Odpowiedz na ten temat

Fantastyczna książka

• Stanka 2002.12.21 [12:54]
    Słuchajcie, czytałyście "Kobieta - geografia intymna"? Polecam bardzo gorąco, tym które jeszcze tak niewiele wiedzą o swoim ciele, ale polecam również tym które myslą, że wiedzą już dostatecznie dużo. Przeczytajcie, cvzyta się to jak najlepszą powieść. A pośmiać też się można.
  • majorek 2002.12.21 [14:34]
    czyjego autorstwa?
  • LadyMarion 2002.12.23 [15:23]
    Książek polecić bym mogła kilka.
    Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują książki Paulo Coelho. Nie potrafiłabym nawet określić, która jest najlepsza, ponieważ uważam, że każda jest na swój sposób wprost genialna... "Alchemik" jest o szukaniu swojej ścieżki życiowej i słuchaniu serca, "Pąta góra" jest o idealnej miłości mężczyzny do kobiety (wiele osób ta książka zniechęciła sposobem jej pisania), "Nad brzegiem rzeki Pidry usiadłam i płakałam" znów cudownie mówi o róznicy (?) między miłością do Boga a do drugiej osoby... A "Weronika postanawia umrzeć"... też o miłości i życiu, również w cudowny sposób... Drogie panie, naprawdę polecam wszystkie ksiązki tegoż autora. Na pewno was nie znudzą usmiech.gif
  • Anusia 2002.12.23 [22:02]
    Ostatnio duzo poczytywałam Williama Whartona. Polecam goraco " Spóźnieni kochankowie", fantastyczna ksiązka czyta się ją wybornie, klasyka!!! Drugim dziełem tegoż autora które zasługuje na szczególna uwagę jest zapewne ksiązka " w księżycowa jasną noc"...jest o wojnie, ale jak świetnie napisana!!!
  • Polonistka 2002.12.24 [22:04]
    Hmmm fantastyczna książka dla każdego może byc zupełnie inna...Ja ostatnio przeczytałam "S@motnośc w sieci"Gorąco polecam...teraz czytam "Wyznania gejszy'...zapowiada się interesująco....Zgadzam się z LadyMarion...są to genialne utwory
  • ada 2002.12.24 [22:07]
    polecam Lady Marion trzecia czesc trylogii Coehlo "Demon i panna Prym"

ksiazka o dobru i zlu, w swiecie w ludziach, jak je zwyciezac, o genezie ludzkiego strachu i uprzedzen. Coehlo jak zwykle porusza sie po granicy
    intymnych przezyc i robi to mistrzowsko! Nie sposob tej ksiazki nie przezywac.

• Andzia 2002.12.25 [23:22]
    Zgadzam sie ze ksiazki Paulo Coelho sa SUPER!!!! Ja te ksiazki po prostu pochlaniam usmiech.gif Zostalo mi jeszcze do przeczytania - "Wojownik Swiatla" i " Alchemik". "Demon i panna Prym" juz czytalam i rowniez goraco polecam!!!
    Mam pytanko do JA - jaki zwiazek ma P.Coelho z S@motnoscia w sieci?? Pozdrawiam wszystkie zagorzale czytelniczki!!!! usmiech.gif
  • Aurora 2002.12.26 [00:19]
    Zarówno wszystkie książki P. Coelho jak i szczególnie "samotnosć w sieci" Wiśniewskiego są moimi ulubionymi a raczej jednymi z ulubionychusmiech.gif
    "samotność w sieci" ...płakałam jak bóbr na koniec i nie mogłam dojść do siebie parę dni. dawno nic nie poruszyło mnie tak bardzo.
  • kinia 2002.12.26 [21:47]
    LadyMarion, zgadzam sie z toba, dla mnie Coehlo jest na pierwszym miejscu... Chociaz sa dosyc trudne i w czytaniu i w odbiorze, polecam je kazdemu.... Najczesciej chyba wracam do "Weroniki...". Polecam nowo wydana powiesc, ostatnia z trylogii (po "Weronice" i "Na brzeku rzeki Piedry...") "Demon i panna Prym". Moglabym strescic, ale nie chce Wam odbierac przyjemnosci czytania... Co do "S@motnosci w sieci" od dawna mam na nia chec, mam nadzieje, ze mnie nie rozczaruje. Pozdrawiam ;]
  • bascha 2002.12.26 [22:24]
    Niestety ja nie przepadam za Cohelo, ale mogę polecić nowośc pt. Białe zęby- świetna książeczka
  • majorek 2003.01.02 [01:47]
    A ja mam pytanie: Czy może czytałyście książki Josepha Murphy'ego? Ja nie, a jestem ciekawa jakiś przemyśleń na ich temat.
  • mimblaa 2003.01.02 [09:22]
    Stanka chyba chciała zwrócić uwagę na specyficzną lekturę dla kobietusmiech.gif a tu rozgorzała dyskusja o wszystkich innych...geografia intymna-uważam-powinna być lekturą obowiązkową...dawno nie czytałam książki tak prosto i z takim jajem opowiadającej o trudnych przecież i złożonych zagadnieniach o kobiecościusmiech.gif
    mój facet też to przeczytał i po rozdziale o klawikordzie(kto czytał ten wieusmiech.gif stwierdził,że ktoś powinien napisać coś zbliżonego o facetach...a najlepiej---KOBIETA!usmiech.gif tak więc drogie panie---zachęcam do lektury "Geografii"-zaraz po Cohelach i Wiśniewskichusmiech.gif
  • Sara 2003.01.24 [11:12]
    Co do "S@motności w sieci" - też czytałam i ogromnie wzruszyła mnie ta powieść. Nie wiem czy wiecie, ale Wiśniewski napisał do niej POST-EILOG czyli ciąg dalszy. Ja znalazłam go na stonie internetowej autora - gorąco polecam! Sama nie wiem które zakończenie ksiązki podobało mi się bardziej - to w ksiące czy to w sieci.
    Pozdrawiam wszystkie fanki tej książki i zachęcam do przeczytania opowiadań "Zespoły napięć".
  • foxy 2003.01.25 [07:38]
    oto bardzo dobre ksiazki:
    1."spoznieni kochankowie" w. wharton'a
    2. "dama kameliwa" a.dumas'a
    3.:kochanica szatana" john'a williams'a brody innes'a ( ksiazka wbrew pozorom jest wpanialym romansem traktujacym milosc mezczyzny do kobiet i vice versa jako nadprzyrodzone uczucie, ktoremu nawet sam Pan Ciemnosci nie potrafi sie oprzec. to, i dodatek magiczno-eterycznej atmosfery sprawia, ze ksiazka jest naprawde godna polecenia!)
    4. "malowany ptak" j. kosinskiego
    5. "mistrz i malgorzata" m. bulhakova (zapewn wszyscy juz to maja przeczytane, ale jednak...)
    6. "alchemik" p. coelho
    7."weronika postanwia umrzec" p. coelho
    8."anna karenina" f. dostojewski
    9."zbrodnia i kara" f. dostojewski
    10."tato" w. wharton

osobiscie uwielbiam praktycznie wszystkie ksiazki kosinskiego oraz hlaski... kapuscinskiego tez sie wspaniale czyta....
    ps: czy ktos sie ze mna zgadza?
  • desperat 2003.01.25 [09:21]
    foxy walish prawdy oczywiste trudno sie z toba ne zgodzic ale... pewnie i tacy sie znajda ....lala sweet home chicagooooo
  • foxy 2003.01.25 [16:21]
    nie zawsze znane ksiazki sa dobre.. te sa i znane i dobre.. zastanawiam sie, ktore z mniej znanych ksiazek bys polecil/a?

..cutie-home-soon-to-be new york.....
  • foxy 2003.01.25 [16:21]
    nie zawsze znane ksiazki sa dobre.. te sa i znane i dobre.. zastanawiam sie, ktore z mniej znanych ksiazek bys polecil/a?

..cutie-home-soon-to-be new york.....
  • Bettina 2003.01.27 [03:11]
    kocham ksiazki Kapuscinskiego!!

On jest tak objektywny w tym co opisuje - i ma bardzo madre podejcie do zycia.
  • kingaa 2003.01.27 [10:52]
    Przyznaję książki Coelha są dobre, ale czasami rażą swoją banalnością, choż może to właśnie o to chodzi? Natomiast co do Williama Whartona... Książki nie wzbudzają we mnie zbytnich emocji, ani uczuć, a tego oczekuje od dobrej lektury... Polecam "Człowiek, który był Czwartkiem" GK Chestertona - powieść łącząca w sobie groteske sensacje z watkami detektywistycznymi i filozoficznymi. Wciagająca i pouczająca.
  • mimblaa 2003.01.28 [22:49]
    mam prywatne pytanie do stankiusmiech.gif wydaje mi się,że dziś wyczytałam,że jesteś polonistką...nie wpienia cię,że na forum zawsze w końcu się zaczyna "nie na temat?"usmiech.gif
    i to na taki fajny topik jaki TY wymyśliłaś?usmiech.gif
    wszyscy tylko krążą jak ....wokoło wiśniewskiego,whartona i coehlo...mnie się już tym rzygać chce--za wielkim pań przeproszeniem!
    ja prywatnie już się spotkałam(z przerażeniem!)z opiniami,że "geografia intymna"jest nie do przełknięcia bo jest "za trudna","nie ma akcji"i JEST ZA GRUBA!!!!!!koszmar....pozdrawiam cię!usmiech.gif
  • Stanka 2003.01.29 [11:47]
    Właśnie zostałam rozszyfrowana usmiech.gif .
    Dzęeki za pozdrowienia. Faktycznie "Kobieta..." jest dosyć gruba, ale jest strawna, naprawdę. Jasne, że odbiega od Wiśniewskiego i od Coelho, ale to przecież nie jest beletrystyka. Sama zawsze uciekałam od książek popularno-naukowych, ale ta nie jest typowym tomiskiem medycznym.
    A co do uciekania od tematów. Wiesz jak to jest każdy, chce coś napisać od siebie i pewnie dlatego zbacza z "drogi". Nie pozostaje nam nic więc innego jak wspaniałomyslnie wybaczyć usmiech.gif . Pa.
  • Merry Angel 2003.01.29 [14:51]
    Ja ostatnio przeczytalam "Dziwne losy Jane Eyre" Charlotte Bronte i jestem pod wrazeniem. Wspaniala ksiazka o milosci, odwadze i poswieceniu. Niektore sceny wzbudzaja groze swym realizmem. A przy tym napisana ciekawym jezykiem. Goraco polecam!!!!!!!!!!!
  • paparazzi 2003.01.29 [20:13]

Przyłączam sie do wielbicielek 'Geografii intymnej'-wprawdzie na razie czytałam tylko fragmenty na zajeciach z feminizmu, ale na pewno wkrótce przeczytam całość.
    A z książek, w których 'coś się dzieje' ostatnio przeczytalam 'Myszy i ludzie' Steinbecka- niesamowita!!!Polecam też jej filmową adaptację z Malkovichem. Poza tym suuuper jest 'Ulica marzycieli' Roberta McLiam Wilsona o kilku przyjaciołach, 30latkach z Belfastu.
    Pozdrawiam,
    Paparazzi
  • hipa 2003.01.30 [00:05]
    chcialabym polecić dwie książki "moje mlode lata"i "moje dlugie życie" autor Artur Rubinstein opisał przepięknie swoje ciekawe życie zresztą tak
    samo pięknie jak grał ,polecam.
  • Kasia 2003.01.30 [13:08]
    Wypowiedzi te sa chyba glównie od osób, które sa na początku swojej drogi intelektualnej. Coelho, Whorton z pewnością nie są pisarzami wybitnymi, to jest dobra lektura dla licealistow. Ja osobiście mogę polecić następujące ksiazki:
    1. Kolekcjoner - John Fowles
    2. Mag - John Fowles
    3. Pachnidło - Patrick Suskind
    4. Nieznośna lekkość bytu - Milan Kundera
    5. Śmieszne miłości - Milan Kundera
    6. Wszystko za Everest - Jon Krakauer
    7. Wszystko za życie - Jon Krakauer

i oczywiscie wszystko Kapuścińskiego.

Pozdrawiam,
  • paparazzi 2003.01.30 [22:16]

Zgadzam sie z Kasia- Wharton i Coelho to raczej 'licealna' lektura.

Kasia, a czytalas 'Kochanice Francuza' Fowlesa? A 'Larwe'? Bardzo polecam!

• Jagódka 2003.01.31 [07:44]
    Do Sary
    Czy mogłabys podac stronę internetową Wisniewskiego, na której znajduje sie epilog do "S@motności w sieci"?? Pozdrawiam
  • Rusałka 2003.01.31 [08:41]
    Strona Wiśniewskiego to: wisniewski@net.pl
    Pozdrawiam
  • Rusałka 2003.01.31 [08:43]
    Sory:wisniewski.net
  • Kasia 2003.01.31 [10:23]
    Fowlesa czytalam jeszcze "Larwe", ale mnie nie zachwyciła.
    Za to czytałam "Ulicę marzycieli" Roberta McLiama Wilsona- swietnie napisana książka.
    Polecam też "Pianistę" Władysława Szpilmana - książka robi niesamowite wrażęnie.

Pozdrawiam,

• Kasia 2003.01.31 [10:58]
    Z ręką na sercu mogę jeszcze polecić następująć następujące książki:

John Irving - "Świat według Garpa"
    Erich Maria Remarque - "Łuk Triumfalny"
    Erich Segal - "Absolwenci"
    J.D. Salinger - "Buszujacy w zbożu"

Pozdrawiam ponownie,

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...