Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcin10

Czy miłości i kochania trzeba się nauczyć?

Polecane posty

Czy miłości i kochania trzeba się nauczyć? - mam na myśli stwierdzenie że można prawdziwie kochac jeśli doznało sie bólu...straciło kogoś...znam osobę która często zmienia \"facetów\" wydaje mi sie że nie dorosła do miłości...Nie potrrfaiła mówic o tym co czuje....zna ktoś podobne kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelinkaaaa
Tak, miłości i kochania TRZEBA się nauczyć. Ja myślę, że to jest trochę tak: zakochanie dostajemy w prezencie, a to co potem z tym zrobimy zależy wyłącznie od nas, od naszej dojrzałości i od tego co jest dla nas najważniejsze. I nad tym trzeba popracować, czasem nawet mocno popracować, ale jeżeli się kocha, to to nie jest trudne, bo wiesz, że robisz to dla konkretnej osoby i w tym momencie nie wymaga to od Ciebie jakiegoś nadludzkiego wysiłku. Poczytaj sobie Fromma "O sztuce miłości". On twierdzi, że miłość jest sztuką, której trzeba się nauczyć:)I ja wiem, że on ma rację. Jeżeli ona jest taka, jak piszesz...Jest szansa, że będzie umiała kochać, ale tylko pod warunkiem, że dojrzeje, zrozumie, że zakochanie to nie miłość i że emocje w życiu to nie wszystko. Tak w ogóle to liczy się takie jedno słowo:ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Bez tego ni huhu do przodu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelinkaaaa
Przeczytałam Twoją historię na innym topiku i jednak myślę, że z ta konkretną dziewczyną powinieneś dać sobie spokój. Ona raczej nie ma ochoty na miłość...:(A przynajmniej na miłość taką o jakiej tu rozmawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzęki...będe jeszce o tym dużo napewno myślał....ja podszedłem do niej bardzo hmm....poważnie i mam za soba troche doświadczeń ...myślałem że poznałem podbna osobe..niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×