Odpowiedz na ten temat

Fatalne zauroczenie-On jest Księdzem!!!!

• ULLA 2004.12.10 [23:55]
    Poprostu był luty , chodzili Księża po kolędzie, z reguły wychodziłam z domu przy takich wizytach, ale w tym roku zostałam (i teraz tego żałuję) .No i przyszedł Ksiądz nie jak co roku starszy sympatyczny proboszcz, tylko młody, dowcipny, przystojny (wyświęcony w 2003 roku) chłopaczek w czarnej sutannie, hmmmm wizyta duszpasterska udana tylko jak dla mnie za krótka. Ale chyba pierwszy raz przy takiej wizycie tyle mówiłam i tak się wyśmiałam , wciąż wymienialiśmy z Tomkiem (Ksiądz) jakieś dowcipne uwagi itd..... itp....... poprostu te same fale usmiech.gif Od tamtej pory bywam często w Kościele, szczególnie jak On prowadzi Mszę i tak sobie myślę, dlaczego On został Księdzem, ale jak patrzę jak odprawia Mszę myśę sobie, że to może powołanie(niektórzy to mają). W czasie Mszy uśmiechnie się, zawsze jak mnie widzi jak gdzieś idę lub jadę uśmiecha się i macha, jak zbiera na tacę zawsze mówi dzięki (nie Bóg zapłać) uśmiechnie się , mrugnie ...... hmmm mała rzecz , a cieszy. Ale jednak to jest Ksiądz, ale z drugiej strony KSIĄDZ TEŻ CZŁOWIEK usmiech.gif Co o tym sądzicie, a może macie jakieś doświadczenia w tym temacie??? Kończę, bo trzeba iść do Kościoła!!!!!!!

• Zobacz także: „Coming out” księdza z Poznania: „Jestem heteroseksualny”

• martaaaaaa 2004.12.11 [10:55]
    Znam dziewczynę, która była w podobnej sytuacji. Miała wtedy 17 lat i zakochała się w 30 kilku letnim księdzu. Pech chciał, że zaszła w ciążę. Rodzice, zamiast ją wspierać wywalili ją z domu, ksiądz moment zrzucił sutannę i wyprowadzili się razem do Warszawy. Tam jak ona tylko skonczyla 18 lat wzięli ślub cywilny, obecnie mają 2 ślicznych dzieci i są chyba najszczęśliwszą parą na świecie. Jak widać ksiądz niby miał powołanie, bo był dobrym duszpasterzem ale zwyczajnie się zakochał i jestem pewna, że tego nie żałuje.
  • jojo 2004.12.17 [23:49]
    Masz rację Ksiądz też człowiek, a nie jakiś głaz jak coś zaiskrzy to nie ma rady. Tylko księża mimo zrzucenia sutanny myślami często są w kościele smutas.gif Ale to nie jest reguła.
  • ulluśś 2004.12.18 [09:21]
    Zejdź na ziemię. Mój braciszek jest księdzem od 4 miesięcyusmiech.gif Urody (tak jak mnie) Mu nie brakujeoczko.gif Takich panienek które codzienne wysyłają Mu 25 maili i zapychają Mu skrzynkę w komórze jest przeszło setka (próbowałam kiedyś liczyć ale mnie wyśmiałjezyk.gif ) Do wszystkich też uśmiecha się szerkooousmiech.gif Ale tak ja mówi, to są koleżanki, o których miło jest Mu wiedzieć że istniejąoczko.gif i to wszystko. Nie chciałabym żebyś zraniła samą siebie. A już Broń Boże nie chciałabym żebyś zaczęła mieszać w życiu Tego człowieka. Gdybyś zaczęła mięchać w życiu Mojego braciszka, to ...nie ręczę za siebie smiech.gif Pozdrawiam
  • Explorer 2004.12.18 [13:49]
    Ksiądz tez człowiek, sam mam brata xiędza i znam wielu księży, właśnie jeden z nich zrzucił sutanne dla kobiety , miał z nia dziecko , ale to nie potrwało długo gdyż szybko sie rozstali , nie mniej jednak kazdy ma prawo do miłości, w końcu miłośc to dar od Boga.
  • Amelia 18 2004.12.18 [15:41]
    Myślę , że nie powinnaś nic robić w tym kierunku , niech sprawy biegną własnym torem , i9 nie rób sobie nadzieji jak on się do ciebie uśmiechnie to jeszcze o niczym nie świadczy . To naprawdę ciekawy topik , proszę pisz co będzie dalej . Jak wspomniałam wyżej nie próbuj mu się narzucać , ani tym bardziej nie wyznawaj mu swoich uczuć - to była romantyczna wersja . Teraz czas na bardziej realną Uważaj Żeby zauroczenie nie przeszło w fazę zakochania , bo to może się źle skończyć , ty wpadniesz na całego a on skoro jest księdzem musi mieć powołanie a jest dla ciebie miły bo odbierasz na tych samych falach , może on liczy na przyjaźń ale na pewno na nic więcej , skoro założył sułtannę założył też niewidzialną smycz łączącą go z Bogiem a to najwyższa konkurencja
    Uszy do góry i nie wpadnij za bardzo
  • Ulluśś 2004.12.18 [16:53]
    Słuchaj, ale święcenia diakonatu (po których ostatecznie zapada klamka oni przyjmują dopiero w 23 roku życiausmiech.gif Spośród około setki kandydatów którzy po maturze zgłaszją sie do Wyższego Seminarium Duchowego TYLKO większa połowa z nich zostaje kapłanami. Reszta odchodzi z różnych powodów. Te 5 pierwszych lat to jest czas próby i rozeznania, czas na to, na przykład, żeby poznać Ulę i się rozmyślićoczko.gif Kilku kolegów Krzysia zrezygnowało właśnie ten sposóbusmiech.gif A z powołaniem bywa różnie. Ilu ludzi, tyle powołańusmiech.gif Mój braciszek praktycznie od dziecka uczestniczył we Mszy św. od strony ołtarza – był ministrantem. Ale mam przyjaciela który był typem Playboya ( co miesiąc nowa laska) i nagle w trzeciej klasie liceum pod wpływem rekolekcji, rzucił piękną dziewczynę, którą prawdziwie kochał i dziś jest kapłanem i doktorem teologii dogmatycznejusmiech.gif Duch wieje kędy chceusmiech.gif Buziaki dla Uli.
  • ULLA 2004.12.18 [17:23]
    Duch wieje kędy chce usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif Bardzo trafne określenie !!! Dzieki Ulluśś za info o pierwszych krokach w kapłaństwie , jednak nie ma to jak siostra Księdza nawet te wszystkie "fachowe" określenia znasz usmiech.gif święcenia diakonatu itd.......Teraz pewnie często będę Cię nękała pytaniami usmiech.gif Ale obiecuję będę się hamowała!!! I wiesz co wg. mnie te 23 lata , żeby klamka zapadła to też za mało ........ , ale jak sama napisałaś część wybiera inną drogę. No to teraz pytanko: nauka w seminarium trwa 6 lat, a co później odrazu święcenia kaplańskie, czy jest coś w rodzaju "stażu" w jakimś Kościele i dopiero później święcenia. Jak byś miała czas i ochotkę na odpowiedź to... z góry dziękuję. Pozdrowionka i trzym się Ulluśś usmiech.gif
  • Ulluśś 2004.12.18 [17:35]
    Na szóstym roku po sesji zimowej (wtedy chłopaki zdają egzamin ex uniwersum, czyli z całości) rozpoczyna się 2-miesięczny bodjaże staż na przyznanej parafii.Trwa on do końca okresu Wielkiego Postu (przynajmniej u nas na Śląskuusmiech.gif Później 2 tygodnie w domku, rekolekcje zamknięte w Katowicach-Panewnikach i....święcenia prezbiteratu:-I, tydzień później weselisko (prymicje)oczko.gif
    To na razie usmiech.gif

• INGEKOLEŻANKA 2004.12.19 [00:32]
    Witam Wszystkichusmiech.gif Spodobał mi się temat topiku, przynajmniej coś innego niż kochanki, zdradzone, niewierne, co ma zrobić, jak Go zdobyć, zatrzymać itd , jak ładnie wyglądać w Sylwestra itp...... blleeeee!!! Amelia ma racje pisząc o niewidzialnej smyczy łączącej Księdza z Bogiem, fakt jest to często baaaaardzooo silna więź, czasem smycz pod wpływem chwili staje się elastyczna,czasem na drodzę staje kobieta przy której ta smycz znika na zawsze, a czasem smycz swoje, a osobnik na niej prowadzony swoje usmiech.gif Dlatego powinien być zniesiony celibat ..... wtedy byłoby mniej kłamstw, kręcenia. Przecież Ksiądz też człowiek i nie chce mi się wierzyć, że zaden nigdy z nikim .... hmmmm!!! Znam pewnego Ks. proboszcza (człowiek ok. 70 lat) dobry duszpasterz, ale również normalny facet (za granicą na kobietę z którą ma 2 dzieci), urzymują normalne kontakty, tylko, całe życie w tajemnicy, powiedzcie, czy to ma sens, czy nie moglibybyć kochającą się rodziną???? Pozdrawiem

• ULLA 2004.12.19 [00:48]
    Ulluśś dzięki za informacje usmiech.gif przesyłam buziolee usmiech.gif I mam nadzieję, że na moje inne pytania dostanę również tak wyczrpującą odpowiedź!!! Poza tym pozdrawiam wszystkich przystojniaków w sutannach ze ŚLĄSKA z Twoim bratem na czele usmiech.gifusmiech.gif Heeejjjj!!
  • ULLA 2004.12.19 [00:57]
    Dzięki AMELIA 18 za dobre słowo o topiku usmiech.gif I obiecuję narzucała się nie będę , uczuć wyznawała nie będę , do fazy zakochania nie dopuszczę (mam nadzieję) , bo wiem, że nawet jakbym dopuściła to bym tylko baaardzo cierpiała smutas.gif !!!! Ale myślę, że nadal będę nadawała na tych samych falach , wciąż potykając się o "niewidzialną smycz" która będzie mi przypominała o Jego silnej więzi z kimś z kim nawet nie będę próbowała konkurować !!!!! Pozdrawiam usmiech.gif
  • pafcia 2004.12.19 [09:24]
    Ulla, fajna z Ciebie dziewczynka- z tego, co czytam, pachniesz mi świeżością.
    Ciesze się, ze trafiłaś na tak otwartą siostrę księdza, która Ci wszystko tłumaczy.
    Bardzo pozytywne zjawisko.
    Pozdrawiam.
  • wskazówka 2004.12.19 [20:45]
    "JEŻELI NIE WOLNO, A BARDZO SIĘ CHCE, TO........... MOŻNA" usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
  • kobbbb 2004.12.19 [23:53]
    Kiedyś słyszałam taką opinię, że najprzystojniejsi faceci to księża i homoseksualiści .I chyba coś w tym jest ..............oczko.gif
  • joanna-ldn 2004.12.20 [05:06]
    Kobb, zgadzam sie z Toba - moj ma orientacje niekoniecznie \"wlasciwa\" i dzieki Niemu poznalam wielu homoseksualista i przyznam Ci racje- cos w NICH jest.

Moze to, ze potrafia sie smiac do rozpuku, moze to, ze poklepia Cie po pupie i NAPRAWDE traktuja to w kategoriach zartu

a moze dlatego, jak to mawia moj Misiek - kazda \"kolezanka\" doskonale sie rozumie z swoimi kolezankami oczko.gif

ja juz jestem od prawie roku w zwiazku z mezczyzna, ktory... (takze) lubi mezczyzn. Powiem, wpierw mnie strasznie pociagala mysl by zobaczyc Jego z innym - udalo sie; pozniej pojawily sie nowe \"zachciewajki\" i Marcin po kilku prosbach mi ulega.
    Niby wszystko juz wiem, niby juz wszystko widzialam a jednak nadal z Nim jestem - milosc? Coz - na pewno jakies uczucie miedzy nami jest, a moze jestem tylko \"kolezanka\" z ktora On swietnie sie rozumie?
    oczko.gif

na szczescie w Jego gronie znajomych przewazaja mezczyzni (geje) wiec jestem spokoja i pewna siebie oczko.gif

A.
    znad Tamizy...
  • z czarny nickiem 2004.12.20 [17:58]
    ulla,znam to uczucie,bo moje zauroczenie pewnym przystojnym księdzem trwa już ....6 lat usmiech.gif
  • ULLA 2004.12.20 [18:22]
    Witaj osóbko "z czarnym nickiem" 6 lat to dość dłuuuugooo!!!! A może napiszesz coś bliżej o tym przystojniaku i Twoim zauroczeniu, znacie się, a może przyjaźnicie, a może tylko wzdychasz w samotności do Niego usmiech.gif W takich zauroczeniach jest jeden plus , jak chcesz Go baaaardzo zobaczyć, to poprostu idziesz do Kościola, a tam Msze są codziennie i wejść też każdy może oczko.gif Pozdrawiam
  • niestety nie ksiądz 2004.12.20 [18:29]
    Mógłby się jakiś Ksiądz wypowiedzieć, jak oni się na to zapatruja. Tylko , który Ksiądz zagląda na damskie forum dyskusyjne????????????? A może .................
  • z czarnym nickiem 2004.12.20 [18:41]
    ULLa --- znamy sie,troszke sie przyjaźnimy,to głównie dzięki niemu,bo to on pierwszy mnie zagadał usmiech.gif podobam mu sie,ale nie podrywa mnioe,o nie usmiech.gif
    prawi komplementy,odwiedzam go czasem na kawkę,życzenia świąteczne i imieninowe sobie składamy,nic wiecej.
    i mimo że mam faceta,on jest na pierwszym miejscu dla mnie.
  • z czarnym nickiem 2004.12.20 [18:43]
    i w kościele się do siebie uśmiechamy smiech.gif
    uwielbiam go i marzę o nim,ale cóż....uważam jednak że nie ma w tym nic złego,to takie "fatalne zauroczenie " smiech.gif
  • tez Ula 2004.12.20 [19:18]
    Dziewczyny!!!!!! Szkoda czasu, Waszych uczuć i energii. Poszukajcie sobie normalnych facetów!!!!!! Ci w czarnych sukienkach znają prawdziw życie tylko z opowieści. Dadzą wam kilka chwil radości, a potem.... wielkie rozczarowanie.
    Pozdrawiam
  • z czarnym nickiem 2004.12.20 [19:19]
    Jak czytam Ciebie,to mi sie przypominają moje początki smiech.gif
    Do tej pory troszke tak mam,bo też jestem raczej nieśmiała.
    odwiedzam go czasem,ale jestem zawsze tym tak zestresowana,że on sie śmieje ze musi mi zrobić mocnej kawy usmiech.gif To niestety widaźć,to zdenerwowanie usmiech.gif Ręce trzęsą mi sie zawsze,nawet mimo tych 6 latusmiech.gif
  • ULLA 2004.12.20 [19:29]
    Ale mnie pocieszyłaś, po 6 latach jeszcze Cię stresują takie spotkania , a ja już miałam nadzieje, ze przejdę do fazy mniej stresującej oczko.gif A tu jeszcze 5 lat.......... ojjj!!!! Ale to nic , tylko jedno mnie niepokoi ile taki Ksiądz jest w jednej parafii ... ostatnio u nas po 3 latach przenieśli 2 Księży , oj mam nadzieję, że taraz przez najbliższe 5 lat nikogo nie ruszą usmiech.gif
  • z czarnym nickiem 2004.12.20 [19:31]
    Ullla-czuje ze jesteśmy podobne usmiech.gif
    Napiszę do ciebie w czwartek na e-mila coś wiecej.pozdrowionka,
  • z czarnym nickiem 2004.12.20 [19:32]
    Ullla-czuje ze jesteśmy podobne usmiech.gif
    Napiszę do ciebie w czwartek na e-mila coś wiecej.pozdrowionka.
    Albo we srodę usmiech.gif
  • ULLA 2004.12.20 [19:35]
    Ależ nam się tu dużo Ullllll zebrało oczko.gif Ulla do też Uli ... takie "fatalne zauroczenia" może nie do końca są takie beznadziejne i fatalne, tym bardziej, że i ja i "czarny nick" mamy swoje drugie połowy i nie dążymy do tego by Ksiądz zrzucił dla nas sutannę (chociaż nie powinnam mówić za "czarnego...." oczko.gif Dla nas tą chwilą radości jest właśnie rozmowa, pożartowanie , pośmianie się i samo popatrzenie na Niego usmiech.gif !!!! Takie zauroczenie to też fajne uczucie usmiech.gif pozdrawiam!!!!!!!!
  • ULLA 2004.12.20 [19:56]
    No to czekam na e-maila, tylko pisz na ten adres : ulla114@wp.pl
    z tamtym pierwszym adresem coś jest nie tak , a ten jest pewny (tzn. był do tej pory oczko.gif Myślę, że się dogadamy usmiech.gif Heejjjj!!!
  • facecik jeden taki 2004.12.20 [20:56]
    Kurde jak czytam ile lasek szaleje za takim jednym , czy drugim księdzem to chyba , muszę się zastanowić nad wstąpieniem do seminarium oczko.gifoczko.gif Ja biedny facecik , czekam na swoją wybrankę, a one wszystkie w Kościele oczko.gifoczko.gif Pozdro kobitki!!!!
  • facecik jeden taki 2004.12.20 [20:57]
    Kurde jak czytam ile lasek szaleje za takim jednym , czy drugim księdzem to chyba , muszę się zastanowić nad wstąpieniem do seminarium oczko.gifoczko.gif Ja biedny facecik , czekam na swoją wybrankę, a one wszystkie w Kościele oczko.gifoczko.gif Pozdro kobitki!!!!
  • też Ula 2004.12.20 [21:09]
    Facecik usmiech.gif JESTEŚ SUPER!!!!! nie rób tego oczko.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...