Odpowiedz na ten temat

Książki które warto przeczytać

• Anja1989 2011.02.10 [18:58]
    Mam 2 tygodnie wolnego, jutro wybieram się do biblioteki i nie wiem co wypożyczyć. Co jest warte przeczytania? Co polecacie?
    Wykluczając książki o wampirach, fantasy czy science fiction.
    Jak możecie to piszcie także w jednym zdaniu o czym jest dana książkaoczko.gif

• Enfant Terrible 2011.02.10 [19:10]
    hmm.. polecam
    Droga Cormack McCarthy
    Kamien cierpliwości Atiq Rahimi
    Ziemia Kłamstw A.Radge

"Wszystko co dobre jest albo tuczące albo niemoralne"
  • norma jane 2011.02.10 [19:12]
    trylogia stiega larsona usmiech.gif wciągające książki usmiech.gif
  • halkatla21 2011.02.11 [19:40]
    jakiś czas temu czytałam bardzo fajną książkę autorka nazywała się chyba Chitra Divakaruni (nie wiem czy nie przekręciłam trochę nazwiska) a ksiazka to "Tumaczka snów"
    Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
  • fistaszkowatrufla 2011.03.28 [15:29]
    Ja polecam "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marka Tomalika. Autor jest podróżnikiem, więc pisze o trochę innej Australii, niż ta, o której można wyczytać w przewodnikach, czy innych publikacjach. Okazuje się, że Sydney i kangury to nie wszystko usmiech.gif
    Podobno żyją tam jeszcze rdzenni mieszkańcy - Aborygeni i dalej kultywują swoje tradycje. Niesamowite. Chciałabym kiedyś polecieć...Jeżeli w rzeczywistości Australia jest taka, jak w tej książce, to nie wracam smiech.gif

• fistaszkowatrufla 2011.03.28 [15:30]
    Ja polecam "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marka Tomalika. Autor jest podróżnikiem, więc pisze o trochę innej Australii, niż ta, o której można wyczytać w przewodnikach, czy innych publikacjach. Okazuje się, że Sydney i kangury to nie wszystko usmiech.gif
    Podobno żyją tam jeszcze rdzenni mieszkańcy - Aborygeni i dalej kultywują swoje tradycje. Niesamowite. Chciałabym kiedyś polecieć...Jeżeli w rzeczywistości Australia jest taka, jak w tej książce, to nie wracam smiech.gif
  • iza_19_02 2011.03.28 [15:46]
    mi podobała się książka pt "My dzieci z dworca ZOO"
    niemiecka książka dokumentalna, rozmowy z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina Zachodniego spisane przez Kaia Hermanna i Horsta Riecka, dziennikarzy.
    Lubię też książki Mastertona mistrz horroru: "wizerunek zła" w 2 tomach, "Demony Normandii"
    Wszystko Hitchcocka. zależy co lubisz co Cię interesuje .

iza_maj86@o2.pl
  • ŚLICZNIOTKA 2011.03.28 [19:52]
    Za zasłoną strachu, Samia Sharif

Ulica rajskich dziewic, Barbara Wood

Ocalona, żeby przebaczyć,

Ocalona, aby mówić, Immaculee Libagiza.

nie jestem z porcelany, ani lalką. rozum nie śpi.
  • emokiller 2011.05.20 [08:54]
    Warto zajrzeć na goneta.net, tam mają ciekawe propozycje ebooków. Szczególnie ciekawy jest "Jezus z mojego osiedla" Roberta Wójcika, powieść dotycząca życia na osiedlu.

• ŚLICZNIOTKA 2011.05.29 [21:34]
    Blondynka w Brazylii

Córka polarnika

• Amaltea.. 2011.05.30 [14:19]
    Nieznośna lekkość bytu

amaltea1@op.pl
  • ŚLICZNIOTKA 2011.06.08 [17:18]
    Bestia w sercu

• Caspar 2011.06.16 [16:21]
    - ''Buszujący w zbożu''
    - ''Zabić drozda''
    ''Lepiej nigdy nikomu niczego nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie- zaczniecie tęsknić''
  • ŚLICZNIOTKA 2011.06.17 [17:33]
    Śniegi Klimandżaro

Komu bije dzwon

Lot nad kukułczym gniazdem

Stary człowiek i morze

Frida

Druga strona raju

Tanamera

Ptaki ciernistych krzewów
    Rzymianka

Zwycięstwo miłości

A jednak miłość

Wiem to napewno

I będę żyć
    Poczwarka

Pestka
    Powrót do Edenu

Myszy i ludzie

Imperium słońca

Tomek w krainie kangurów
    Nell
    Tim

Moja Afryka

Prowadził nas los

• kobieta_trzydziestoletnia 2011.06.19 [10:34]
    Witam. Literatura, jaka moge Ci polecic- chociaz Cie nie znam- to '' Prawiek i inne czasy'' Olgi Tokarczuk. Przeczytaj, bo warto!

• anusiak66 2012.01.27 [19:03]
    czesc.Odswierzam watekusmiech.gif
    Poszukuje ksiazek hmmmmm.....ciekawych, o lekkim zabarwieniu romantycznym,najlepiej poslkich autorow(niekoniecznie),wspolczesne.Czytalam ost ksiazke 'Powiedz,ze mnie kochasz'Anny Siwek,spodobal mi sie opis polskich realiow,byla lekka i przyjemna.
  • tamniejwazna 2013.04.29 [12:27]
    odświeżam temat - fajną książką, oczywiście wartą przeczytania jest naprawdę wciągający erotyk "Piąta fala pożądania" Moniki Nowickiej - coś wspaniałego, coś co przynajmniej mi pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości i poznać swoje potrzeby. otworzyłam się przez historie zawarte tam innych kobiet - na seks. książka jest ujmująca i podczas lektury czuje się ten dreszczyk oczko.gif naprawdę polecam - http://org-epost.com/book19783562.php
  • gość 2013.08.09 [13:18]
    Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. Zapraszam na stronę pisarki - http://jagielnickakamieniecka.autorzy365.pl
  • gość 2013.08.12 [22:03]
    usmiech.gif
  • gość 2013.08.19 [10:53]
    Wszystkie powiesci szwedzkiej autorki Majgull Axelsson.
  • Czytelniczka123 2013.11.26 [09:31]
    Polecam wszystkie dzieła Nicholasa Sparksa oraz kilka innych, które przedstawiam na moim bloogu http://czytelnia123.wordpress.com/ zapraszam do czytania. Pozdrawiam
  • LiliaaNaa 2013.12.05 [16:03]
    Przeczytajcie koniecznie książkę E. Gyurkovich "Niebieskie puzzle". Dostałam ją w prezencie i bardzo mi się spodobała. W skrócie: perypetie miłosne, życiowe młodej Igi, która wkracza w dorosłe życie. Jest w ciąży, wyjeżdża do Irlandii, tam pracuje, a resztę musicie doczytać sami... Mówię Wam warto!
    Dwa wieczory i przeczytanausmiech.gifusmiech.gif
  • rybkaania 2013.12.27 [20:50]
    "Silniejszy od nienawiści" - Tim Guenard
  • gość 2014.02.10 [13:46]
    Ja polecam "SEKSwirówkę" Anny Bart. Na początku miałam mieszane uczucia - bo wiesz, z jednej strony tematyka bardzo ciekawa, bolesna i trudna. Bo w sumie w ansyzm kraju mamy do czynienia z mydleniem oczu i przymykaniem ich na pewne sprawy. Bo wolimy nie widzieć, że wiele młodych dziewczyn dorabia tak a nie inaczej. Wolimy nie widzieć, że to co stało się z bohaterką może się stać z naszą koleżanką, siostrą i jakąkolwiek bliską nam młodą dziewczyną. Niestety ale kroki bohaterki kierują się nie tam gdzie trzeba. Zaczyna się niewinnie, a kończy się załamaniem. Nie da się pozytywnie patrzyć na życie, nawet przez pryzmat wielkich pieniędzy, które okupione są taką ceną...Dziewczyna przekroczyła raz jedną, subtelną granicę, a potem "poszło" mówiąc kolokwialnie. Najpierw masaż, potem klient, jakoś to wszystko się rozmyło, a granice stały się płynne. To co kiedyś było niemożliwym i nie wchodziło w grę, potem wydaje się być zupełnie normalnym. Przykre, ale wciągające. Czekam na twoje wrażeniausmiech.gif
  • Iwonka1984 2014.02.12 [16:38]
    Czytam komentarze i jestem zaskoczona ile pojawia się nieznanych mi tytułów. Utworzył się fajny wątek, myślę, że nie tylko Anja skorzysta z podpowiedzi czego szukać między regałami bibliotekioczko.gif Dzięki!
    "Take it! Take another little piece of my heart now, baby!"
  • gość 2014.02.15 [20:51]
    Polecam wszystkie z serii Arabska żona/ Arabska córka/ Arabska krew/ Arabska księżniczka! Strasznie wciągają i nie należy się przerażać ich grubością! Naprawdę warto!
    Odsyłam po więcej informacji na: http://sto65cm.blog.pl/2014/01/28/1-arabska-k rew-tanya-valko-768str/
  • gość 2014.02.17 [20:20]
    Zapraszam może coś Was zainspiruje: http://sto65cm.blog.pl/ !!!
    Zachęcam do dyskusji nad ksiązkami! usmiech.gif
  • boczek952 2014.07.27 [13:35]
    Ja osobiście polecam książki J.M.R. Michalskiego. Opinie na ich temat są bardzo podzielone, ale moim zdaniem autor porusza ważne i czasem dość nietypowe problemy. Często możemy postawić się w sytuacji bohaterów, więc książki zmuszają do refleksji, ale z drugiej strony nie są trudne do zrozumienia
    Książka która mnie zafascynowała nosi tytył "Złapać króliczka" opinie czytelników możecie znalesc tutaj http://lesex07.wix.com/colubimyczytac a także kupić do czego serdecznie zachęcam
  • gość 2014.08.31 [09:47]
    Ja bym polecił "Całkiem przypadkiem" Karola Machnowskiego, to powieść pisana formą sms
  • gość 2014.09.14 [13:56]
    mnie cieszy, fakt, że się pojawiają też nowe powieści, po które zdecydowanie warto sięgnąć, jak "Oczyszczenie" A. Millera, bardzo dobra powieść, chyba jedna z lepszych jakie miałam okazję przeczytać

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...