Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1qazxsw2

s. king

Polecane posty

Gość 1qazxsw2

Chcę poczytać książki tego autora. Słyszałam, że jest świetny. Doradźcie mi od czego zacząć. Nie chcę się na początku zniechęcić ale i nie chcę czytać od razu najlepszej by się jeszcze zdziwić. :D choć podobno wszystkie jego książki są najlepsze... Proszę więc o przedstawienie mi "listy" jego książek, które warto przeczytać i od czego zacząć. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki. :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszytskie niestety nie są najlepsze :) jak kazdy pisarz ma swoje upadki i wzloty dla mnie najcudowniejsza jest seria "Mroczna Wieża", nie jest to taki typowy horror, tylko sf zmieszane z fantasy, plus troche humoru, sensacji itp. uwielbiam Lśnienie, Cujo, Carrie, Misery, To... dużo by wymieniać jest fajna strona dotycząca Kinga http://www.stephenking.pl/sk_ksiazki_01.html z której dużo się dowiesz miłej lektury :) 🖐️)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałam wszystkich (jeszcze;)) ale z tych co już mam za sobą polecam "Cmętarz dla zwieżąt" (błędy ort. celowe gdyż, nazwę w książce nadały dzieci;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1qazxsw2
dzięki... będę miała co czytać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo nareszcie ktoś, kto czyta książki! I to jeszcze Kinga, no no :) W zależności od upodobań - jeśli lubisz się bać, polecam "To". Jeśli zaś lubisz mieć porytą psychikę i po przeczytaniu książki siedzieć jeszcze z godzinę z rozdziawioną paszczą - polecam "Wielki Marsz". "Lśnienie" i "Misery" to już klasyka, z nowszych polecam zdecydowanie "Komórkę" tylko ja po niej na tydzień wyłączyłam telefon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garfieldowa
Zgadzam się z poprzednikami, nie wszystkie są świetne. Jednak mogę z czystym sumieniem polecić "Cujo", "Cmętarz dla zwieżąt", "To"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1qazxsw2
;] jadę do księgarni, kupuję i czytam... dzięki za odpowiedzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiej to dobrze, ależ Ci zazdroszczę, że możesz kupić sobie to, co chcesz w księgarni... Mnie jak w bibliotece widzą, to tylko słyszę "Boże, znowu ty..." :D No i musiałam ściany szpachlować, bo mi się półka oderwała, zważyłam - 34kg książek, miała prawo się zerwać, obciążenie ma do 10kg... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci polece te które sama czytałam i mi sie podobały-miasteczko salem,zielona mila,misery,czwarta po północy-to 3 albo 4 opowiadania,nocna zmiana-to zbiór opowiadan,nie polecam podpalaczki-nudna jak cholera,oczy smoka to takie gówno ze nie wiem jak on mógł cos takiego napisac-nie tykaj sie tego,póki co nic wiecej mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak cudnie, bo "To" mam w domu, jeszcze nie przeczytane:D Niedawno skończyłam "Sklepik z marzeniami" ale to takie średnie raczej, choć przyjemnie nawet się czytało. Z Mastertona podobno straszna jest (jeśli dobrze pamiętam) "Zjawa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjawa jest świetna,moja ulubiona i zarazem pierwsza ksiazka tego autora jaka przeczytałam to Zaklęci,fajne tez jest Zwierciadło piekieł,drapiezcy,w ogóle jak u Kinga starsze ksiazki sa dobre,te napisane stosunkowo niedawno to szmira,nuda i pisanie na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żadnego tytułu Mastertona jeszcze nie czytałam, jednak koleżanka czytała właśnie "Zjawę" i mówi, że koniecznie muszę przeczytać. Podobno bardzo straszna. Moja pierwsza książka Kinga to "Cujo";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żono nie sugeruj sie jedną tylko książką,ktos kto przeczytałby jako perwsza książkę Kinga Oczy Smoka i na jej podstawie wyrobił sobie opinie o pisarzu mógłby powiedziec ze King pisze tandetne badziewia nie wiadomo o czym a tak nie jest.Mi tez Manitou sie szczególnie nie podobał.Przeczytaj Zaklętych albo Zjawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaakkkk
"worek kosci" np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez nic nie szkodzi :classic_cool:,jeszcze mi sie przypomniał Wizerunek zła Mastertona,tez swietna,a jesli o Kinga chodzi pozyczyłam dwa dni temu Dolores Claiborne,jeszcze nie przeczytałam,niestety niezbyt gruba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie czytałam,ale tytuł obił mi sie o uszy i tez zaintrygował :-) u mnie w miescie jest tylko jedna biblioteka i pozyczam co akurat jest,a niestety nie tylko ja kinga lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie niewypałem okazała się "Historia Lisey". Ledwo przeczytałam kilkanaście stron, dalej nie dałam rady. Fatalne jak dla mnie, tu King się nie popisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1qazxsw2
Kupiłam sobie "Mroczną wieżę", "Lśnienie", "To" i "Cmętarz dla zwieżąt"... Poczytam sobie trochę... Kasy też wydałam ale na to się ma stypendium naukowe. :] A tak z ciekawości... Po ile lat mają pozostali czytelnicy S. Kinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłaś sobie całą serię Mrocznej Wieży??? :D jeśli tak to...łał, Ty szczęściaro, ja to musiałam czekac kilkanascie miesięcy zanim "Albatros" przetłumaczył i wydał wszystkie części :) ale warto było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1qazxsw2
Nie, wszystkich niestety nie było w księgarni... na razie poczekam i przeczytam pierwszą część, a dopiero później poproszę by ściągnięto kolejne dla mnie.... :p:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to powiem Ci na ucho, w razie czego nie sugeruj sie pierwszą częścią :classic_cool: 2, 3, 4, 5, 6, 7 ...to dopiero miód malina :D tak mnie wciągnęło, że pisałam listy do Kuryłowicza [ właściciel Albatrosa ] z pytaniem, kiedy pojawi się na rynku następny tom :) przyjemnej lektury :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×