Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nie*zdecydowana

jak zostawić męża i dziecko i wyjechać w nieznane

Polecane posty

Boże to okropne czuję się podle, mój mąż wie że kogoś mam,że to poważne, nie chce dać mi rozwodu,mówi że udowodni mogą winę i odbierze mi dziecko a jeśli ja je dostanę to i tak nie pozwoli mi wyjechać zagranicę. Bo tam mam przyszły dom i pracę. Czuje się podle wszystko to jest chore!! jak dalej żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostawić męża - można, ale dziecka nigdy!!!!! nigdy potem nie będziesz spać spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostawić męża- to i owszem ale żeby dziecko???? - WYRODNA MATKA nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to k... przezc Ciebie te klopoty - dla dziecka, i dla męża gdyby pozwolil zabrać ci je za granice. rozbijasz rodzinę i konsekwencje muszą być, będziesz musiała utrzymywać zdalny kontakt, dogadaj się też z mężem w sprawie odwiedzin itd. może i dzieciak na tym COŚ zyska, ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze się obrzuca kogoś błotem szczególnie wtedy kiedy na to zasługuje. Ja też kiedyś byłam straszną moralistką nie rozumiałam ludzi w podobnych sytuacjach. Nik nie zna swojej przyszłości i nie planowałam tego, każda mogłaby pisać że jejmąż to.......normalne,ale u mnie tak jest, alkoholizm,bicie,większość lat na zasiłku lub tzw.fuchach itd..uczucie wygasło i tyle. Świadomie utrzymujemy ten związek właśnie dla dziecka,spimy osobno,nic nie jest ukrywane,atmosfera do du...Ciągle słyszę jak chcesz to droga wolna ale córka zostaje z nim i basta. Nawet prawnicy są zdania że z nim nie wygram jeśli w sądzie udowodni że mogę ja wywieźć. No coż właściwie takich wypowiedzi się spodziewałam. Acha jeszcze jedno - dlaczego facetom wolno a kobietom nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezdecydowana - twoja druga wypowiedz w zupełnie innym świetle postawiła sytuacj.ę. Ja nie widzę tu wyjścia. Twój mąż mimo swego charakteru pewnie kocha córkę, ty nie możesz jej zostawić, bo niegdy bys sobie tego nie wybaczyla, a ona tobie też nie. Poza tym, jeżeli twój mąż jest taki jak piszesz, to przeciez nie zostawisz mu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bardziej skomlikowane, kilka lat temu mieliśmy sprawę rozwodową,odpóściłam, dogadalismy się że do 18 jestesmy razem, ale później pojawił się. Jak widzisz byłam w stanie poświęcić już kilka lat. Nie mam czego tutaj szukać tam mam pracę i niezłą perspektywę - wszystko jest pewne!! nic palcem na wodzie.Dlatego chce zerwac uklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli mąż Cie bił (jeśli wogóle mu się to zdarzyło), jeśli jest alkoholikiem i ma problemy z pracą, to nie wiem czemu się boisz, że sąd przyzna dziecko jemu? i który prawnik Ci tak powiedział ? To jakieś bzdury! A jesli się boisz, że będą problemy z pozwoleniem na wyjazd dziecka za granice, to nie czekaj na pozwolenie - zabieraj dziecko i uciekaj! Nie licz na polskie sądy, bo sprawa może ciągnąć się latami, a jak mąż nie wyrazi zgody na wyjazd dziecka, to nic się nie da zrobić. W moejej rodzinie był taki przypadek, ciotka chciała zabrać dziecko i wyjechać, ale wtedy ojciec dziecka przypomniał sobie, że jest ojcem i robił problemy - w sądzie przeżyła piekło, ale w końcu się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udowodnij ze to on nie dba o ciebie, jest na zasiłku bije i pije i ze nie ma pozycia.......udowodnij to .mozesz przeciez...kazdy sąd przyznaje dziecko matce...... z pijakiem go niez zostawisz...za co ją utrzyma?........ty masz szanse miec tam prace, dom dla ciebie i dziecka......miłośc.........sąd przyzna ci racje........idz do prawnika ale nie chłama ale konkretnego adwokata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a...co na to dziecko? wiem,ze nie zapytasz go wprost ,czy woli mame czy tate,ale-z kom jest blizej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezdecydowana -> kazdemu wolno odejsc z domu, odejsc od zony/meza/partnera, zarowno mezczyzna jak i kobieta moze przestac mieszkac pod jednym dachem z dzieckiem - ale zostawienie corki to juz zupelnie inna sprawa, nie zamierzasz utrzymywac z nia kontaktu? dbac o nia, byc kiedy bedzie cie potrzebowala? wspierac i kochac? i jeszcze jedna uwaga - piszesz o biciu i alkolizmie - jak mozna zostawic dziecku osobie o takich sklonnosciach? no jak? masz prawo do szczescia - ale wygodnictwo to juz zupelnie inna para kaloszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli córeczka ma 14 lat - no to już nie takie dziecko i ma prawo mieć swoje zdanie odnośnie wyjazdu, w końcu jej życie też zmieniłoby sie diamentralnie. może ona nie chce wyjechać. nie dlatego, że woli zostać z ojcem, ale tu ma swoich przyjaciół, szkołę, młodziez w jej wieku jest bardzo związana emocjonalnie z grupa rówieśniczą , a może nie zna dostatecznie dobrze języka i będzie miała kłopoty ze skończeniem szkoły za granicą, nie mówiąc już o studiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy..
dziecko ma paszport, jesli tak to wtedy mozesz to jakoś zorganizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki topiku- twoja 2 wypowiedź inaczej jużstawia sprawe,trzeba było tak odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×