Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 7-latka

FAJNA KSIĄŻKA DLA CHLOPCA 7-8 LAT

Polecane posty

Gość Mama 7-latka

Cześć, jestem mamą siedmiolatka. Mam propozycje, żebyście napisali w tym wątku, jakie książki czytacie swoim synom, którzy rozpoczęli naukę w szkole podstawowej. Moze możecie coś polecić. My z synem właśnie kończymy Harrego Pottera i trudno będzie wymyślić coś równie cikawego. Czekam na Wasze posty. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka___
Polecam: "Przygody Tomka Sawyera" Mark Twain Tajemniczy ogród- Frances Hodgson Burnett Astrid Lingren- Dzieci z Bullerbyn Tove Jansson- Seria o Muminkach Heather Amery- Mity greckie dla najmłodszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radio na full
"Wielka , większa, największa" - Jerzy Broszkiewicz "Karolcia" - Maria Kruger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elementarz Falskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radio na full
no i oczywiście basnie Andersena, braci Grimm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....Maćka....
"Niesamowita pełna przygód i czarów książka! Mortimer Folchart mieszka ze swoją córką Meggie w wynajętym domu i zajmuje się restauracją starych książek. To spokojne życie zmienia się, gdy odwiedza ich dziwny gość - Smolipaluch. Okazuje się, że Mortimer posiada niezwykły dar, dzięki któremu może ożywiać postaci z książek. Od tej chwili rozpoczyna się sensacyjna akcja, w której bohaterowie książkowi walczą i spiskują przeciwko Mortimerowi i jego córce, i nikt już na pewno nie wie, co jest rzeczywistością, a co fikcją literacką." Na wypadek gdyby nie chciał Wam się otworzyć link po usunięciu spacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiazki z serii o dr Dolittle
Fizia Ponczoszanka, ksiazki Grabowskiego o zwierzetach, ksiazki Rohalda Dalla, seria Ci straszni Grecy, Rzymianie , atlasy. albumy historyuczne i przyrodznicze dla dzieci ( sa rozne serie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przygody Mikołajka Piecioro
dzieci i cos, Mary Poppins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 7-latka
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kapitan Cartis" A.M. Fox naprawdę fajna, wciągająca. Nawet mnie zainteresowała. Bardzo fajna historia, o klasycznym, zawsze aktualnym konflikcie dobra i zła. Zawiera mądre przesłanie dla dzieci. Jest dostępna chyba tylko na goneta.net. Poza tym, "Zazie na bezludnej wyspie" , "Opowieści z Narni" - coś w deseń Harry`ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kapitan Cartis" to naprawdę fajna książeczka. Na goneta.net kupiłam ją mojemu siostrzeńcowi jako prezent mikołajkowy, ale zdążyłam ją już sama przeczytać:) Nie zaczyna się jak standardowa bajka, bo utrzymana jest w stylistyce science fiction, ale jest niezwykle mądrze i ciekawie napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wielkie przygody małego ancykrysta" Józefa Mortona. W sam raz dla chłopaka. No, i jeszcze wszystkie książki Edmunda Niziurskiego. Sama czytałam taką "męską" literaturę w dzieciństwie. "Ani z Zielonego Wzgórza" nie przeczytałam do dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętnik grzecznego psa - rewelacyjna książka dla 7-8 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam książki Kasdepke o przygodach detektywa Pozytywki, Kacperiadę, nie pamiętam dokładnego tytułu,ale jest taka o uczuciach, bardzo fajna, w ogole Kasdepke pisze fajne książki dla dziec****oza tym jeszcze fajne są książki z serii Mikołajek oraz Jaśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam serię Magiczne drzewo:"Czerwone krzesło", "Gra", :Pojedynek", Tajemnica mostu".Olbrzym". Andrzeja Maleszki. Czytam już trzecią...jednym tchem.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmowy z Ancymonkiem Tomaszewskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna78
A czytaliscie Nela na tropie przygod? Bardzo fajna ksiazka przygodowa... ja ostatnio ja kupilam w formie elektronicznej...duzo wygodniejsza, bo normalne ksiazki juz mi sie nie mieszcza :D Duzo zamawiam ze stronki http://ktoczyta.pl, zarowno dla siebie jak i dzieciakow... maja duzy wybor i tansze ebooki niż konkurencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seria o Tomku Wilmowskim i o Panu Samochodziku, Opowieści z Narni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlson i ... - cała taka seria książek, jakiegoś autora skandynawskiego, niestety nie pamiętam nazwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam serie Zwiadowcy jet 12 tomów 1 Ruiny Gorlanu - 319 2 Płonący most - 302 3 Ziemia skuta lodem - 331 4 Bitwa o Skandię - 384 5 Czarnoksiężnik z Północy - 383 6 Oblężenie Macindaw - 392 7 Okup za Eraka - 472 8 Królowie Clonmelu - 473 9 Halt w niebezpieczeństwie - 512 10 Cesarz Nihon-Ja - 565 11 Zaginione historie - 510 12 Królewski zwiadowca - 488 My kończymy już 8 Mój 7 latek jest nią zachwycony Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje chłopaki bardzo lubią czytać i oglądać Bolka I lolka :) myślę, że to dużo fajniejszi bohaterowie niż te wszystkie disneyowskie nic nie wnoszące postaci… Najczęściej wybieram polskie książki i takie też polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tom Justyniarski pt.: Psie troski. Powinno ją przeczytać każde dziecko, by wiedzieć, że życie każdego psa, kota i jakiegokolwiek innego zwierzęcia jest ważne i cenne, że każde zwierzę to istota, która czuje i cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×