Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stttooookrootkka

budowa domu za 150 tys zł ???

Polecane posty

Gość stttooookrootkka

witam znalazłam w swoim mieśćie ekipę budowlaną która zajmuje się budowaniem domu, maży nam się mały domek parterowy taki ok.100m2 moja koleżanka też u nich buduje taki domek, szefowa tej firmy powiedziała że wybudują taki domek w kwocie do 150 tys zł z wykończeniem (tynki, ogrzewanie podłogowe, panele, kafelki )do roku czasu, zastanawiam się czy to możliwe aby w tak krótkim czasie wybudować dom, mały dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jesteś naiwna
miałam 350tys i stoję w miejscu zabrakło nam pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe jest wybudowanie domu w 1 sezon. a jesli chodzi o kwote to podali za sama robocizne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest absolutnie możliwe
a co jest tanie- to w efekcie jest drogie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest absolutnie możliwe
Aaaa, o czas pytasz? Rok czasu to strasznie długo, to akurat jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGAA111
Pracuje w składzie mat.budowlanymi ze swojego doświadczenia wiem ze jest to realne, ale to nie jest dobre gdyż wszystko powinno odstac wyschnąć zanim sie przechodzi dalej! Mianowicie ławy sie zalewa i tzreba min. 3tyg odczekac Potem reszte mozna budowac do dachu , wiezba dachowa powinna postac min.2tyg. potem blacha. A zeby robic tynki w srodku to budynek powinien odstac min pół roku! Jak zrobia to w rok to wszystko bedzie pekac bedzie wychodzic wilgoc. Powinni Cie uprzedzic o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tego zrobić
to jaki masz duzy dom ze 350 tys nie starczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro twierdzą, że mogą
wybudować dom w określonym standardzie w takiej cenie, to podpisz z nimi szczegółową umowę, zapłać i już jak nie dadzą rady, to będzie ich problem, a w razie czego odzyskasz odszkodowanie w sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można w 1 rok
dobrze ktoś zapytał - może 150 tys zł to za samą robocizne? Bo skoro chcesz ogrzewanie podłogowe, płytki itp, to ile same materiały będą kosztować? A dom w 1 rok? W życiu tego nie rób. Wprowadzicie się to zacznie wychodzić dopiero wtedy grzyb, pleśń itp. Okaże się, że wszystko będziecie musieli robić wielokrotnie, te same naprawy, poprawki - co chwile będziemy musieli wzywać ekipe remontową do tych samych poprawek. Jeżeli macie lub planujecie dzieci, to do lekarza będziecie musieli chodzić z nimi niemalże cały czas przez tą wilgoć. Może warto by było zostać przy tej cenie, jeśli to możliwe, ale budowe rozłożyć chociaż na 2 lub 3 lata?? SPRAWDŹ KREDYT HIPOTECZNY: http://jak-otworzyc-firme.cba.pl/index.php?go=jak_zalozyc_firme/kredyt_pozyczka/kredyt_hipoteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Za 150 tys? Dobry żart tynfa wart, jak mawiali kiedyś Polacy. Koło 300 tys zaczyna się robić realnie, a i tak bez szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mi się wydaje że to sama
robocizna 150tys bez materialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembudowlancemmmm232
opisze Tobie jak wszytsko działa:):):):) za budowe domu typu bungalow w zaleznosci od powierzchni przecietnie za sam stan surowy biorą 80 tys zł materiały na budowe takiego domu czyli beton z gruszek, zbrojenie, piasek, cement, pustaki, deski na szalunki, stemple na strop, oraz drewno na konstrukcje i obicie dachu, środki bitumiczne do izolacji hydro, papa, bloczki betonowe, drut wiązałkowy, gwoździe, płyn do zaprawy, to również koszt około, koparka do wykopu 80 tys zł.... podpis kierownika budowy /inżytniera/ to średnio 2500zł wiadomo geodeta i świstki do urzędu też kosztują plan około 2-3tys zł /Twój kierownik budowy może sam zmienić drobne rzeczy w planie domu!!!!!/ prąd w trakcie budowy to teraz nie konieczność gdyż wiele firm stosuje agregaty prądotwórcze i wychodzi to taniej niz prąd budowlany woda to konieczność:):) ale zawsze może masz sąsiada od którego można wąż pociągnąć:):) jeśli masz działke to spoko sprawa:) niestety ale np ogrzewanie centralne domu to koszt około 20 tys zł instalacja elektryczna można za 4tys zł:):):) instalacja wodociągowa i kanalizacyjna w obrębie domu to koszt około 2tys zł potem dochodzą okna, tynki wewnatrz, tynki szlachetne, malowanie, posadzki, panele, kafelki......80 tys zł gdyż samo diceplenie zewnętrzne domu styropianem to koszt około 20 tys za robocizne plus materiały z 10 tys zł.... ale polecam samemu ocieplic dom proste jak cep i daje sporo frajdy:):) życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestembudowlancemmmm232
no i fakt dom w stan surowy stawia się średnio w 3 miesiące.... wtedy niech lepiej sobie postoi przez lato wywietrzeje, wysuszy się.... a przed zimą można okna wstawić ocieplić styropianem i niech robotnicy robią instalacje ... potem pod koniec zimy można zrobic wykończenia.... i niech stoi przez lato a na zime spoko mozecie sie wprowadzac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
jestembudowlan..... jeszcze miałeś dopisać koszt centralnego ogrzew w domu , instalacja sanit , instal elektryczna , to jest ogromny koszt ! od kilku lat mieszkam w swoim domu miało być tyle ! a wyszło grubo ponad tyle !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stttooookrootkka
no to ja już sama nie wiem , na razie z mężem wstrzymaliśmy się od podpisania z nimi umowy, ale moja koleżanka nie, ona jest nimi zachwycona, bo ta babka sama załatwia wszelkie pozwolenia, itp. tak, działkę mamy, 1 hektar, do tego na działce znajduje się studnia, jest też słup wysokiego napięcia, jest też możliwość podłączenia pod gaz, działka jest położona w dobrym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garunetka
my robimy remont i juz poszlo 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remontujemy już 2 rok
co prawda od października już mieszkamy, ale na wylanie podłóg, centralne ogrzewanie (podłogowe tylko w przedpokoju), wymianę okien, nowe tynki, malowanie, panele w pokojach, terakotę w łazience i jadalnio-kuchni wydaliśmy ok.100 tys myślę, że Twoje koszty wzrosną, ale może się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata 2 dzieci 29
8- tysiecy stan surowy zamknety dom 120 m ...200 tys spokojnie zeby wejsc bez zbednych szalenstw....tak było u mnie budowa 1,5 roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata 2 dzieci 29
80 sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parysa
My dopiero zaczynamy budowę i już na same urzędowe sprawy wydaliśmy 20tyś... Działkę mamy swoją, co do robocizny to tylko murarz będzie nas kosztował, do tego materiały - pustaki, okna, dachówka i wykończenie... Sądzę iż w 200 tyś się zmieścimy bo wszelkie inne roboty będziemy robić sami lub z pomocą rodziny a to już prawie 1/3 zaoszczędzona... Materiały jak się łatwi z pół rocznym wyprzedzeniem też można kupić zdecydowanie taniej niż w sezonie więc jeśli ktoś chce bez zbędnego przepychu dom dla siebie nie na pokaz sądzę iż jest w stanie zmieścić się w takiej kwocie. Co do postawienia domu w ciągu roku to oczywiście jest możliwe, moi rodzice postawili dom w 9 miesięcy, mieszkamy w nim już 11 lat i żaden grzyb nie wyszedł więc to też zależy od wykonania - a u nas wykończenie robił mój tata sam... Więc niech mi nikt kitu nie wciska że to nie możliwe...... może dla ludzi, którzy sami osobiście palcem nie chcą kiwnąć przy budowie to i 500tyś byłoby mało!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stttooookrootkka
dziś byliśmy z tą babką w banku bo chcemy wziąć kredyt, miała całkowity kosztorys ( postawienie domu + wykończenie ) i widniała kwota 149 tyś. czyli wszystko się uda, ta babka sama załatwia wszelkie pozwolenia, jak wszystko dobrze pójdzie w kwietniu ruszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teli...
witam....a gdzie tak tanio buduja?.....chetnie skorzystam ??????? mam dom 180m w stanie surowym otwartym....i koszt 180 tyś. szukam fachowcow do wykończeniówki.....okolice Kielc....może ktoś ma sprawdzoną ekipę!!!!pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franek_M
Wiesz co , jeśli chodzi o budowę i cenę domu, to powinnaś sie zmieścić w tej kwocie ale warto skontaktowac się z fachowacami, polecam firmę auris z warszawy oni zaczynają od bezpłatnej wyceny. Wowczas możesz dokłądnie przewidziec koszt budowy takiego domu. Bo jak wiadomo dom domowi nie rowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojna domowa
Bez przesady ,ociplanie i tynki 18 x m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady ,ociplanie i tynki 18 x m2" to zalezy od regionu polski. Już 3 lata temu za same tynki zewnętrzne płaciliśmy 27 zł za m2 . I prawdopodobnie to już była bardzo niska suma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SweetMadness
Tak naprawdę największy problem jest z wykończeniem domu, kiedy podliczy się koszty podłóg, drzwi, ram okiennych to wychodzi z tego niezła sumka. Można tez powierzyć to firmom wykończeniowym albo projektanckim, które poza tym, że zapewnią materiały (takie firmy mają spore rabaty u producentów, wychodzi znacznie taniej), to jeszcze wykonają całą aranżację wg przygotowanego projektu. Czymś takim na pewno zajmuje się firma N-design (są w necie, tam można zobaczyć ich galerię, n-design.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marl.
możliwe Ja zbudowałam dom 140m2 pod warszawą (gdzie ceny mat. budowlanych są wyższe)dwa lata temu. Dom zbudowalam w rok i wydałam 140 tyś. Jednak budowałam systemem gospodarczym, czyli sama kupowałam towar i negocjowałam ceny u producentów , sama szukałam fachowców itp. Nic nie pęka i nie ma wilgoci , dzieci zdrowe.... Jak to będzie z firmą nie wiem bo też coś musza zarobić wiec pewnie beda oszczędzać na jakości materiału budowlanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×