Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

terrarum

Książki o aniołach

Polecane posty

Czy znacie jakieś książki o aniołach? Czytałam ostatnio książkę polskiej pisarki Lidii Heleny Zelman pt."Tożsamość anioła", która o dziwo przypadła mi do gustu. Nie jestem fanką powieści paranormalnych, ale książki o tych istotach mogą być wyjątkiem. O ile przyjemniej jest kiedy główny bohater okazuje się postacią o ciepłej i dobrej aurze, niż posępnym, mrocznym i cały czas ukrywającym się wampirem lub wilkołakiem?! Podzielcie się innymi tytułami książek o tych niebiańskich istotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prekursorką w polskiej literaturze fantasy jeśli chodzi o anioły bez wątpienia jest Maja Lidia Kossakowska. Książki, które pisze czyta się lekko, są doprawione dobrym humorem no i anielskie opowieści to jej specjalność. Nieco awangardowo spojrzała na niebo i piekło w ogóle, ale teraz łamanie wszelkich stereotypów jest na topie, więc to już nikogo nie dziwi ani nie szokuje. Tak czy inaczej, miałam przyjemność czytać kilkanaście jej opowiadań i warto. Inną godną polecenia osobą piszącą w tej tematyce jest Kuba Ćwiek. Specjalizuje się w szeroko pojętej fantastyce, horrorze i swego rodzaju sf. Tematykę anielską znajdziesz w Kłamcy. Czytałam dwie pierwsze części, trzecia jest podobno słaba, ale ze względu na nieznajomość tego tomu nie będę się wypowiadała. Głównym bohaterem jest Loki, skandynawski bóg kłamca, prześmiewca i jajcarz, który aby przetrwać musiał zawiązać sojusz z aniołami. Jeżeli oglądałaś sporo filmów to na pewno wyłapiesz mnóstwo smaczków, którymi książka jest przesycona. Mnie urzekła, ale ja w ogóle lubuję się w polskiej i rosyjskiej fantastyce. Bez dwóch zdań, obok wódki, to nasz najlepszy towar eksportowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luxenburg
Szczerze mówiąc nie spotkałam się z aniołami w moich przygodach z literaturą fantasy. Inne istoty oczywiście się pojawiały, ale nie anioły. Mam w domu dwa obszerne opracowania: Aniołowie i demony (historia, sztuka, ikonografia) i Księga o Aniołach. Jestem ciekawa w jaki sposób kultura popularna wykorzystała sylwetki aniołów, z jakiej mitologii czerpała, co w kulturze było główną inspiracją itd. Macie jakieś spostrzeżenia na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terakowskiej
"Tam gdzie spadają anioły"- to jest o aniołach a dokładnie o jednym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"13 anioł" Anny Kańtoch, "Amerykańscy Bogowie" Neil Gaiman "Upadek Lucyfera" Wendy Alec "Szeptem" i "Crescendo" Becca Fitzpatrick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ostatnim czasie dostałam dwie ksiązki o aniołach: rzeczoną już tu pozycję pt. "Tożsamość anioła" L.H.Zelman i "Anioły w życiu kobiety" S. Skudlik. Nie wiem dlaczego ludzie obdarowują mnie ostatnio książkami o tej tematyce? Czyżbym była mało anielska? ;b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luxenburg
@nji: nie wiem, musiałabyś podesłać zdjęcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość priszniii
Fajny wywiad z autorami książek Urban fantasy. "A co jeśli magia powróciła? A co jeśli w przeciągu historii ludzkości magia i technika przenikały się wzajemnie, uzurpując między sobą prawo do pierwszeństwa? zapytali kiedyś siebie Ilona i Andrew Gordon, pisarskie małżeństwo. Odpowiedzią były kolejne powieści stworzone w nurcie Urban Fantasy. To sposób na osadzenie potworów w codziennym otoczeniu, ale rozczarują się Ci, którzy liczą na kolejne dobre wampiry i romantyczne wilkołaki. Potwór to potwór." http://www.portalwww.eu/pl/artykuly/2011/5/4/magia-powraca-rzadna-zemsty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja121345
polecam serdecznie poradnik do modlitwy do aniołów. nazywa się "jak rozmawiać z aniołami" przyjemnie napisany poradnik, daje nadzieje i chęć na rozmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina212
Patrycja, czyjego autorstwa? Bo jeśli mówisz o Bucardi Marii to najlepsza tego typu książka. Ja również ją serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest jakaś inna książka pod tytułem "Jak rozmawiać z aniołami"? Bo ja znam tylko tą Marii Bucardi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam z tej tematyki "Siewca Wiatru" i może jeszcze "Zbieracz Burz" to moim zdaniem dobre książki o tematyce aniołów. Jest to moja ulubiona tematyka i szczerze mówiąc bardzo mnie odprężają takie książki. Znalazłam ostatnio książkę "Angelologia" Danielle Trussoni. Niestety nadal nie mam czasu do niej sięgnąć, ale obiecująco się zapowiada, po opisie wydawcy. Poza tym lubię filmy o tej tematyce i nawet zbieram figurki aniołów. Mam już całkiem sporą kolekcję - dzięki znajomym, którzy przywożą mi z podróży takie pamiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telefoniczek
Kurdę, czytałam taką świetną trylogię o aniołach, łowcach i takich rzeczach. Tylko nie mogę przypomnieć sobie tytułu... A ten poradnik "Jak rozmawiać z aniołami" M.Bucardi, który Ci polecają jest dobry. Porusza ciekawy temat. Ale też to nie jest książka dla każdego. Najlepiej przeczytaj i sama oceń, to bedziesz wiedziała o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość city of angels
Jeżeli wierzysz w Anioły to może sięgnij po "Jak rozmawiać z Aniołami" Marii Bucardi. To duchowy poradnik. Może Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ostatnim czasie przeczytałam świetną książkę - więc dzielę się nią - "Ścigając marzenia W pogoni za złotem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×