Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Virtualo2

Kto używa czytnika książek?

Polecane posty

Jak w temacie - macie, używacie, lubicie? Czy jednak tradycyjnie wydane książki nadal rządzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omnaaa
szkoda mi oczu.. wystarczy że z monitora czytam kafe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew Twoim obawom czytanie książek przy użyciu czytników nie męczy oczu w znaczacy sposób :) Stosuje się tutaj e - papier, który na wyswietlaczu odbija swiatło, a nie emituje dodatkowe (jak dzieje sie wprzypadku standardowego monitora). Stąd książki z czytnika mozna czytać dosć długo bez oznak przemęczenia oczu, spróbuj i czekamy na recenzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hokina
od kilku miesięcy mam a-booka kindle i jestem baaaaaaaaaaaardzo zadowolona. Ściągam sobie ksiażki jakie tylko chcę bez koniecznosci wychodzenia z domu. Dodatkowo jest on z opcją internetu -tak ze full wypas :P Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Mam Kundelka i sobie chwale. I zauważyłam, że coś drgnęło na naszym rynku e-booków. Kuba Żulczyk i Nasza Księgarnia do 27 marca umożliwiają ściągnięcie za free i na legalu Zmorojewa. Książka z gatunku... horror, fantasy... całkiem fajna. Jest w wersji MOBI też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko nie trzeba wychodzić z domu, żeby zdobyć kilka fajnych pozycji wydawniczych, ale można je wszystkie ze sobą zabrać np do autobusu czy tramwaju bez konieczności zabierania walizki albo torby podróżnej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od rana do rana
w podróży czytnik to wybawienie, nie trzeba zabierać wielkiego tomiska do torebki i męczyć się z odwracaniem stron w tłoku. Teraz np. czytam papierową wersję Gry o tron i choć książka jest świetna, to jednak gruba i dosyć ciężka, nieporęcznie się ją "obsługuje" ;) Dlatego rozglądam się za jakimś czytnikiem. Dużo dobrego słyszałam o kindlu, ale jestem ciekawa czy jest dla niego jakaś dobra alternatywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od rana do rana, a widziałaś może Onyx Boox i62? Co prawda jest to czytnik premium i jest dosyć drogi, bo kosztuje prawie 900zł, ale naprawdę warto się mu przyjrzeć uważniej, bo to świetna inwestycja na długie lata. Przede wszystkim ma dużo więcej pamięci niż Kindle, więc pomieści o wiele więcej książek (pamięć można też do niego dokładać). Poza tym można z niego korzystać na dwa sposoby, to jest poprzez ekran dotykowy oraz boczne przyciski do zmiany stron. Poza tym przy zakupie dostajemy całkiem ładne etui, kabelek USB oraz ładowarkę :) Wszystkie Onyxy odczytują przede wszystkim książki w formacie EPUB, ale również w innych, w tym również w MOBI. Więcej o tym czytniku możesz poczytać np. tutaj: http://virtualo.pl/czytnik_onyx_boox_i62_przesylka/c6i100529/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka nabyła
ostatnio Kindle 4 4 G za 500 zł, swietny , 3000 ksi azek które mieścvci to chyba dość? Ja mam Kindle 3 i jestem baaaardzo zadowolona. Co nie zmienia faktu, że drukowane książki też czytam-pozyczam, kupuję bo to jednak jest magia taka nowa książeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, dla wielu papier (jego struktura, zapach) ma w sobie to "coś". Ale nie da się zaprzeczyć, że czytnik to wielka wygoda. A co do pojemności Kindla: 3 tysiące to rzeczywiście sporo, ale "sporo" to pojęcie względne ;) dla jednego 3 tysiące książek bariera nie do przekroczenia przez całe życie, dla innego to zaledwie kropla w morzu dzieł, po które warto byłoby sięgnąć ;) tym bardziej, jeśli czytnik służy nam też jako miejsce przechowywania podręczników, e-booków związanych z pracą zawodową czy własnych notatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony grejfrut
Ja mam onyx booza i jest swietny, na nic innego bym go nie zamieniła, bardzo ulatwil mi zycie :) a ksiazki papierowe nadal lubie czytac, ale czytnik to wielka wygoda no i jest coraz wiecej ebookow po polsku wydanych w dobrej jakosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwony grejfrut: fajnie, że przekonałaś się do książek w formie e-booków :) Rzeczywiście, baza książek elektronicznych jest właściwie z dnia na dzień w Polsce coraz większa - to bardzo dynamicznie rozwijający się rynek. Zachęcamy Cię do zajrzenia na stronę virtualo.pl, gdzie znajdziesz jedną z największych polskich baz e-booków we wszystkich najpopularniejszych formatach. Ostatnio wzbogaciliśmy się też o książki Jacka Dukaja, zarówno w formacie EPUB, jak i MOBI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Kindle i jestem zadowolona z niego w podróżach. Chociaż przyznam, że na co dzien o wiele bardziej wole czytać sobie tradycyjne książki. Uwielbiam zapach książki, fakturę papieru oraz wygodniej mi się czyta. Poza tym w ksiegarniach są tak duże promocje obecnie, ze książki mozna kupić o wiele taniej. http://lovebooks.pl/ - o tutaj na przykład. Czytnik za to sprawdza mi się super w podrózy kiedy nie mam możliwości zabrania ze soba tradycyjnych książek.Co do Kindle to jestem zadowolona.Jest wygodny, bateria trzyma bardzo długo bo przy codziennym czytaniu w podrózy 2 tygodniowej łądowałam dopiero po powrocie. Podświetlenie również jest. No i jak się czyta angielską ksiązkę to jest wygodny słownik angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×