Odpowiedz na ten temat

Niebanalne książki o miłości

• Kammm123 2012.07.18 [16:21]
    Witam!
    Poszukuję książek, jak wymieniłam w tytule, o miłości. Chodzi mi o coś lekkiego na 1-2 wieczory, ale żadnych banalnych harlequinów. Najlepiej coś z humorem. Jeśli znacie coś takiego - piszcie koniecznie!

Ostatnio przeczytałam dwie książki, które naprawde mnie urzekły i do tej pory nie znalazłam innych, które by im dorównały! Mianowicie "Trzy metry nad niebem" i "Niebo jest wszędzie". Obie piękne i warte polecenia. Pozdrawiam!

Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego...
  • MaeGovannen 2012.08.22 [20:52]
    Polecam "Kraina dzieciństwa" Deirdre Purcell. Bardzo mnie wzruszyła fabuła. usmiech.gif
  • a mi sie podobała dkvnseor87t 2012.08.22 [20:52]
    "coś pożyczonego" i druga część "coś niebieskiego" od Emily Giffin
    super lekko się czyta i wciągausmiech.gif
  • rrdrte 2012.08.23 [12:40]
    polecam ric-Emmanuel Schmitt historie milosne
  • ewaabra 2012.08.25 [19:09]
    a ja polecę 3 książki usmiech.gif

1. Arabska żona
    Wstrząsająca historia młodej kobiety, która poślubiła muzułmanina. Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda, w którym zakoch*je się bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę, Ahmed ją poślubia. Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodziny. Tam ukochany, dotychczas niewidzący świata poza swoją Docią, pokazuje prawdziwe oblicze znika na całe dnie z domu, nie interweniuje, gdy kobiety z jego rodziny dręczą żonę, okazuje się zazdrosny, nie stroni od rękoczynów. Dorota wiele znosi dla swojej miłości, w pewnym momencie jednak nie wytrzymuje „Arabska żona to kwintesencja ponad dwudziestoletnich kontaktów pisarki z krajami muzułmańskimi, efekt studiów i badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. W swoich bohaterach oraz ich losach autorka skompilowała wiele ludzkich historii, umiejscawiając je w kokonie literackiej fikcji.

2. Arabska córka
    Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodnich tradycji, przyjaźni i miłości. Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką, mając zaledwie kilka lat, rozpoczyna tułaczkę po odległych zakątkach świata. Najpierw udaje się z libijską rodziną do Ghany, następnie powraca z babcią do Trypolisu, by po paru latach, uciekając przed despotycznym ojcem, wylądować w Jemenie. Tam, już jako nastolatka, znajduje szczęście, przyjaźń i miłość... Niestety, styka się również z terrorem i zwolennikami ortodoksyjnego islamu. Jej mąż za wszelką cenę chce oczyścić imię swojej rodziny z piętna terroryzmu. Życie głównej bohaterki i jej rodziny jest zagrożone. Czy młoda kobieta zazna w końcu spokoju i szczęścia Czy uda jej się odnaleźć matkę.

3. Arabska krew
    Historia miłosna w czasach współczesnej wojny. Autorka opisuje dalsze niezwykłe losy matki i jej córki. Przedstawia szarpane rewolucją kraje arabskie oczami Europejki, która próbuje zaaklimatyzować się w muzułmańskich realiach. Książka ukazuje okropieństwa wojny, pasje i uczucia, a przede wszystkim podłoże psychiczne ludzkich czynów w ekstremalnych sytuacjach. Obnaża okrucieństwo i bezwzględność tyrana wobec cierpienia zwykłych ludzi. Czy Dorota i Marysia po odnalezieniu się po latach w Arabii Saudyjskiej będą już zawsze razem? Czy ich związki są udane i czują się w nich spełnione? Jak zmieni się ich świat? Jak będzie wyglądała Libia po rewolucji? Czy o taki kraj walczyli powstańcy?

może znajdziesz je w bibliotece obok... jeśli nie ...to zapraszam tu

Cena rynkowa: 102,90 zł

NASZA CENA: 77,90 zł

http://allegro.pl/valko-arabska-zona-corka-kr ew-tania-wysylka-i2577561809.html

• Kammm123 2012.08.25 [21:25]
    Mi tez bardzo podobalo sie "cos pozyczonego" i "cos niebieskiego" i takie ksiazki najbardziej lubieusmiech.gif

Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego...
  • Lajna 2012.08.26 [14:30]
    A ja chociaż nie czytam książek polskich autorek polecam serię książek Katarzyny Michalak zaczynające się "Rokiem w Poziomce". Wątek miłości i poszukiwania szczęściausmiech.gif Polecam też książki Nicolasa Sparksa zwłaszcza "List w butelce", który doczekał się nawet adaptacji z Kevinem Costnerem w roli głównej oczko.gif

Babę zesłał Bóg
  • ewaabra 2012.08.26 [22:03]
    "Posłałam mu wiadomość - zdanie, które codziennie mi powtarzał:

"Kocham Cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro"

Rina ma dom z balkonem, dorosłe dzieci i kochającego partnera. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się Ezer Green, świetny chirurg i niezwykle pociągający mężczyzna. To spotkanie burzy jej spokojne i ustabilizowane dotąd życie.

"Bardziej niż wczoraj" to poruszająca opowieść o desperackiej potrzebie miłości.

CENA: 9,00 zł

http://allegro.pl/bardziej-niz-wczoraj-frank- promocja-tania-wys-i2574597792.html

chociaż w bibliotece powinna być oczko.gif
  • Kammm123 2012.08.26 [22:43]
    Dziekuje Wam kobietkiusmiech.gif posprawdzam te pozycje ktore mi podeslalyscieusmiech.gif Sa tu jeszcze jakies ksiazkoholiczki?usmiech.gif
  • Renkaaa 2012.08.28 [15:13]
    Ja polecam "Jeździec miedziany" Pauliny Simons i jej kontynuacje: "Tatiana i Aleksander" i "Ogród letni". Nie lubię książek o miłości a te mnie tak porwały, że byłam zła, że głównej bohaterce się nie układa na początku. Zazdrosna chyba byłam;p
  • jhklk 2012.08.28 [19:18]
    Margaret Atwood "Wynurzenie" "Kocie oko" "Pani wyrocznia"

ale miłość tu nie jest głównym tematem, są to inteligentne powieści o kobietach, każda ksiązka to historia życia, przygody miłosne itd pewnej kobiety

polecam, są super
  • ewaabra 2012.08.30 [21:28]
    "Ostatnia piosenka" to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu list bestsellerów "New York Timesa" i "USA Today".

Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu.

Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...
    http://allegro.pl/ostatnia-piosenka-sparks-po cket-tania-wys-i2582695698.html
  • Zakładka 2012.09.04 [12:22]
    Polecam Polecam Polecam

Koniecznie PAULLINA SIMONS
    1. Jeździec Miedziany
    2. Tatiana i Aleksander
    3. Ogród Letni

te książki mnie porwały i zachwyciły, przesyłam recenzję na moim blogu, ale jedna z dziewczyn już napisała o tych książkach w tym wątku. Ja też je gorąco polecam. Jeśli chcesz przepaść na jakiś czas i żyć życiem bohaterów - ta książka sprawi, że tak właśnie będzie!

http://chwilanapoddaszu.blogspot.com/2012/08/ miosc-z-wojna-w-tle.html

• neli_30 2012.09.04 [14:12]
    "Jedenaście minut" Paulo Coelho.
    http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-stand ardowe/konto-30/konto-30-konto-dla-mlodych.html
  • Ssstylowa 2012.09.05 [23:39]
    Najlepiej napisana książka, jaką w życiu czytałam jest z gatunku dramatów obyczajowych, chociaż nie przepadam za takowymi. "Niebezpieczne związki" to niebanalna propozycja, która odsłania relacji e miłosno-erotyczne między kilkoma bohaterami w zepsutej Francji XVIII wieku usmiech.gif
    http://stylowi.pl/kategoria/ksiazka http://stylowi.pl/
  • Zainspirowanaek 2013.08.20 [21:42]
    Zapraszam do czytania moich produkcji oczko.gif O miłości w postaci książkowego serialu oczko.gif Proszę o szczere komentarze usmiech.gif
    http://zainspirowanaek.blog.pl/
  • gość 2013.08.21 [12:56]
    polecam tytuły Róża Sewastopola, Jaskółka i koliber, Jesień cudów, Linia życia, Florenckie lato, Zatańcz ze mną, Lekcje uczuc.
  • gość 2013.11.07 [12:30]
    "Zakazana żona" cudowna książka oczko.gif Polecam!
  • gość 2013.11.09 [23:12]
    Trzy metry nad niebem
  • gość 2014.05.31 [21:05]
    Oj! Ja taż gorąco polecam Jeźdźca Miedzianego i kolejne trzy części. Po przeczytaniu tej książki nie mogłam dojść do siebie przez długi czas a czytam bardzo dużo i nie łatwo mnie zaskoczyć tak abym zapamiętała książkę. Polecę ci również ,,Spotkamy się pod drzewem ombu'' - Santa Montefiore naprawdę warta przeczytania.
    Piękna, wzruszająca choć trochę zagmatwana jest książka ,,Niebo jest wszędzie'' - Nelson Jandy
    Może udało mi się w twoje gusta usmiech.gif Życzę przyjemnej lektury
  • Rubbim 2014.06.11 [23:07]
    Dom na wybrzeżu- E. Adler
    Pensjonat Maggie- Jaynne Ann Krentz
    Adios Muchachos- Daniel Chavarria
    W ostatniej książce nie jest to typowy wątek miłosny, ale dość zabawnyoczko.gif
  • gość 2014.06.14 [21:48]
    niebezpieczne związki to na pewno niebanalna książka. Jeżdziec miedziany to po prostu czytadło
  • gość 2014.06.14 [21:52]
    "wyscig po miłość" wspaniala komedia roman tyczna
  • gość 2014.06.16 [17:53]
    Babyville, opowieść o trzech kobietach, których losy się splatają. zabawna, tematyka związana z dziećmi
    Linia serca
  • gość 2014.08.18 [12:49]
    rowniez polecam ksiazke "cos pozyczonego" Emily Giffin
  • luna300 2014.09.17 [21:00]
    Lubię książki Katarzyny Grocholi np Dom nad rozlewiskiem.Nie lubię poniedziałku-gorąco polecam książki. Katarzyny Michalak też są świetne
  • Bestia33 2014.09.21 [10:27]
    Polecam wszystkie książki Sparksa: http://www.taniaksiazka.pl/Szukaj/q-sparks+ni cholas
  • gość 2015.01.03 [22:57]
    Ja czylalam cala serie,, sagi zmierzch"1 zmierzch 2.ksiezyc w nowiu 3.zacmienie 4.przed switem... Jest naprawde fajna opowiada o dziewczynie zakochaniej w wampirze.
  • gość 2015.01.04 [13:57]
    bardzo ciekawa i wzruszająca moim zdaniem jest książka List Evansa. Świetnie napisana, na pewno nie jest banalna. Warto po nią sięgnąć.
  • gość 2015.01.08 [11:48]
    "Katedra Marii Panny w Paryżu" na pewno godna polecenia oczko.gif
    zapraszam na http://www.agropraca.com.pl/
  • gość 2015.01.10 [22:02]
    ja po przeczytaniu Jezdzca miedzianego , Tatiany itd.....
    co najmniej dwa tygodnie chodze do tylu
    Ale niestety mija 3-4 miesiace i zaczynam czytanie od poczatku
    Juz kilka razy przeczytalam wszyskie tomy
    Dziewczyny macie racje - piekne ksiazki

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...