Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uciekająca Amy

Kolosalne długi

Polecane posty

Gość Uciekająca Amy

Witajcie. Poznałam fajnego chłopaka. Można z nim rozmawiać o wszystkim, jest w miarę przystojny, na dodatek mówi że mnie kocha. I to oczywiste ale... ma po firmie ojca gigantyczne długi. Ile? Siedem lat temu to było 300 tysiecy w ZUS. Teraz jest komornik, praca na czarno, a reszta długów, nie wiem gdzie, wiem że się przedawnia sięga miliona. O co chodzi, on chce mnie zabrać do Szkocji. Tam coś wynająć, pracować, zacząć od nowa. Pytanie czy to wg. realne. Czy Szkocja to faktycznie taka bajka, jedziesz nie znasz za dobrze języka, wynajmujesz coś,znajdujesz pracę i za kilka lat kupujesz mieszkanie? Jak jest z polskimi dluznikami za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty masz być darmową dawajdupką, kucharką i praczką ? Niech najpierw spłaci długi a potem kobiety szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jeśli on cię zapłodni ? Chcący lub niechcący. To bedzie twoja katastrofa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takiego samego. Zostaw maila to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Nie, on mówi że mnie kocha. Że po prostu chce ze mną być. Nie sądzę by on kiedykolwiek spłacil te długi. To są za duże pieniądze jak na zwykłego człowieka. Ale po prostu boję się. Nie wiem czy osobę w Polsce zadluzona komornik lub inne władze mogą ścigać w Szkocji. A chciałbym wiedzieć. On twierdzi że nie. I chciałbym żeby ktoś przedstawił mi prawdziwe realia imigracji. Czy to mieszkanie po 7 latach, to w miarę dobre życie jest wg. realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
życie z zadłużonym to jak wyrok. wieczna bieda, wieczne ucieczki, nieustanny brak bezpieczeństwa, niemozność zaplanowania życie, to zagrożenie dla twojego potomstwa. Jeśli kocha to niech zostawi cię w spokoju bo nie ma warunków na założenie związku. A co do ciebie to pamiętaj że dojrzała kobieta kocha tylko to co dobre dla niej i jej dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze w Szkocji bylby scigany za dlugi w Polsce- wiesz co to INTERPOL? Ja bym uciekala od takiego! Mój znajomy był w Szkocji na wakacjach to mu chcieli auto miejscowi podpalić bo powiedzieli , ze jest z Polski i , ze ma wyp...dalac. Ja p*****le takie dlugi, szok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ja z 8 21
a poza tym nie wiem jak on sobie wyobraza zycie w Szkocji jak jesteśmy w UE i wszystkie info o pracownikach jest dostępne w każdym kraju UE w komputerach. Ja bym zagranica to wiem - zalatwialam zwrot podatku . Pracowalam w IR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego sie nie zrzeknie dlugow? To ojca dlugi,tak? Ja bym sie nie pchala w taki zwiazek, za dlugi to mysle ze nawet za granice go nie puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie czytam i nie wierzę jakie ludzie mają pojęcie i jak chcą komuś dowalic w necie. Teraz tak bo coś wiem na ten temat. Za mało dałaś informacji żeby konkretnie pisać. Co to za długi czy tylko ZUS i jak po ojcu. Tego nie kumam. Po ojcu to się trzeba było nie brać. Teraz od innej strony. Jak ktoś pisał ze życie z dłużnikiem to udręką. Jest coś w tym ale jest też drugi aspekt. Taki facet inaczej podchodzi do związku. Jest pewniejszy wdzięczny i docenia co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak seksować nie mając kasy ? znależć frajerkę która żyje w przeświadczeniu że słowa wystarczą do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłość otumania, życie otrzeźwia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Z tego co wiem to firma była na niego i jego ojca. Ojciec ja zadluzyl bez wiedzy mojego chłopaka. Już nie żyje, a długi to nie płacone składki ZUS. Więc on ma komornika, mieszka z matką w wynajętym mieszkaniu, auta są na siostra, on pracuje na czarno po 14 godzin. Interesowały by mnie konkretne informacje co mu grozi. On twierdzi że ZUS nie ściga dłużników za granicą. Czemu interpol? Jakim cudem mogli by go nie wypuścić z kraju? Na podstawie czego? Każdemu dłużnikowi ściągają za granicą polskie długi? Chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Google ci nie dziala ze nie mozesz sprawdzic? Na kafe pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj facet zapomnial o mandacie i nie chcieli go w unii puscic na granicy to sobie pomysl o takim dluzniku-ktory chce uciec przed dlugami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli on haruje 14 godzin dziennie to dobrze o nim świadczy ale co życie będziesz miała z takim ? Ani towarzystwa, ani seksu, ani rozrywki, ani kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amy, jest coś takiego jak upadłość konsumencka - trudne do przeprowadzenia, ale możliwe. Część długów trzeba będzie spłacić, jednak większość zostanie umorzona. Poczytaj w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Właśnie w Google jest wiele sprzecznych informacji. Wiem że jeśli za granicą nie zapłacisz mandatu to jest problem. To dług wobec ich kraju. No ale on ma długi w Polsce i pierwsze słyszę by kogoś za to nie wpuscili do Szkocji zwłaszcza że jest tam jeden jego znajomy, co prawda długi o wiele skromniejsze. Wiem że jest dużo informacji ale ja nic konkretnego nie mogę znaleźć. Wszędzie gdybanie. A ja potrzebuje konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkret jest taki ze UK wychidzi z Unii i nie dostaniecie tam stalego pobytu i bedziecie musieli wrocic do Polski. Jak firna zaczyna robic dlugi to sie ja zamyka a nie doprowadza do milionowego zadluzenia! Zadalas sie z facetem ktory nie mysli i za ktorym zawsze bedzie sie ciagnal smrod. P.S. W Szkocji tylko czekaja na takich jak wy - zadluzonych cwaniakow bez szkoly, zawodu i jezyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Czyli wyjazd do Szkocji mija się z celem. Wkrótce nikt z emigrantów nie będzie mógł tam zostać i pracować. A jakiś konkretny termin? Ja mam technikum on liceum, oboje mamy maturę. Długi ma tylko on. Znamy trochę angielski, na podstawowym poziomie na pewno. Czyli jedyne rozwiązanie to zostawić chłopaka. Myślę o tym mimo że go kocham a on kocha mnie. Bo co innego, co można zrobić, to po prostu dno, sytuacja bez wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie dno bez wyjścia. On musi starać się o upadłość. Lepiej tak, niż uciekać. Mieszkam w Szkocji 10lat i jestem tu szczęśliwa. Niestety przez Brexit sprawy się skomplikują, na dzień dzisiejszy nie wiadomo, co będzie z imigrantami. Jeśli macie u kogo się zatrzymać, to nawet kilka miesięcy może być opłacalne. Czy ten kolega załatwi Wam pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Podobno pod upadłość nie podchodzą długi w ZUS. On mi tak mówi, ja musiała bym pójść do radcy prawnego. No właśnie, nie wiem na pewno czy ta praca na sto procent będzie. Mam nadzieję. To jest sytuacja dno, myślę o związaniu się z facetem który ma takie długi że nigdy nie będzie miał emerytury. Który w Polsce zawsze będzie ścigany przez komornika. Jeśli ten brexit wejdzie to zmienię dziecku szkole kraj po to by za chwilę znowu wracała do Polski. A ja i on to nie wiem już gdzie uciekniemy. Dlatego myślę by go zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, można starać się o umorzenie należności wobec ZUS. I wcale nie trzeba umrzeć w tym celu:) Jest to trudne, ale wykonalne. Czy on był u radcy prawnego? Uciekać z powodu niespłaconych składek to głupota. Na głupotę decydujmy się w ostateczności;) Jeśli nie macie nagranej pracy, to jak zamierzacie tę pracę znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długi w ZUS? To znaczy, że ojciec miał firmę i nie odprowadzal składek za pracowników. Myślał, że jak przepisze firmę na syna, to długi "znikną". Jedna wielka machloja i oszustwo. I Ty chcesz się wiązać z takim oszustem? Bo ten chłopak wiedział co robi, podpisując dokumenty. A teraz chce uciekać do Szkocji. Odradzam życie ze złodziejem i malwersantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Podobno firma była wspólna, ojciec nikomu nic nie mówiąc narobił przekrętow i okazało się że matka i mój facet maja długi bo ojcu się zmarło. Wiem tyle że jakaś sprawę w sądzie przegrali a długi ZUS nie ulegają przedawnieniu. Może nie wiem wszystkiego, nie wiem o co pytać, jak go zagiac, nie mam pojęcia czy jest coś czego mi nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Zakochałam się i boję się że on pociągnie mnie na dno. Boję się że jego problemy to też styl życia. Boję się o przyszłość swojego dziecka. I tego że kiedyś ktoś przyjdzie po niego z kajdankami. Dlatego chciałam wiedzieć jakie są realia życia w Szkocji dla emigrantów. I co może spotkać osobę z takimi dlugami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja by od takiego zwiewala.Chcesz miec przesrane? Dzieciom zgotowac glod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
Też tak czuję, ale to taki fajny mądry chłopak i to nie jego wina. Łudze się że tam długi go nie dosięgną, że będziemy żyć spokojnie i dobrze. Chciałbym żeby to było prawdą. Że są szanse, że komuś się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dosiegna bo mamy unie,jedynie chyba w SZwajcarii lub Anglii po wyjsciu nie dosiagna lub w Stanach,Kanadzie lub Nowej Zelandii i to z zalozeniem ze tu nie wrocicie.Mozesz ryzykowac.ale znaj konsekwencje jak uciekac to gdzies gdzie go nie dopadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×