Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaka jest różnica kochaniem a zakochaniem?

Polecane posty

Gość gość

Bo ja nie wiem czym to się różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
semantycznie żadnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedrostkiem "za"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakochanie- osobno kochanie- razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, jest to różnica i to spora. można kogoś kochać, a nie być w nim zakochanym. wiele jest takich par, kochają się za mnóstwo różnych rzeczy, dobrze im się razem żyje, ale nie są w sobie zakochani. zakochanie to namiętność, motyle w brzuchu i uginające się kolana, gdy widzisz tę osobę. to pożądanie, tzw. chemia, połączone często z klapkami na oczach. kochanie z kolei to dostrzeganie zalet, ale i wad, umiejętność chodzenia na kompromis, akceptacja tego, co dla nas trudne. to pewnego rodzaju poświęcenie. wiara w drugą osobę, wzajemne wspieranie się. zakochanie jest ślepe, kochanie świadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każde rozróżnianie tych dwóch słów w każdym w ich naturalnym znaczeniu jest bardzo łatwe do podważenia, a jest tak dlatego, że znaczą to samo i samo ich rozróżnianie jest błędem :D A taka jest między nimi różnica jak pomiędzy parą słów "zamknięciem" a "zamykaniem" itd... oba opisują ten sam stan. Ktoś wyżej pisał o gramatycznym rozróżnieniu i właściwie tym się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, nie znaczą tego samego i jest różnica także między zamykaniem a zamknięciem - jedno to czynność niedokonana (można zamykać i nie zamknąć), drugie - dokonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakochanie to nietrwały, przejściowy stan, który może (lecz nie musi) przerodzić się w stan trwalszy, jakim jest kochanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylas/es kiedys zakochana w babci/dziadku ktorych kochasz? albo w dziecku?nie? no to taka jest roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i słusznie, bo taka jest polska gramatyka i taka między nimi gramatyczna różnica, jednak logicznie błędne jest zdanie: "zakochałam się w tobie i zarazem nie kocham ciebie", ta logiczna koniunkcja daje w rezultacie fałsz i nie można tak mówić, bo mało kto to zrozumie :D ale owszem gramatycznie różnią się te słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to chyba najlepsze ze wsystkich ... bardzologicne ... trudno to obczajć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:45 Ależ wcale nie jest błędne. Można być zakochanym i (jeszcze) nie kochać, można być zakochanym i kochać oraz kochać i nie być (już) zakochanym. xxx Bo zakochanie to taki początkowy, chemiczny stan, motyle w brzuchu, pożądanie, myślenie o kimś nieustannie, niepewność, stan euforyczny itp. A kochanie to miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiedziałem, że ktoś myślący za chwilę do mojego przykładu wstawi "już" :D ale tam go nie przecież ma :) zaraz coś dopiszę gwoli wyjaśnienia, na razie zajęty jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to "już" - dałam w nawiasie celowo (tylko po to, by uwypuklić różnicę), bo jest opcjonalne bez "już" znaczenie tego, co napisałam, byłoby takie samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zresztą sprawdź sobie w słowniku synonimów - te dwa wyrazy nie są bliskoznaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te dwa wyrazy nie są synonimami ponieważ synonim jest inną nazwą desygnatu, w tym przypadku, nazwa jest TOŻSAMA, temu niema w słowniku synonimów :D po drugie, owszem, można logicznie zrozumieć zdanie "zakochałam się w tobie i 'już' nie kocham ciebie", jednak wtedy przed "zakochałam" w domyśle podstawia się słowo/wyraz "kiedyś", wtedy logiczna koniunkcja dałaby prawdę, ale oznaczałaby zupełnie co innego :) nie sam fakt stanu "zakochania" tudzież "kochania", a to że ów stan przeminął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja napisałam coś innego "zakochałam się w tobie lecz (jeszcze) nie kocham cię" oraz "kocham, lecz (już) nie jestem zakochana" to jednak spora różnica, więc nie przekręcaj moich słów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tak, to dla mnie znaczy tyle, żeś kapryśna i rozpieszczona jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty nie umiesz przyznać racji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to odroznic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×