Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ambicja mnie ciagnie do przodu

W jakim miescie najlepiej studiowac w polsce

Polecane posty

Gość ambicja mnie ciagnie do przodu

Warszawa, Krakow, Wroclaw? jakie miasto jest najlepsze dla studentow, dodam ze jestem milosniczka morza i gor, chcialabym wybrac miasto gdzie cos sie dzieje, gdzie mozna sie rozwijac caly czas, poradzcie cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRAKÓW.......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cracofffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selwajer89
Krakow zdecydowanie, chociaz ja studiuje w Katowicach i ludzie z Krk przyjezdzaja do nas na imprezy, cos to znaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze jestem milosniczka morza i gor\" Wisła lub Sopot Połaczysz przyjemne z pozytecznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie niedawno
do wrocka sięnie wybieraj bo mamy tu tylu studentów ze wystarczy:p nie dajemy rady obrabiać imprez, korki niesamowite bo wszędzie ci studenci:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambicja mnie ciagnie do przodu
Tez jestem z Katowic i wlasnie wiem ze z krakowa przyjezdzaja na imprezy, ale nie wiem czemu ktos mi wytlumaczy;) Wisla by byla idealna, niestety zadnego uniwerku nie ma:) Wroclaw nawet lubie ale skoro sa korki nie ma co;) A jak z Gdanskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
A ja jestem za Warszawą, co stolica, to stolica ;). Kraków jest dla tych, co lubią kulturę dobrym wyborem. Koleżanka studiowała ze mną w warszawie, ale też licencjat robiłam w Krakowie i mówiła, że jeśli chodzi o same studiowanie, to zdecydowanie Warszawa, natomiast takie życie prywatne i duchowe, to Kraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warszawa - tu najlepiej rozwiniety rynek pracy ale ani morza ani gor tu nie spotkasz, chyba ze sztuczna gore i stok w szczesliwicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisla by byla idealna, niestety zadnego uniwerku nie ma ale sa prywatne uczelnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja polecam Szczecin
jest tu naprawde duzy wybor jesli chodzi o uczelnie, a i miasto jest całkiem fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie krakow
w warszawie wieczorami nie ma gdzie wyjsc puste ulice itd. a w weekendy to nie wspomne. to miasto jest dobre jesli chodzi o prace w korporacji ale na pewno nie o studia. jedyna alternatywa dla krakowa to wroclaw (naprawde ladnie tam jest) a potem dlugo dlugo nic i moze warszawa albo pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Szczerze mówiąc, to kryterium morza i gór nie jest chyba zbyt sensowne przy wyborze studiów ;). Te 3 miasta, które napisałaś są ok, bo to duże ośrodki akademickie, duże się w nich dzieje i na pewno warto studiować w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Przesadzasz, że w Warszawie jest pusto na ulicach, to największe miasto w Polsce, to jeśli tam jest pusto, to co mówić o miastach 50 tys.... Pubów jest pełno w Wawie, tylko trzeba przyznać, że są rozsiane wszędzie, nie ma czegoś takiego jak w Krakowie, że głównie na Kazimierzu, tzn. nie ma takiej dzielnicy, gdzie mase pubów jeden przy drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
Gdańsk jest fantastyczny. Masz wszystko. Kocham to miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie krakow
tak w warszawie jest pusto duzo osob tam mieszka ale wiekszosc przyjezdza tam z roznych okolicznych miejscowosci a ci ktorzy sa w innych rejonow polski wyjezdzaja w weekendy i jest pusto jak nie powiem gdzie. poza tym szaro brudo i ogolnie do dupy :D chcialem tam cos zjesc w piatkowa noc i naprawde wiekszosc lokali zamknieta za wyjatkiem jakichs kfc czy mcdonaldow a i te nie sa calodobowe na ulicach za wyjatkiem lysoli i drobnych zuli prawie nie ma ludzi. to bylo scisle centrum. a teraz wyjdz w karkowie na rynek w piatkowy wieczor o 1 w nocy zobaczysz roznice, ludzi wiecej jak w dzien czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Jeszcze zależy, co chcesz studiować. Podobno w Olsztynie się fajnie studiuje jeziora blisko o Gdańsku już nie wspomnę, bo wiadomo. Ale szczerze mówiąc studiowanie w Olsztynie, to nie jest szczyt ambicji, jednak to nie są najlepsze uczelni. Zależy jak do tego podchodzisz, czy wolisz fajny klimat, miłego otoczenie, to wiadomo, że lepiej trochę mniejsze miasto niż Warszawa, czy wysoki poziom studiów i wiele możliwości, to wiadomo Kraków i Warszawa i daleko nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
No wiadomo starówka w Warszawie, to jest muzeum, tam się nie chodzi na piwo wieczorami, raczej niedzielne spacerki z rodziną i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambicja mnie ciagnie do przodu
Morze i gory powiedzialam ze lubie, ale nie jest to kryterium przy wyborze miasta studi;) chodz przyznam ze rozwazalam Gdansk, chodz kiedys mi tez ktos napisal ze w Gdansku same pustki i nie ma co robic Olsztyn no wlasnie ladna okolica blisko ale to nie jest szczyt marzen;) Wiec chyba cos z tym Krakowem pokombinuje, a teraz zas pytanie Krakow czy Wroclaw;) kurcze tyle dylematow grrr A i dodam moze ze chce studiowac iberystyke (znajac zycie ktos napisze ze najlepsza jest w Warszawie):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Z tym, że jest jedna duża i podstawowa różnica między starówka w Warszawie, a starówką w Krakowie. Na starówce w Krakowie jest dużo sklepów, obiektów usługowych, ludzie tam idą często żeby coś załatwić, kupić, stąd w sporej mierze te tłumy w dzień, to jest taka Marszałkowska w Warszawie. A starówka w Warszawie jest bardziej na uboczu, to nie jest teren gdzie dużo ludzi pracuje, tam się przychodzi w głównej mierze na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Bo chyba najlepsza jest w Warszawie :D. Najmniej znam Wrocław mają tam dobrą politechnikę ;). A gdzie masz najbliżej do jakiego miasta? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdffpo
Poza tym wiesz, jak jest, choć obiektywnie bywa różnie, to UJ i UW mają opnie najlepszą i to się szybko nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
hmmm az dziwne ze nikt Poznania nie wymienil.... a UAM bardziej prestizowy jest niz uniwerek we Wrocku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
Poznan w rankingu jest 3 w kraju, pierwszy jest Krakow potem Wa-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
w Trójmieście Gdańsk jest do mieszkania i zwiedzania, Sopot do imprez, a Gdynia do zakupów :) A wszystko w zakresie 10-15 minut jazdy SKMką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambicja mnie ciagnie do przodu
Ja jestem z Katowic takze do Krakowa i Wroclawia prawie porowno mam, ale nie bede brala pod uwage co blizej A mozna cos wiecej o Trojmiescie sie dowiedziec, czy tam nie jest za pusto poza sezonem turystycznym;) Poznan - a jak z zyciem studenckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
nie ma szans na pustkę. poza sezonem turystycznym sa studenci i heja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×