczny dziecka jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojku, patrzyłam w internecie i piękne są te pianina hybrydowe, ale też ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Po 15, 20, 30 i więcej tysięcy kosztują. Przyznam, że trochę jednak przekracza to nasz budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakość musi mieć swoją cenę, proszę pamiętać że to są instrumenty na lata więc patrząc na to z tej strony ceny już tak nie powinny odstraszać. Z pewnością częściej zmieniamy samochód powiedzmy co 2-3 lata, niż instrument tej klasy. Jeżeli zależy Pani na tym by córka miała dobry instrument do grania myślę, że warto poważnie rozważyć zakup takiego pianina. Proponuję zainteresować się modelem GP300 Casio. Cena tego instrumentu to ok.13000 zł a podejrzewam, że jeszcze jakiś rabacik udzielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hybrydowe pianino jest dobrym kierunkiem. Sam miałem możliwość pogrania na takim instrumencie i pomimo, że jestem przyzwyczajony do akustyka, to bardzo dobrze mi się na nim grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Banany
Myśmy kupili za 2400 zł. I podobno jest dobre, tak mówi nam kuzynka która się zna. Dzieci sę uczą śpiewać też http://voiceon.pl/ właśnie w sumie w tej szkole polecili jakie mogą być pianina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×