Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmierzch świta mi w głowie

Zmierzch S.Meyer - tylko dla nastotatków?

Polecane posty

Gość zmierzch świta mi w głowie

do jakiego czytelnika skierowna jest trylogia S.Meyer? Trwa ogólna fascynacja tą serią, zastanawiams ię nad zakupem, ale nie wiem czy nie jestem na to za stara - mam 30 lat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka......
ja kilka dni temu skończyłam 25 lat - przeczytałam całą serię jednym tchem!!!! jeśli lubisz książki o miłości, a do tego vampirki - to na pewno Ci się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektórzy dorośli
uwielbiają Pottera albo Mikołajka :).Książki są ogólnie dla ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
Polecam, a tez nie mam nastu lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie polecam. nie ze względu na wiek, ale ogólnie- przecyztałam książkę co piate zdanie bo taka chłamowata trochę, ale ma w sobie coś takiego że się chce poznac historie do końca. nie wime, może to była kwestia tłumaczenia (czytałam e booki i nie wiem kto je tłumaczył...) w kazdym razie moze najpierw sprobuj wesrji elektronicznej, bo szkoda na to wydawac kase. a moim zdaniem dopiero ostatnia czesc zasluguje na miano ksiazki- przynajmenij (wreszcie!) cos sie zaczelo dziac i akcja przewazala nad rozmemłaniem sie i wzdychaniem do siebie przez boahterow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wreska
Pobierz ebooki z serii Zmierzch - za darmo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crybaby2
Ja też już dzieckiem nie jestem, ale jestem 'fanką pottera' teraz czytam zmierzch i naprawde książki potrafią fascynować:) polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harry potter, władca pierścienia, zmierzch itp. to jedno komercyjne gó*no oczywiście jeśli nie stać was na czytanie czegoś ambitniejszego jak choćby klasyków literatury to czytajcie coś z najniższej półki skierowane do młodzieży z zachodu (ich poziom też znamy) i potem nie ma się co dziwić że ministerstwo wycofuje niszowe lektury ze spisu na rzecz byle chłamu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z głową ujebaną u samej dupy
ło matko crx to że ktos czyta "chłam" nie znaczy ze ogranicza sie tylko do niego, czasem cos lekkiego tez fajnie sobie poczytac, nie tylko klasyke i trudna literture. poza tym, powinnismy sie cieszyc ze ludzie W OGOLE COKOLWIEK czytaja, bo sa tacy ktorzy nie pamiętają kiedy w ogole mieli w ręku ksiązke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka13
To nie zależy od wieku -raczej od oczekiwań wobec książki. Jak dla mnie postacie były straszliwie papierowe i schematyczne. Ona - kompletnie przeciętna i bez wyrazu, On - nieziemsko przystojny i we wszystkim doskonały. Lubię czytać fantastykę i romansidła, więc przeczytałam książkę, ale nie interesują mnie ich dalsze losy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe być może
CRX - na jakiej podstawie wyrobiłaś/eś sobie zdanie na temat tej książki? Seria nie tylko dla nastolatków. Mnie na kolana nie powaliła. Przeczytałam, jak wiele innych, żeby się dowiedzieć o co tyle szumu. Książki lekkie, łatwe i przyjemne, niestety tłumaczenie koszmarne, zwłaszcza jeśli chodzi o dwa ostatnie tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczytałam w oryginale wszystkie 4 tomy. Próbowałam niedawno dla porównania, tak trochę poczytać po polsku - dla mnie beznadziejne tłumaczenie. Po angielsku czyta się to łatwo, sporo nowych słów się nauczyłam, większości się domyśliłam. teraz jestem na 500 stronie "Breaking dawn" (przed świtem). ogólnie, fabuła sagi jest dość banalna, przewidywana, jest tu sporo przesady no i ten marysuizm u Edwarda!!!! Jednak książka jest stokrotnie lepsze od filmu (ekranizację obejrzałam po przeczytaniu "Zmierzchu", też oczwiście bez tłumaczenia). Ale potrenowałam sobie język obcy i się cieszę. czytanie tego przy pełnym energii dwulatku zajęło mi 1,5 miesiąca, ale co tam ;) aha, tak na koniec - ktoś tu śmiał porównać "Zmierzch" i "H. Pottera" do "Wadcy Pierścieni" - kolego, to świadczy tylko o Tobie. cy wiesz chociaż, liedy napisano "Władce", a kiedy te pozostałe książki??? Czy czytałeś dzieło Tolkiena? Zapewniam, to wcale nie jest taka lekka lektura - zwłaszcza po angielsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, autorko nie jesteś za stara - każdy czyta co i kiedy lubi. Ja mając 15 lat czytałam "Emanuelle", a na studiach po raz 20 "Dzieci z Bullerbyn".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmg
Mój mężczyzna kończy właśnie "Zaćmienie" a w czerwcu skończył 38 lat - jak widzisz - nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezorientowanaa
uwielbiam - a mam 26 lat. jak widać, nie tylko dla nastolatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola ale
A ja jestem nastolatką, przeczytałam całą sagę zmierzch, ale muszę przyznać, że mimo, że to ja dostałam książkę od znajomej na urodziny to moja 38 mama przeczytała ją pierwsza po czym, zachwycona pożyczyła ją swojemu 40 letniemu bratu któremu też się spodobała, a na końcu byłam ja, więc wiek nie ma znaczenia, dodam, że moja rodzinka uwielbia fantastykę i oczywiście nie można porównywać Zmierzchu do powieści Tolkienowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytgjmu
jak wy w ogóle możecie porównywać władcę .... do harry potter??? jak ktoś mądry napisał wcześniej władca to naprawde ciężka ksiązka lubię czytać grube ksiązki ale władcy po prostu nie mogłam przeczytać nie wiem dlaczego może to przez to że ma tylko 12 lat ale przeczytałam wszystkie książki pottera i podoba mi się tak samo jak zmierzch i cała reszta choć eranizacja to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytgjmu
i proszę nie obrażać mnie ze względu na wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z cała pewnością dla nastolatek lub dla wielbicielek harlekinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CRX polecam się dokształcić
A dopiero potem pozować na przeintelektualizowaną znawczynię literatury wysokiej. Powieść pana Tolkiena (swoją drogą klasyka i mistrzostwo literatury gatunku) nazywa się "władca pierścienI". Myślę, że nie przeczytałaś nawet tytułu, a co dopiero książki, za to postanowiłaś się ładnie ośmieszyć na forum :P Czytam literaturę z różnych półek. Bardzo wysoką i taką czysto dla przyjemności też. Niestety co do sagi "zmierzch" (przebrnęłam jedynie przez część, przyznaję) zgadzam się z osobą, którą właśnie zjechałam powyżej :P Wyjątkowy, straszliwy wprost chłam. Nie polecam. Książka dla baaardzo mało wymagających czytelniczek. Dla niczego nie wymagających wręcz (przepraszam, ale takie mam zdanie). Przeraża mnie popularność tego gniota na świecie, strasznie to o nas świadczy. Przede wszystkim książka napisana jest koszmarnym, szkolnym, grafomańskim stylem i to jest chyba największa wada. Jak się czyta, to aż zęby bolą. Może to wina przekładu, nie wiem. Nie wywyższam się, pisząc to, bo naprawdę lubię czytać bardzo różne rzeczy, o wampirach też, czemu nie. Jednak o tej "literaturze" nie da się powiedzieć niczego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajajakk
a ja polecam, myśle ze ksiązka przecudna, jednak tłumaczenie miejsami jest mysle zbyt dosłowne, a w orginale niektóre kwestie brzmią cudnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×