Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Gość Ineczka

Ciekawi mnie ilu z Was zna ten jezyk i na jakim poziomie.Komu sie podoba,a komu nie i dlaczego? Czy ktos z Was byl w Rosji,w ogole na wschodzie?Jesli tak,jakie sa Wasze wrazenia?Jestem studentka rusycystyki :) Chetnie nawiaze konakt z ludzmi o podobnych zainteresowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam rosyjski biegle. Urodziłam sie tam. A potem mieszkałam pare lat. Nie byłam tam dawno, ale wiem ze bardzo sie tam zmieniło. Moskwa jest teraz nowoczesna i wielokulturowa. Moja mama byla niedawno, i opowiada, ze na ulicach słychac hinduski, języki afrykanskie, japoński.... :D Duzo młodych ludzi z wielu krajów jezdzi do Moskwy studiowac. Ja pewnie pojade tam za kilka miesięcy na pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez , jestem matol komputerowy ! Uciekl mi test , a tyle sie napisalam ! Na jakim poziomie , takim sobie... , czytam , rozmawiam - akurat dostalam paczke z 5 tomami Wladimira Megre 1 tom juz polknelam : \"Anastazja\" . 2 to \" Zwieniaszczije kiedry Rasii\" , 3 - \" Prastranstwo liubwi\" 4 - \" Sotworienie\" 5 - \" Kto ze my?\' Oczywoscie nie bylabym soba jakbym nie podejrzala wszystkich , zanim zaczne czytac po kolei...:-) , jesli ktoz lubi tematyke , ezoteryczna to polecam... W Rosji nie bylam juz kilka lat , ale jest PIEKNA i wspaniali ludzie , weseli , sczerzy i ... \"pridurki\" sie zdarzaja ... jak i u nas... Ciezko sie kiedys podrozowalo pociagami , zwlaszcza na dalleki odleglosc , np na Syberie , za to , wesolo , i jak ktos nie ma duzych wymagan wycieczka moze byc piekna. !!!Teraz zawodowo , b . czesto bywam na Litwie , ale i tam posluguje sie jez . rosyjskim ( litewski jest cholernie trudny - ale nauczylam sie podobno doskonale , klac po litews,kku , pod nosem , ale podsluchuja ... i twierdza , ze to , dobrze mi wychodzi , jak jestem wkurzona!;) ) Pozdrawiam Was dziewczyny , jedzcie szybko do Moskwy i napiszcie jak tam teraz jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uczylam sie w podstawowce i sredniej:)wlasnie m.,in rosyjskiego nawet zdalam z rosyjskiego mature na 5 ale niestety jezyk niecwiczony zapominam wlasnie przedwczoraj bylam w empiku i zauwazylam jakis kurs do nauki rosyjskiego-chcialabym sobie powtorzyc bo nie wiedziec czemu ,mam przeczucie ,ze ten jezyk kiedys moze mi sie przydac;)a zreszta lubie rosyjski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosyjskiego zaczelam sie uczyc w LO, na wlasne zyczenie :) Bardzo go polubilam, nie sprawial mi trudnosci. Na studiach ukonczylam kurs rosyjskiego na poz. C Mozna powiedziec, ze znam dosc dobrze. Podoba mi sie, jest prosty, melodyjny i tak mi jakos pachnie wolnoscia, dzikoscia, troche juz Azja :) Marzy mi sie odwiedzic Petersburg, zobaczyc biale noce ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konkret, ale masz fajna czcionkę, ja nie mam,ale rosyjski lubie i znam dość dobrze (też od lat nie mówiłam, może trochę).Byłam jeszcze w ZSRR, zwiedziłam Rosję, Litwę, Łotwę, Estonię, Gruzję (to jest raj na ziemi)i Uzbekistan i Ukrainę. Ludzie (wtedy) życzliwi i otwarci, a teraz nie wiem...ale chyba tacy sami.Rosyjski bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoanna
Bardzo lubie Rosjan i literature rosyjską. W zeszłe wakacje byłam wprawdzie na Litwie ale poznałam oprócz przesympatycznych Litwinów takze Rosjan, Estoczyków i Łotyszy. Sa to bardzo serdeczni i zyczliwi ludzie. Moim marzeniem jest pojechac do Petersburga i Moskwy, mam nadzieję ze ten plan mi sie powiedzie. A co do języka rosyjskiego władam nim ale nie dośc biegle, choć dogadywałam się nieźle. Pozdrawiam !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja sie wylamie nie lubie rosyjskiego,jest dla mnie brzydki i niemily dla ucha, kiedy chcieli mnie uczyc w szkole ruska zrobilam afere ze az huczalo i dali mi niemiecki:D co do ludzi nie wiem,nie chce generalizowac,ale rosjanie sa jeszcze wiekszymi cfaniakami od nas i to troche drazniace:] ale pomimo wszystko chcialabym zobaczyc moskwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka
Witam po długim czasie.Miałam małą awarię kompjutjera.Dziękuję za Wasze wypowiedzi.Mam nadzieję,że bedzie ich jeszcze wiecej. :) Cieszę się,że język rosyjski wiekszości z Was sie podoba i wsjo szto kasajetsa wastoka miło Wam się kojarzy!Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka
I jeszcze odpowiedź na pytanie konkreta. Я учюсь в университете в Познани.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Привет! Я студентка пятого курса Русской Филологии с английским языком Жешувского Университета. Я очень люблю русский язык, больше чем английский. После окончания вуза я хочу работать в школе учительницей. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podciagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie podba rosyjski, jak twierdza zaprzyjaznieni obcokrajowcy to duzo przyjemniejszy jezyk dla ucha niz polski, niema tych wszystkich \' sz prz \' jest bardzo melodyjny i ma duzo zdrobnien i przymiotnikow, uwazam ze to jezyk zaniedbany przez nas; sama uczylam sie dobrych kilka lat w szkole liceum a teraz moim narzeczonym (ze sie tak staroswiecko wyraze) jest bialorusin i musialam sie jezyka uczyc na nowo, o rosjanach mozana by rozprawiac godzinami, jak chocby to ze to co dla nas \'ruskie\' dla nich sa to po prostu osoby rosyjsko jezyczne i jezykiem rosyjskim posluguja sie i moldawianie i kazachstanczycy i ci z Kirgizji; a sa to osobne narody z odrebna kultura ktore laczy jezyk, dla mnie to niesamowite i zawsze mysle sobie ze o maly wlos tez moglibysmy byc polska republika poslugujaca sie jezykiem rosyjskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda
moje zycie wlasciwie od dziecinstwa bylo zwiazane z rosyjskim,po wieloletnim pobycie na ddelegacji z rodzicami w Moskwie i nauce w rosyjskiej szkole, zdalam na rusycystyke, skonczylam te studia i teraz ucze tego jezyka....sprawia mi to ogromna satysfakcje, kiedy widze, ze ten jezyk zaczyna byc potrzebny, prowadze tez kursy prywatnie i naprawde cieszy mnie to,ze ludzie chca sie go uczyc:) poza tym uwazam ze kultura i obyczajowosc rosjan jest cudowna..bylam w Moskwie w zeszlym roku - uczelnia mnie wydelegowala wlasciwie oprocz tego,ze w sklepach jest wszystko nie zauwazylam roznicy - no- moze wiecej jest pewnosciw ludziach, chociaz i wiecej strachu...wtedy wlasnie zaczela sie ta czarna seria zamachow (tuszyno):( ciesze sie ze jest ten topik bo przynajmniej moge sobie porozmawiac z kims kto zrozumie o czym mowie:):):) caluje was kochani trzymajcie sie;) gerda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Zbliżają się najpiękniejsze święta prawosławne ПАСХА! Życzę wszystkim zdrowych,wesołych Świąt Wielkanocnych,smacznego jajeczka,wyjątkowo mokrego Dyngusa i samych pogodnych,ciepłych dni :) Wesołego Alleluja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda
e tam.....ja tam nie cierpie tych swiat- spojrzcie na to obiektywnie - poobserwujcie troche... gerda P;S:ale tym ktorzy je lubia zycze wesolych swiat- bezwypadkowych oczywiscie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierguliek
Добрый вечер, дорогие товарищи, Поляки! Моя девушка, Кася, уже здьсь писала и очень правильно. Поздравляю всех с Пасхой. Как-никак в этом году Пасху будем вместе отмечать, в один день. Христос Воскресе!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierguliek
Ну, привет снова. Чего притихли? Или уже никто здесь не говорить по-русски?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierguliek
Masz racje! Miasto do zwiedzenia. Moskwa to zwykla stolica, a St-Petersbourg kulturalna. Cosc jak Warszawa i Krakow w Polsce. Ja mam rodzine w St-Petersbourge i jak byl maly to czensto jezdzilem tam na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierguliek
Znawca, juz byl w Pitierie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vjecma
A ja ciagle sie ucze;) na włąsna prosbe ... Ale jezyk bardzo mi sie podoba, tak samo jak i "wschodnie klimaty" Marze zeby kiedys pojechac koleja transsyberyjska wzdluz Rosji ...od Moskwy do Wladywostoka, tak jak to kiedys bylo opisane w National Geographic....niestety na razie nie mam ani kasy ani chetnych osób, z ktorymi moglabym sie na takie szalenstwo zdobyc :) Na razie cwicze odmiany bukf...!! Pozdrawiam z Wrocławia Paka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Privjet! Oj.. dawno mnie tutaj nie było.. Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi :) Obiecuję poprawę ;) Jeśli drogi Wrocławianie będziesz poszukiwał towarzyszy na wyprawę po Rosji,napisz też o tym tutaj! Może ktos się zdecyduje albo.. wraz z moimi znajomymi dołączę do Twojego pomysłu.. bo nam też się marzy taka podróż! Pozdrawiam serdecznie :) Ineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
Dlaczego taki fajny topik padł??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja tez sie ucze ros. itez jestem z wrocławia itez marze o wielkiej wyprawie na wschod:) Miłosnikow Rosji prosze o wpisy:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×