Odpowiedz na ten temat

Trele - morele , po czterdziestce. Dla niesystematycznych.

• * Melania * 2006.11.30 [16:24]
    Dla mnie pruska stylistyka to biel i podziały deskowe , trójkąty i
    prostokąty. Nie jestem architektem, pewno się mylę.

• * Melania * 2006.11.30 [16:26]
    Chyba, że chodzi o ten szczególny sposób dekoracji cegłą smiech.gif

• Psełdonim 2006.11.30 [16:29]
    Mylisz się. Tzw. pruski mur w zasadzie Na Warmii i Mazurach nie występuje. Typowa poniemiecka chałupa, to dwuspadowy dach z czerwonej dachówki i murowana ściana z dobrej cegły licówki - również czerwonej. To także ozdobniki - w postaci odpowiednio wymurowanych parapetów, gzymskików, pinokli, kominów. Tak kiedyś budowano. Teraz już nie. A Ci, którzy przerabiają takie domy, zupełnie się nie szczypoią. Na ścianę zewnętrzną idzie ocieplenie, na to jakaś standardowa elewacja a zamiast dachówki glinianej - w najlepszym wypadku betonowa. Powstaje dom bez stylu i uroku.
  • Rybka zwana Wandą 2006.11.30 [16:32]
    Ech, dachówka ceramiczna... Szczyt marzeń. Bitumiczna namiastka będzie musiała mi wystarczyć. Zielona.
    Cześć, Melania. usmiech.gif
    Pozdrawiam, to Wasz temat. usmiech.gif
    lapka.gif

W poszukiwaniu wsparcia... jakiegokolwiek...
  • * Melania * 2006.11.30 [16:36]
    Tak wyglądają najpiękniejsze dla mnie domy.
    Żałuję, że nie sadzi się jabłoni w wysokich górach.
    Tak, jak nie buduje się góralskich domów w mieście. Tak powinno być.
    Ale dom z czerwonej cegły, zdobny w gzymsy i szlaki, dla mnie jest najpiękniejszy.

• * Melania * 2006.11.30 [16:38]
    Rybko, zapraszam, wszak łączą nas wspólne cele i sympatie usmiech.gif
    Zaglądaj, proszę.smiech.gif
    No, jak nie pójde liczyć, to przepadne z kretesem.

• Zgoda... 2006.11.30 [16:40]
    No proszę, proszę, jaki ten świat mały, smiech.gif

I powiem Mel, jakkolwiek by to teraz tajemniczo nie zabrzmiało, nawet niektórzy nie wiedzą, jaki mały.

A ludzie lasu...często więcej widzą, słyszą, rozumieją, czują, niż to niektórym mogłoby się zdawać.

Czasami o byle cień człowiek ma żal do człowieka, A życie... jak woda ucieka...
  • Psełdonim 2006.11.30 [16:47]
    usmiech.gif I tak powinien wyglądac mój planowany dom, Melania. Latem jeździłem po okolicy z fotoaparatem i robiłem zdjęcia co ciekawszych chałup. W zasadzie wiem, co chcę mieć. Zastanawiam się jedynie, czy w charakterze materiałów uzyć cegły i dachówiki nowej, czy oryginalnych - z rozbiórki usmiech.gif
  • * Melania * 2006.11.30 [16:48]
    No, lubię być zaintrygowana, Misiu.
    I taka pozostanę do wieczora, bo, muszę jednak liczyć.
    NIE CHCĘ NA OSTATNIĄ CHWILĘ. STARAM SIE BYĆ SYSTEMATYCZNA smiech.gif

• Zgoda... 2006.11.30 [16:49]

\"Mylisz się. Tzw. pruski mur w zasadzie Na Warmii i Mazurach nie występuje.\"

Hm...smiech.gif

• * Melania * 2006.11.30 [16:51]
    Wiem, chodzi Ci o tę przepiękną patynę. Zawsze jest coś za i cos przeciw. Podumamy, jesli zechcesz. Do soboty usmiech.gif

• Psełdonim 2006.11.30 [16:53]
    Ja nie myślę, Zgoda, ja to wiem. OWszem, występuje, ale rzadko. Zbyt rzadko, zważywszy na nazwę.
  • Psełdonim 2006.11.30 [16:55]
    usmiech.gif Właśnie o to mi chodzi. Chcę mieć dom nowy-stary.

Zapomniałem dodać, że wschodniopruskim materiałem budowlanym był również kamień. Czy nieobrobiony, czy pięknie ciosany w regularne kształty - używano go przeważnie na fundamenty i podmuwrówki.
  • * Melania * 2006.11.30 [16:55]
    Misiu, wschodnopruska chyba jednak inna niż pruska.
    Ale przecież wiesz sam, w czym mieszkasz smiech.gif

Spadam smutas.gif

• Zgoda... 2006.11.30 [16:55]
    A gdzie mieszkasz ?

• Zgoda... 2006.11.30 [17:03]
    Bo ja, od końca lat 50 - tych w różnych miejscach Warmii i Mazur.
    Z przerwami smiech.gif

• Psełdonim 2006.11.30 [17:16]
    A ja na stasłe, Zgoda. Wiem więc, o czym mówię.
  • cierpliwa 2006.11.30 [17:38]
    No i masz babo placeksmutas.gif
    Z topiku dla niesystematycznych zrobił sie topik budlowalanysmutas.gif
    Z tytułowym mam wiele wspólnego z tym ktory wyszedł kompletnie nic ............i co teraz
    Pozdrawiam wszystkichkwiatek.gif w wolnej chwili poczytamlapka.gif

Kto chce rozkoszowac się radością musi ja dzielić. Radość i usmiech to lato zycia.
  • Psełdonim 2006.11.30 [17:55]
    Mieszkam w Alensztacie, Zgoda, gdzie się urodziłe, przyjąłem wstępne nauki w szkołach i - po paroletniej przerwie, wróciłem nazad. A dom chcę budować opodal Gietrzwałdu - ale już na Mazurach.
  • Psełdonim 2006.11.30 [17:55]
    Uważam, cierpliwa, że warto śledzić. Będzie z pewnością dużo hunmoru, kiedy niesystematyczni wezmą się za budowanie domów.
  • stara_baba 2006.11.30 [17:57]
    Nooo smiech.gif
    Trochę to będzie trwało smiech.gif

• cierpliwa 2006.11.30 [17:58]
    zapewne biurokracja Was usystematyzujejezyk.gif

Kto chce rozkoszowac się radością musi ja dzielić. Radość i usmiech to lato zycia.
  • gem 2006.11.30 [18:23]
    Witam! Czy można się przyłączyć ? usmiech.gif

• * Melania * 2006.11.30 [18:32]
    A zapraszam serdecznie, gemie lub gemio oczko.gif
    Płytki policzone, na sztuki, na pudełka to już sklep liczy.
    Po akceptacji można zamawiać. i czekać cierpliwie smiech.gif

Cierpliwa, myślisz, że mamy szansę smiech.gif

Teraz idę chwilę pożyć.

• * Melania * 2006.11.30 [18:56]
    Musze Wam to przekopiować. Jaki piękny nick ( pamiętacie sztukę teatralną ? ) i jaka ładna wypowiedź. Podpisuję się, choć z brakiem systematyczności nie ma nic wspólnego.

[29.11] 18:56 Ondyna
    Francuskie powiedzonko /bardzo stare/ mówi, że w miłości zawsze jedna osoba całuje, a druga tylko nadstawia policzek
    W moich związkach przysłowie się sprawdzało. I zawsze lepiej jest, żeby to dziewczyna kochała trochę mniej - faceci mają naturę łowców, jeśli nie ma na co polować, tracą zainteresowanie.
    Z upływem czasu kobiety angażuja się mocniej: stabilizacja, ślub, dzieci, wspólny dom - wszystko temu sprzyja. Mężczyzna -przeciwnie, bardziej ceni nowości i adrenalinę.
    Znacie ten tekst o łapaniu króliczka?

29.11] 19:22 Ondyna
    Wprawa w przekładaniu uczuć na słowa przychodzi z doświadczeniem, podobnie jak każda inna umiejętność
    I wymaga pracy. I częstej praktyki.
    Tyle, że nie warto się odsłaniać do końca - miedzy szczerością a ekshibicjonizmem uczuciowym jest duża różnica.
    Mężczyźni są znacznie mniej emocjonalni i nie przepadają za takimi zachowaniami. Większość, w każdym razie

• gem 2006.11.30 [18:59]
    Domy, płytki... Ten temat też mnie czeka w niedalekiej przyszłości.

1. w ogródku mam pigwy - lubię dodawać kawałki pigwy do herbatki,
    2. znam przepis na nalewkę z aronii - polecam oczko.gif

• * Melania * 2006.11.30 [19:05]
    To podaj ten przepis, tajemniczy gemie lub gemio smiech.gif
    Tylko skąd wziąć aronię ?

• * Melania * 2006.11.30 [19:08]
    A, jeśli czekają Cie płytki, to może coś podpowiem. Jeśli będziesz chciało smiech.gif

• * Melania * 2006.11.30 [19:13]
    stara_baba
    Bardziej kocha ta strona, która częściej ustępuje, bardziej zabiega, jest gotowa prawie zawsze isć na kompromis.
    Zgadzam się, że to kobieta powinna kochać mniej. Dobrze to działa na faceta i przy tym na cały związek.

A tu już RABA bym polemizowała smiech.gif

Od rana Cię nie było tutaj. Zawitaj.

• stara_baba 2006.11.30 [19:17]
    Jestem, jestem Melciu usmiech.gif
    Czemu Ci się nie podoba mój nick? smutas.gif
    No dobra, mogę być raba, to też nie brzmi zbyt pięknie smiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...