Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uglytooth

Czy można zmienic osobowosc ?? Z flagmatyczki na dusze towarzystwa?

Polecane posty

Gość uglytooth

jak w temacie ... to jest mozliwe czy mam sie pogodzic z moim usposobieniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spragniona jola
ciężko zmienić, bo osobowość wynika z natury człowieka; proponuję się oswoić ze sobą, co nie znaczy, że nie możesz tej swojej flegmatyczności ubogacać i rozpromieniać, być wesołą i okazywać to , uśmiechać się do ludzi,a to pomoże lub przybliży do bycia duszą towarzystwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uglytooth
chcę , mam siebie dosc :O wszyscy mnie wykorzystuja, zawsze cicha , usmiechnieta a w glębi chce mi sie plakac :O a moje zycie towarzyskie to jedno wielkie nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
Skąd wiesz, że jesteś flegmatyczką? Miałaś robione testy, badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uglytooth
nie ,ale opis na wikipedii pasuje do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
Jeżeli tak, to chyba warto popracować nad tymi cechami, które uważasz za niepożądane. Generalnie osobowości nie da się zmienić, ale można wypracować pewne zachowania. Zwykle też nie jesteśmy "czystym" typem, ale mieszanką przynajmniej dwóch np. flagmatyk - melancholik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
* nie osobowości, a temperamentu Masz na myśli chyba całą osobowość, a temperament to tylko część składowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość britnej szpirs
prawik ma racje. osobowosci nie zmienisz ... mozesz udawać ,ale po jakims czasie bedziesz tak zmęczona byciem ''kims innym '' zewrocisz do stanu poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
Osobowość człowieka to pewien zespół przeróżnych cech charakterystycznych dla danej jednostki. Cechy te określają sposób postępowania oraz zachowanie się w różnych sytuacjach człowieka. Najbardziej popularne cechy osobowości to : a) procesy poznawcze ( bezpośrednie: wrażenia, spostrzeżenia i pośrednie: pamięć, uwaga, myślenie i wyobraźnia) b) temperament c) inteligencja d) charakter Czynniki wpływające na kształtowanie osobowości to : a) środowisko - jest to otoczenie, w którym przebywamy, może to być miejsce pracy, może to być jakaś wyjątkowa dla nas, bliska nam osoba, wpływ mogą mieć na nas rodzice, szkoła czy towarzystwo, w którym najczęściej przebywamy, b) geny - często dziedziczymy po naszych przodkach, geny osobowości, pewne odruchy, zachowania, odczucia odziedziczamy po członkach rodziny c) własne ambicje - nie każdy człowiek jest taki sam, dążymy do rozwoju do kształcenia się, zdobywania wiedzy, jedna osoba jest bardziej inteligentna od drugiej te zależności można kształtować we własnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie... Podajcie mi przepis jak introwertyk ma stać się wygadanym bajerantem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno o radykalne zmiany, zwłaszcza z takim nastawieniem jakie ma autorka. nie akceptując siebie z góry skazuje się na przegraną, bo każdy przejaw swojej natury (temperament jest mocno uwarunkowany genetycznie) będzie uważała za porażkę i negatywnie będzie to wpływało na jej psychikę (najprawdopoodbniej). Zamiast bezowocnie walczyć ze sobą lepiej byłoby nauczyć się innych strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach.Problemem raczej nie jest to, że jesteś cicha (bo zauważ, że głośne osoby są na dłuższą metę dla przeciętnych ludzi męczący), tylko to, że nie wyrażasz swoich emocji i pragnień. A z tym łatwiej już sobie poradzić, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
Wokół tyle mówi sie o asertywności, że aż stało się nudne, ale warto nad nią popracować i nie będzie tak źle. P.s. Flegmatycy są świetnymi mediatorami, a więc umieją dogadywać się z ludźmi. W sytuacjach podbramkowych potrafią zachować zimną krew i działać przemyślanie. Wiem, bo jestem typem flegmatycznym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"prawik ma racje. osobowosci nie zmienisz ... " nie ma co z tym walczyć, ja też jestem flegmatykiem, cichym, spokojnym facetem i się już próbuję z tym powoli godzić, chociaż powiem szczerze, że nie akceptuję swojej osobowości 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
U mnie flegmatyk jest dominujący , ale mam też inne cechy. Bardzo lubią mnie typy choleryczne, natomiast za sangwinikami sama nie przepadam, bo nie można na nich liczyć, mają mnóstwo znajomych, którzy zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby wszyscy ludzie
gdyby wszyscy ludzie mieli identyczny temperament to chyba by się pozabijali... przy różnorodności przynajmniej jest ciekawie wyobraź sobie imprezę na której są sami ekstrawertycy i każdy przkrzykuje innego byle tylko być najgłośniejszym i być najbardziej zauważalnym.... żenua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle
Dwóch choleryków - niewykluczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po_zmianie
Mnie udalo sie zmienic-w dziecinstwie,w liceum flegmatyczna,cicha ,na studiach zmienilam sie diametralnie-tak juz od startu potanowilam ,nikt by nie uwierzyl ,ze to ta sama ja sprzed lat.Szczerze przyznam,ze bylo mi wtedy o wiele latwiej w zyciu ,bo takim ludziom zwykle zyjesie latwiej.Wieksze powodzenie u plci przeciwnej itd,tyle ze po kilku-nastu latach tak mnie zmeczylo to odgrywanie kogos kim przeciez z natury nie bylam ,ze po prostu poddalam sie i teraz znow brak mi tej werwy i przebojowosci. plusem jest moze to ze pozostalo sporo znajomych z moich "zlotych" lat ,ktore to znajomosci staram sie utrzymywac:). No i mam juz kochajacego meza i dzieciaczki (wiec to moje "spowolnienie" mozna latwo wytlumaczyc natlokiem obowiazkow i zmeczeniem po prostu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikitaki444
Osobowości nie można zmienić ale można nad nią pracować Ja korzystam z wsparcia na http://bogatyumysl.pl/ Czytam tam artykuły i rozmawiam z ludźmi. Już teraz czuję się lepiej sama ze sobą i mam nadzieje że już tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
człowiek rodzi sie z określoną energia, więc wątpię czy to możliwe trochę coś tam zmodyfikować można, ale nie ze skrajności w skrajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale trzeba nad tym popracować. Dałbym c***arę wskazówek na zmianę osobowości, ale nie temperamentu bo jest to wrodzona cecha, która każdy człowiek posiada :). W razie czego napisz pod mój adres e mail domki3000@wp.pl , chciałbym zachęcić się do działania zmiany nad osobowością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laila37
Kazdy moze sie zmienic nawet nad osobowoscia mozesz popracowac bo juz wiesz co lubisz a czego nie wiesz co jest dla ciebie dobre a co nie cala reszta to tylko nasze nawyki nad ktorymi mozna popracowac wypisz sobie swoje cechy charaktetu pozytywne i negatywne przyjzyj sie im i do pracy mozesz wiele zmienic ale zastanow sie po co ci towarzystwo? czy naprawde zalezy ci na tym by sie udzielac towarzysko czasami dobrze pobyc samemu ze soba wtedy tak naprawde poznajemy siebie ,rozwijamy sie. Czy chec bycia lubianym lub zwrocenie na siebie uwagi jest czyms co da czlowiekowi spelnienie .Wierz mi mozna miec wielu ludzi kolo siebie a mozna byc tak samotnym i miec poczucie pustki najlepiej cen spokoj ktory jest we wnetrzu czlowieka to jest bezcenne.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×