Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak wygonić ojca alkoholika?

Polecane posty

Gość gość

ojciec pije od niepamiętnych czasów, nie pracuje, przepija wszystkie pieniądze zdobyte podczas 'nowej' pracy która trwa 1-2 dni. tak krótko, bo z każdej go wyrzucają po tym, jak przychodzi pijany albo w ogóle nie przychodzi. ojciec kradnie, policja go złapała nie raz, z czego były sporządzane notatki, mandaty i różne inne pisma. kradnie pieniądze matce, mi również. plądruje mi pokój w poszukiwaniu pieniędzy, przeszukuje mi kurtkę. w każdym pokoju są zamki na klucz aby nie mógł się dostać podczas naszej nieobecności. matka złożyła pozew do sądu o rozwód oraz nakaz eksmisji, ponieważ jest tu zameldowany (mieszkanie jest matki). zanim sprawa ruszy, to minie X czasu, a ja już nie wytrzymuję psychicznie. oglądanie ojca pijanego, który w domu wyżera wszystkie dobroci, matka bezradna, stać ją tylko na grożenie słowne. co zrobić? nie moge już dłużej czekać na eksmisję, bo to potrwa conajmniej rok, jak nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z róbcie mu sprawę o znęcanie psychiczne i fizyczne na rodzina. Były internewcje policji macie dużo dowodów. Ewentualnie przymusowe leczenie odwykowe. Najlepiej skontaktować się z najbliższym ośrodkiem AA tak wam powiedzą co i jak. Można też wynająć kogoś kto by mu obil mordę może się przestraszy albo wyrzucić jego graty przed klatkę i zmienić zamki. Jak się będzie dobijać dzwonić na policję to go zabiorą na izbę wytrzezwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze, to nam nie zależy na jego leczeniu. Już chodził na terapię, to nic nie dało, chodził wtedy tam w zasadzie tylko dlatego, że matka go straszyła. Kiedy zobaczył, że mu się upiekało za każdym razem, to pił dalej. Nie chcę go więcej oglądać w tym domu, chcemy się go kategorycznie pozbyć zanim dojdzie do sprawy. Sprawa już czeka pół roku, pewnie kolejne pół roku będziemy czekać na wyznaczenie terminu, na który się pewnie tatulek nie zjawi, bo się upije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbujcie go wymeldowac administracyjnie, jak pijany to się nie kapnie (przychodza polecone do niego, wtedy nie wolno odbierac). Jak wymelduja go, ukradnijcie dowod i zniszczcie by z policja niemogl przyjsc jak wywalicie mu ciuchy i zmienicie zamki. Jak nie ma meldunku i jest pijany to policja uwierzy, ze sam sie wyniosl, ale nie pamieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można wygnać chorego ojca (męża) z domu? Wy mu powinnyście pomóc w chorobie. Alkoholizm to choroba. Kto wie czy nie nabawił się jej przez was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egoizm też jest chorobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to Sama/sam go sobie lecz nikt do chlania go nie zmusza a niszczy wszystko wokół autorko u Ciebie on na szczęście chyba tylko tyle że chleje u mnie były dodatkowo awantury, pobicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
módl się o uwolnienie z nałogu na różańcu , po tygodniu będzie już po nałogu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My naszego ojca pobiliśmy (brat) i wyrzuciliśmy z domu :( Nie myślcie, ze była to dla nas uciecha. Życie z nim i pozbycie się go z domu to największa trauma naszej rodziny. Będzie nam ciążyć do końca życia. Ojciec nie wrócił, ostatecznie zapił się na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.28 uzaleznionemu można pomóc tylko wtedy, jak chce się leczyć i wyjść z nałogu. Ojciec Autora nie chce. Kocha pić a rodzinę ma gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa o rozwód powinna wejść na wokandę najdalej za 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety wchodzi w rachube okres ochronny... matka dostanie rozwod, nawet jesli ojciec sie nie stawi. Gorzej tylko, ze gdy zostanie orzeczone,,ze to wy zostajecie w mieszkaniu, ojciec powie, ze nie ma dokad pojsc, to bodaj do marca prawnie nie mozna wyrzucic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×