Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majkaaaa007

jakie ksiazki polecacie?

Polecane posty

Gość majkaaaa007

zawsze lubilam czytac ksiazki, ale nie mialam na to czasu, nie bardzo orientuje sie co teraz ludzie czytaja, ale chcialabym zebyscie polecili mi jakies interesujace tytuly i autorow, ksiazki z ktorych bede mogla sie czegos nauczyc. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyteliczka
''11minut i alchemik'' paulo coelho ''kobieta samotna'' ''list w butelce'' ''na ratunek'' ''pamiętnik'' ''jesienna miłość'' nicholasa sparks ćwiczenia z utraty agaty tuszyńskiej mogę opisać troszkę treści jeśli coś zainteresowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa007
alchemika i 11 minut juz czytalam, ale reszta pozycji na pewna sie zainteresuje dziekuje z gory i licze na inne tytuly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.skrzywdzona 2.grand avenue, i inne joy fielding 3na końcu tęczy celina ahern 4. oskar i pani roza 5jeszcze jeden dzien 6 ida ojcobojczyni 7 nasladowca 8. 5osob ktore spotkamy w niebie 9. nostalgia aniola 10. miasto slepcow( lepsza niz film) 11. weronika postanawia umrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyteliczka
może jeszcze szelmostwa niegrzecznej dziewczynki-mario vargos llosa spóznieni kochankowie-nie pamiętam autora ale książka super poranni kochankowie życie miłosne,mąż i żona kwiat pustyni niewolnica dziwka spalona żywcem a z psychologii ''dlaczego mężczyźni nie potrafią słuchać a kobiety czytać map''dowiesz się dużo o zachowaniach ludzi i sobie samej przepraszam że bez autorów ale nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaajka
dzieki wszystkim za tytuły na pewno skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie że ktoś o to pyta
\"buszujący w zbożu\"Salinger-świetna historia o młodym człowieku, który szuka odpowiedzi dopiero wkraczając w życie \"czarodziejska góra\" tomasz mann- mężczyzna trafia do sanatorium, które powoli staje się jego światem, opowieść o tym jak płynne jest pojęcie czasu, miejsc, do dziś mam wiele wspomnień związanych z tą książką...(tak jak hans castrop uwielbiam leżakować na tarasie) \"wilk stepowy\"hesse- kultowa książka hipisów, dość fantastyczna, doskonały przekrój człowieka, pokazuje z jak wielu odsobowości sie składamy \"komu bije dzwon\"hemingway-dość \"męska\" książka, ale prezentuje ciekawy pogląd dotyczący konieczności zabijania podczas wojny, rezygnowania z wielu spraw, ale też miłości i również kruchego pojęcia czasu \"siekierezada\", \"cała jaskrawość\" stachury- hmmm tu mam sentyment ogólnie do autora i podoba mi się wszystko co tworzył, fabuła tu nie jest na pierwszym miejscu, bardziej fascynujące są wnioski do jakich stachura dochodzi, a wszystko to odbywa się przy ciężkiej fizycznej pracy(np. praca drwali w lesie) \"WYBÓR ZOFII\" Styron-tą pozycje polecam szczególnie, czytałam ją z wyjątkową pasją, podobał mi się w niej wątek dotyczący Polski, ale też ten tragizm, który otaczał Zofię. żadna z tych książek nie jest nowością, to są klasyki, ale właśnie te historie kształtują moją osobowość, jestem młoda mam 16 lat i gorąco Cię Maju zachęcam do tego żebyś szukała \"ksiązek z których bedziesz się mogła czegoś nauczyć\" w bibliotece na tych przez wielu \"zapomnianych\" półkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanudzona.
hmm oprócz tych już wymienionych polecam: - książki Marii Nurowskiej ( w szczególności "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", "Gorzki romans" ) są to świetnie opisane historie ludzi, których życie zostało podporządkowane przez wojnę, lub inne tragedie. -książki Terakowskiej ( " Córka czarownic", "tam gdzie spadają Anioły") Powieści trochę fantasy, prosto napisane, lecz z pięknym morałem -powieści romantyczne Jane Austen ("Duma i uprzedzenie") -dzieła Barbary Rosiek ("Pamiętnik narkomanki", "Kokaina") Historia narkomanki i jej walki z chorobą. Opisana momentami bardzo drastycznie. - Melvin Burgess " Ćpun" - kolejna historia narkomana -Wojciech Kuczok " Gnój" trudna w zrozumieniu, lecz w niezwykły sposób przedstawiony portret psychologiczny człowieka, wpływ jego dzieciństwa na jego dorosłość. -Nałkowska : "Granice" jeżeli sobie coś przypomnę to ejszcze dopiszę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalefka
Polećcie dziewczynie coś ambitniejszego i trudniejszego w przekazie... "Pierwszy krok w chmurach", "Następny do raju" Hłaski, "Siekierezada" Stachury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanudzona.
Nie wiem czy się czegoś z tej książki nauczysz, ale "Alchemia uwodzenia" Andrzej Batko, Lech Dębski, Paweł Sowa. Jest to książka dla mężczyzn, jednak kobieta może się z niej wiele nauczyć. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa007
nie spodziewalam sie tak duzego odzewu, dziekuje wszystkim za propozycje od jutra zabierazm sie za czytanie. na poczatek wybieram "wywieranie wplywu na ludzi" i "wilk stepowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaa007
ale niestety kilku interesujacych mnie ksiazek nie ma w moim miescie w bibliotekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FFFFFHUJGHJUJJ
"CZERWONA RÓŻA Z DZIENNKA ELLEN RIMBAUER" DR. JOYCE READRON- WŁAŚNE SKOŃCZYŁAM CZYTAĆ JESTEM POD JEJ SILNYM WPŁYWEM- HORROR...SUUUUPER "RUINY"- TEŻ HORROR BARDZO MI SIE PODOBAŁ, AUTORA NE PAMĘTAM KSĄZKI COEHLO TEŻ BARDZO LUBIE SZKODA ŻE MAM TAKĄ SŁABĄ PAMIĘĆ, BO NAPRAWDĘ DUŻO CIEKAWYCH CZYTAŁAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowaaa
ciekawska999 chyba mamy podobny gust;) Z książek, które wymieniłaś nie czytałam tylko Naśladowcy i Miasta Ślepców. Grand Avenue- moja ukochana książka, jak zresztą wszystkie(które do tej pory czytałam) Joy Fielding. Ja polecam Szkarłatny Płatek i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowaaa
Biały- cudowna książka. Polecam również Cień Wiatru i Listy miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majakalibu
Bardzo polecam takie książki jak "Samotność w sieci" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?591 "Sto dni po Ślubie" E.Giffin http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?9 "Był sobie złodziej" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?1224 "Alchemik" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?1301 "11 minut" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?234 W razie czego, mogę podać więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wpadła mi w ręce "Zła Krew" Gortata :) świetna książka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica
Jeśli lubisz poezję polecam ci "Oczekiwanie" Mioduszewskiej, natomiast jeśli wolisz prozę - "Złoty list" Bednarskiego lub "Życiorysy niepoprawne" Katarzyńskiego. To książki, które czytałam ostatnio:) Podobały mi się. Zdecydowanie nie żałuję czasu, który na nie poświęciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam: http://selkar.pl/stateczna_i_postrzelona_szwaja_monika_p_109316.html Tytuł powieśc sugeruje dwie bohaterki, i tak jest rzeczywiście: są dwie, mają dosyć różne charaktery i różne prowadzą życie. Jedna jest kustoszką w muzeum, druga luksusową narzeczoną biznesmena. Skomplikowane perypetie sercowe i rodzinne, leciutki powiew kryminału, sporo humoru, ciepła i życzliwości dla ludzi. To pełny obraz tej pogodnej i bardzo kobiecej - nie wstydźmy się tego określenia! - powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cokolwiek steinbecka, voeguta, lot nad kukulczym gniazdem kena kesey'a, ja ostatnio zakochalam sie w Hłasko. odradzam natomiast wisniewskiego i coelho, to jest taka tandeta, ze jakbym rzadzila literacką polska to zabronilabym tego wydawac i rozpowszechniac. cenzura i chuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość else12
Gwiazda aranu {McKinney Meagan} Wizje śmierci - J.D. Robb (Nora Roberts) Ciemna strona księżyca Nora Roberts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pat.at
a ja polece książke, która jest bardzo lekka i dosłownie się ją wchłania. Jest to "Poczekajka" Katarzyny Michalak i "Zachcianek" II część. Bardzo fajne ksiązki:) ja osobiście barzo lubie książkę pt. "Weronika postanawia umrzeć" Coelho Paulo i "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" Lisa See

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wszystkie książki Lauren Weisberger, czyli 'Diabeł ubiera się u Prady' , 'Amerykańskie dziewczyny poszukują szcześcia' , 'Portier nosi garnitur od Gabbany' , 'W pogoni za Harrym Winstonem' Dwie ostatnie najlepsze! Poza tym James Frey "Milion małych kawałków' i 'Mój przyjaciel Leonard' naprawde polecam Szukam książek w tym stylu, nie lubie książek coello, nie mój gust Czy ktoś mógl by mi również polecic cos w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka.pl
Do pat.at: Jeżeli chodzi o Coelho to tutaj toczy się ciekawa dyskusja o tym co książki tego pisarza zmieniły w życiu czytelników - http://paulocoelho.pl/forum/viewtopic.php?TopicID=78 Chyba najbardziej uznana jego powieść to - http://www.tinyurl.pl?rdO5dAey Coelho to pisarz z ogromnym komercyjnym potencjałem, książki są mocno filozoficzne, ale równocześnie czyta się je bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nienawidze coelho i nie moglam przebrnac przez to co napisal, dla mnie to jest okropne, tandetne i po prostu tanie nie czytalo mi sie tego dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie,mi jego ksiazki wydaja sie poprostu nudne. A czytał ktoś Stephenie Meyer - Intruz ? Ciekawa autorka, ale jakos nie moge sie przekonac do tej powieści, może ktos podpowie czy warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka.pl
Jeśli chodzi o Stephenie Mayer to oczywiście warto. Jej saga o wampirach to jedno z popularniejszych czytadeł w tej chwili. Intruza napisała z myslą o typowo dorosłych czytelnikach. Już sama okładka zwiastuje raczej poważniejszą lekturę - http://www.amazonka.pl/html/photo-view.html?/photo/in/tr/intruz-99900486391_978-83-245-8735-3_600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×