Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skórka 1311

co jest trwalsze na komplet wypoczynkowy skóra naturalna czy sztuczna skay ???

Polecane posty

Gość skórka 1311

jak sie wam uzytkuja skórzane sofy i te tańsze ich odpowiedniki ze skóry sztucznej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trwalsze to nie wiem, ale na skaju nienajmilej sie siedzi, szczegolnie jak jest cieplo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na naturalnej skórze siedzi sie tak samo niemiło - jak na ceracie, lepi się ciało do niej, w zimie zimne, w lecie gorące, do niczego biała skóra to juz w ogóle pomyłka, no, chyba, ze się na nią patrzy a nie używa w sklepie na wystawie wygląda ładnie i to jest jedyny plus skóry na siedzeniach a, jeszcze jeden - wyglada "na bogato" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o kanapy, sofy to o trwalosci decyduje konstrukcja. na to sie powinno zwracac patrzac na cene. tapicerka to juz tylko efekt wizualny. a zreszta - skora skorze nierowna. mieszkalam raz z kanapa z takiej skory cieplej w dotyku, mieciutkiej jak maselko, cod miod, a nieraz skora jest taka jak papier albo cerata, zimna w dotyku. taraz mam powiedzmy cos pol na pol ... a na niej narzute. na materialowych kanapach siedzi sie przyjemniej, tylko wsiaka w nie wszystko. a skorzana mozna odkurzyc szmatka. moja jest najtansza jaka byla, zielonkawa, nie grasuja dzieci wiec sie nie zniszczy, jesli chodzi o konstrukcje to pozostawia wiele do zyczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam solidnej konstrukcji
z grubej skóry lakierowanej, powiem wam że po trzech latach nie widac sladu zużycia. komplet stoi w salonie gdzie często przyjmuje gosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie rozumiem sensu
Kupowania skórzanej kanapy i przykrywania jej narzuta :o Ja mam wypoczynek z mieciutkiej skory w kolorze czekoladowym i nie zamienilabym jej na zwyczajna tekstylna. Jest miła w dotyku i przyjemnie się na niej siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwoli wyjasnienia, ja nie przykrywam tej kanapy narzuta, tylko to jest taka jakby ozdobny dziergany kocyk z fredzlami, ktory sobie lezy tak na srodku. widac kanape, a to jest tylko tak zeby nie bylo calkiem mdlo i nudno. wszystko jest mdle - wykladzina bezowa, sciany kremowe, kanapa mietowa, wiec dodatki typu lawa, lapma, owa ozdobna narzutka itp., sa czekoladowe :) ale kanapy wiecej widac niz nie. skora jest dosc mila i miekka, ale nie dokladnie naj. nie bylam w stanie znalezc nic idealnego, wiec musialam sie pocieszyc czyms w miare fajnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddtr444894r
ja mam komplet z tej eko skory za 1700zł a moja siostra kupila ze skory cos za 4 tys i cała jej popękała a z moja sie poki co nic nie dzieje wiedzac to nigdy nie kupie tak drogiego kompletu ze skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior...
nic z tego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my własnie oglądamy tego typu wypoczynki (tzn narożnik z funkcją spania i do tego dwa lekkie fotele typu relaxer), z ciemnej skóry ekologicznej. są idealne - a wiem z autopsji, bo teściowie mają już parę lat, siedzą na nim, śpią, i wygląda jak nowy. do tego ma bardzo wygodny i twardy materac, konieczny dla zdrowych pleców. no ale za taki wypoczynek trzeba dać około 4 tys. jesli tekstylna, to tylko sofa - mała, zgrabna i nowoczesna - ale i mniej trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i najlepiej na wymiar chyba zamówić, mozna fajną cenę utargować - swietne meble robi np producent z wadowic. w zasadzie i za 3 tys mozna już porzadny skórzany wypoczynek ustrzelić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klisze
Moim zdaniem o wiele trwalsza jest skóra naturalna, moja siostra ma bardzo długi taki komplet wypoczynkowy w swoim salonie i jest zadowolona. Ja teraz zastanawiam się na kupnem czegoś takiego http://www.arismebel.pl/pl/shop/zucchero.html Wiem, że jest jasne i pewnie szybko będzie się przybrudzić, ale taką sofę też jest o wiele łatwiej wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buuuueno
Skóra to przynajmniej naturalna jest a skay to plastik sztucznosc blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia ze Śląska
Białe jasne sofy pasują i do ciemnych zieleni, czerwieni, pomaranczy i innych odcieni ścian... Natomiast jeżeli kupimy komplet już w jakimś kolorze np. brąz lub żólty to musimy się potem zastanowic jakie dobierzemy dodatki : zasłony dywan kolor ścian itp. Skóra się dobrze użytkuje ale i skaya także. Skaya może także wiernie oddawać imitować skóre naturalną... Wcale nie trzeba wydawac na komplet 5 tyś zł. Chodzi o pomysł i inwencję twórczą a nie o wydanie grubych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia ze Śląska
To samo dotyczy np mebli kuchennych. Można zrobić fajne mebelki ciekawe, za 4 tyś ale można też wydać 10tyś. Jeżeli kogoś stać na 10, 20 tyś no to super ale jeśli nie stac nas to trzeba też umiejętnie pokombinować :) Są różne triki i wcale to nie bedzie zakrawać na tandetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Moim zdaniem w ogóle najlepsze są komplety wypoczynkowe obite tkaniną. Nie kosztują dużo, wyglądają ciekawie, a do tego są trwalsze niż skóra ekologiczna. No choćby ten: http://www.arismebel.pl/pl/shop/domino.html Moim zdaniem idealnie pasuje do nowoczesnego salonu, a jest o wiele tańszy niż meble z naturalnej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dokładnie!
Tak korka a nie sofa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My mamy komplet Klera
i szczerze mogę polecić meble mają ok8 lat (są ze skóry,kolor taki żółty vaniliowy). Skóra jest łatwa w pielęgnacji (można łatwo ją wytrzeć mokrą ściereczką ale są też specjalne preparaty do skóry) czyszczenie jest ważne jeśli tak jak my ma się dzieci (zdarza się wylać coś na sofę,fotel ;-) ). Jeśli w przyszłości będę zmieniać meble to na 100 % znowu kupię skórzane. Tylko,że dla mnie odpada kolor biały dla mnie zbyt zimny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feroro
Skaj odpada - nie trwały.Skory nie mam wiec nie wiem.Ale skaj powycieral sie i popekal po3 latach uzytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzecznie pytam
Mala Mi, czy moglabys udzielic mi odpowiedzi, co to jest ekologiczna skora? Pierwszy raz to slysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renatka4
My wybraliśmy skórę ekologiczną- http://www.sklep.meble.pl/p218440,komplet-wypoczynkowy-wiktoria-321.html Kolor brązowy- biały szybko by się pobrudził. Dobrze się czyści, nie widać śladów użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazz
Ludzie, za granicą komplety wypoczynkowe ze skóry EKO lądują pod śmietnikami ! Po 2-3 latach są tatalnie popękane. Tyłek się poci, materiał zgrzyta i jest cierpki w dotyku. Nie słuchajcie oszustów co mowią inaczej. To są producenci, którzy chcą się pozbyć kiepskiego towaru bo im zalega na magazynach. Na dzień dzisiejszy nie wymyślono materiału bo zachowywałby się jak skóra naturalna. Jeśli chcecie wybrać wypoczynek co tak wygląda to bierzcie po prostu skórę, nic skajowego, skóropodobnego czy eko skórek. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie skóra naturalna. Te eko strasznie szybko się przecierają i łatwo zahaczyć i rozerwać. Moi rodzice sie męczyli, bo po roku kanapa wyglądała jak ze skłotu. Teraz mają skórę z caya design i całkiem inna bajka! Fakt, że wcześniej dokładnie impregnowali jakimś środkiem, żeby była dłużej ładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka_656
nie znam się ,ale wypowiem... hah żartuję :) tzn chodzi o to, że nie wiem jak jest ze skórą, bo sama nie preferuje tego typu obić na meblach. Ja mogę z czystego serce polecić sofę CALLin marki TIMOORE nie tylko ze względu na jej fajny design i funkcjonalność , ale też ze względu na to jak jej się użytkuje, bo tkanina jest łatwoczyszcząca z funkcją aqua clean więc w ogole na niej nie widać sladow użytkowania. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupowałam narożnik do salonu bezpośrednio u producenta i miałam do wyboru obicia z firmy http://magab.pl/, to hurtownia w której zaopatrywała się ta firma. Bardzo dobra jakość tkanin. Ekoskórę też mają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekoskóra to tandeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekoskóra to chwyt marketnigowy, zeby nie nazywac rzeczy po imieniu, tylko robic wrazenie ze to "skora". Bzdura! Kupujecie skaj, chemie, dziadostwo. Jedna bedzie trwalsze, druga popeka, ale wo obu wypadkach chemia, ktora moze byc szkodliwa, np rakotworcza!!! Nie stac cie na prawdziwa skore, kup tkanine, przynajmniej bedzie przewiewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stare meble obiłam materiałem tapicerskim i moim zdaniem takie rozwiązanie tańsze bardziej efektowne! ;) Polecam materiały z www.hurtowniatkaninbaranow.pl są bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu nawet, jeśli ma się w domu takie zwierzęta jak pies i kot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Event1
Wszystko będzie ok, pod warunkiem, że będzie dobrze wykonane. Meble wypoczynkowe do mojego salonu zamówiłam ostatnio w sklepie meblo dom II z Rzeszowa: https://meble-do.pl, dobra jakość i widać że są to produkty na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×