Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kajunia29

Bateria umywalkowa czarna czy biała?

Polecane posty

Gość kajunia29

Pomóżcie mi się zdecydować :P Jaką wybrać baterię do umywalki w łazience? Myślę nad białą albo czarną. Obie mi się bardzo podobają, ale nie wiem na jaki kolor się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy do reszty kolorystyki. Pytanie biała czy czarna jest bezsensu. Dawaj foto łazienki to doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy czarna, bo bedziesz musiala ja myc kilka razy dziennie. Bardzo widac osad na czarnej. Niestety znam z doswiadczenia i po roku wymienilam na biala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajunia29
Nie mam jak tu wstawić foto :( Łazienka jest biało różowa. Bateria od umywalki mi się popsuła (a dokładniej ktoś ją wyrwał) i dlatego muszę wymienić. A skoro już wymieniam to pomyślałam, że nie będę brała srebrnej jak do tej pory tylko coś zmienię :P Stąd mój pomysł na czarną albo białą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mindless
Ja bym się na czarną nie zdecydowała ze względu na ten widoczny osad i brud, o którym już wcześniej ktoś tu wspominał. Jak nie chcesz srebrnej tak jak piszesz, to bierz białą. Jeśli łazienka jest biało różowa to myślę, że może to całkiem fajnie wyglądać. Jak byś chciała zamawiać przez neta to zobacz sobie jakie białe baterie mają na http://www.lazienkaplus.pl/ Ja kiedyś czerpałam różne pomysły z ich strony przy remoncie swojej łazienki, bo mają dużo ciekawych wizualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz coś czarnego w wyposażeniu łazienki? Jeżeli nie, to sobie odpuść. Względy praktyczne jak pisano wcześniej też są ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mindless
Ja czekałam dosłownie z 2-3 dni. Ale wszystko co zamawiałam to mieli na stanie. Jak wybierzesz już baterię to zobacz jaki jest czas realizacji zamówienia. Przy każdym produkcie to mają podane. Wtedy będziesz miała pewność kiedy bateria do Ciebie dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z hurtownią Swatt mam jak do tej pory dobre doświadczenia. Dostarczają zamówienia na czas, wszystko jest dokładnie zapakowane, nie ma problemów z jakimiś uszkodzeniami podczas transportu. Co do sanitarki to sprzedają na pewno dobre baterie łazienkowe. Na stronie www.swatt.pl można sobie o parametrach doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłabym za jasnymi w łazience - zwykle jest to niewielkie pomieszczenie i warto je powiększyć, na przykład w taki sposób. Warto zajrzeć tutaj http://ceramed.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie odnoście baterii do biura. Czy inwestować w jakąś taką "domową", czy nie lepiej pomyśleć o armaturze http://stalesia.com/armatura-nierdzewna dedykowanej specjalnie do zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A orientuje się ktoś jak to jest z osadem na czarnej armaturze przy uzdatniaczu wody? Czy ma to jakiś (pozytywny) wpływ na użytkowanie/osadzanie kamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bennnek

Wybór baterii umywalkowej ja zostawiłem swojej żonie, ona wybrała tradycyjną baterię chromowaną, w stylu skandynawskim, prostym. Jakość jest dobra, jest łatwa do utrzymania w czystości, do tego jest energooszczędna i wodooszczędna. Także warto kupić, sprawdźcie sami ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zdecydowanie czarną. Czarna bateria będzie wyglądała bardzo nieestetycznie, ponieważ ciągle będzie brudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polańska

Zobacz sobie w Sotbe jakie mają eleganckie baterie, w stylu skandynawskim. My od nich kupiliśmy www.sklep.sotbe.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena

Jeśli chodzi o styl skandynawski to idealnie sprawdzi się drewniana bateria umywalkowa od firmy GREEN HOME DESIGN www.drewnianebaterie.pl/pl/baterie/bateria-umywalkowa-wysoka.html?wood_type=9 Jest piękna, oryginalna,  ma dobry design i zwraca uwagę gości. Jest też solidna, w środku ma ceramiczną głowicę, także długo wam posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bateria wyglada nieźle, ale nie jestem pewna czy będzie praktyczna w kuchni. Najbardziej tutaj obawiałabym się w sumie o czyszczenie. I o to czy na sprężynce nie będzie osadzał się kamień. Szczególnie jesli w domu nie ma zamontowanego zmiękczacza wody.
Polecam rozejrzeć się raczej za bateriami od firmy Deante https://deante.pl/  , w sklepach jest ich spory wybór. Maja nowoczesne baterie kuchenne z wyciaganą wylewką, która jest rozwiązaniem bardzo praktycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalam w Sotbe baterie , jest duży wybór, wymagająca raczej jestem a u nich dopiero znalazłam baterię jaka mi pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście zawsze najbardziej podobały klasyczne, srebrne. Znalazłam takie w dobrej cenie i naprawdę świetnej jakości od firmy KFA. Przy okazji można się zainspirować świetnymi rozwiązaniami technicznymi, jak na przykład chowający się w głąb wanny kabel od słuchawki prysznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja dorwałam super armaturę w Cermagu. nawet nie wiedziałam ze salon jest tak dobrze wyposażony. znalazłam wszystko i szczerze bardzo się cieszę ze udało mi się dorwać te rzeczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazienkach mam czarną, a woda jest u nas mocno chlorowana i leci aż biała z kranu, więc wyobraź sobie jak wyglądają baterie i czarne zlewy... Codzienne czyszczenie. Już nie mówię o tym jak ktoś umyje zęby. No i niestety jest to czarny mat, co tylko to wszystko potęguje. U moich rodziców białe "śliskie" zlewy, i to chyba najlepszy wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Ja w łazienkach mam czarną, a woda jest u nas mocno chlorowana i leci aż biała z kranu, więc wyobraź sobie jak wyglądają baterie i czarne zlewy... Codzienne czyszczenie. Już nie mówię o tym jak ktoś umyje zęby. No i niestety jest to czarny mat, co tylko to wszystko potęguje. U moich rodziców białe "śliskie" zlewy, i to chyba najlepszy wybór. 

Ja mam czarny zlew i baterię w kuchni, czarną baterię prysznicową i mam zamiar zmienić też przy umywalce z białej na czarną.

Nie mam problemów, w wodzie sporo kamienia, ale jak się regularnie to myje to nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Ja mam czarny zlew i baterię w kuchni, czarną baterię prysznicową i mam zamiar zmienić też przy umywalce z białej na czarną.

Nie mam problemów, w wodzie sporo kamienia, ale jak się regularnie to myje to nie widać.

Ja mam w całym domu czarne zlewy i baterie, łącznie z łazienkąi kuchnia. I o ile w wannie jest ok, tak w zlewach od samego puszczenia wody pojawia się ślad na zlewie 😕 czyli po każdym użyciu wody musiałabym myć zlew. Ale tego nie robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ogólnie bardzo bałam tych ciemnych baterii łazienkowych. I dlatego w swoim domu ich nie miałam. Jednak pół roku temu remontowaałam domek letniskowy i tam postanowiłam je dać  I teraz widzę, ze nie ma się czego obwiać. Jak każda bateria wymaga raz na jakiś czas czyszczenia. Ale czyszczenie tutaj nie jest bardziej problematyczne niż w przypadku standardowych baterii... Powiedziałabym nawet, ze moje czarne matowe baterie są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w dobrym stanie niż moje baterie chromowane, które już po jednym użyciu wyglądają kiepsko. 

Polecam tylko zainwestować w coś porządnego:

https://lazienka-rea.com.pl/bateria-wannowa-rea-icon-black-matt-pieciootworowa.html

 My mamy baterie firmy Rea. Kolor z nich nie schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle polecam wynajęcie specjalisty od odbiorów mieszkania. Samemu ciężko dojrzeć błędy, rysy na szkle itp, a potem nagle krzywe ściany w kuchni i jak tu szafki montować.

A samo wykańczanie to polecam zamówienie drzwi wcześniej i tak jak wyżej pisano, kontakty, kontakty, kontakty (zawsze za mało ich) Baterie u siebie mam czarne od Kuchinox https://kuchinox.pl/kategoria-produktu/baterie/baterie-lazienkowe/ Od dobrych 2 lat. Nie mam problemu z ich czyszczeniem, farba nie schodzi. Tak więc mogę polecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×