Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co lubicie jeść?

Co lubicie jeść? :) Ale tak najbardziej...!

Polecane posty

Gość Co lubicie jeść?

Po prostu jestem ciekawa ;) Ja np. uwielbiam sushi, zwłaszcza ogórek, łosoś, paluszek krabowy, rzepa, avocado. Takie klasyczne maki. Mogłabym jeść to całe życie a na takie naprawdę dobre chodzę tylko raz w miesiącu.... :) Uwielbiam też coś "normalniejszego"- placki ziemniaczane. Najchętniej wpiekam do nich fasolę albo ostre mięso lub po prostu smaruję jogurtem greckim. Jak przychodzi ktoś głodny ze znajomych to się wysilam na serek mascarpone i kawałek łososia wędzonego. Też placuszkami tylko mogłabym się żywić, jakby takie tuczące nie były!! I na koniec "mix owocowy": arbuz, kiwi, czereśnie, maliny, borówki - w tej kombinacji mogę zjeść dużo i długo, niestety nie zawsze mnie stać na cały komplet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim najlepszym daniem
są placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym lub gulaszem, n drugim miejscu zupa jarzynowa. To moje 2 ulubione dania, niby proste a uwielbiam i mogłabym jeść codziennie ;) btw dzisiaj będę miała taki obiadek bo piątek jet a u mnie niektórzy przestrzegają postu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powieeem taaak..
pomidorówka! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwielbiam kluski ziemniaczane ze skwarkami -pycha , placki emniaczane też uwielbiam mniammmm z młodych ziemniaczków -posypane cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham słodycze a
najbardziej czekoladę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham dania mączne: pierogi z kapustą i z grzybami, naleśniki z serem, kluski. A tak poza tym, to nie wiem czemu, ale uwielbiam kebaby. Jem je od lat i jeszcze mi się nie znudziły. Poza tym cenię sobie domowe obiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaghetii z sosem bolońskim pierogi ruskie, z owocami, ryż z warzywami i kurczakiem gołąbki w sosie pomidorowym naleśniki z serem zapiekanka z pieczarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sushi, ale najbardziej to tylko california rolls (avokado, serek philadelphia, łosoś, ogórek) albo grubaśne futomaki z łososiem, surowym tuńczykiem, omletem, krewetkami, ogórkiem, aokado. Do tego koniecznie wasabi wymieszane z dobrym sosem sojowym i absolutnie zero marynowanego imbiru :) słosyczy nie lubie jakoś bardzo ale TIRAMISU- mniaaam, mogłabym jeść codziennie, albo czekoladowe włoskie lody takie gęste jak guma do żucia i niemal czarne od gorzkiej czekolady :) sałatkę caprese w moim wykonaniu- dobry pomidor, mozarella z mleka bizona, świeża bazylia, ocet balsamiczny, oliwa bazyliowa, sól, świeżo mielony czarny pieprz i cieniutkie listki czerwonej cebulki lub szalotki. Spaghetti carbonara. gorące świeże pieczywo z prawdziwym masełkiem i solą. DOBRE pierogi ruskie z dobrze posolonym i popieprzonym farszem w cienkim, twardawym cieście :) To chyba wszystko- generalnie mogłabym to jeść non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa pomidorowa z mozarellą i bazylią, pieczone kurczaki, pieczone ziemniaki z boczkiem i ziołami...z deserów wszystko co ma w składzie czekoladę...najchętniej pudding czekoladowy z bitą śmietaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba nie puszysta
moje smaki, które mogę jeść na okrągło: 1.ruskie pierogi 2. placki ziemniaczane 3. migdały solone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co lubicie jeść?
Jak widzę fanów placków jest sporo - musze spróbować z wymienionym tu sosem grzybowym [aż mi ślinka cieknie] bo brzmi smaczeni a nigdy nie wpadłam. Polskie języki widać mają swoje smaki, bo Wasze typy nie rozmijają się z moimi gustami :) Przewinęła się tu pomidorówka - ja swoją "zagęszczam" kaszą kuskus aż wychodzi tak breja ze spęczniałej kaszy. Wszyscy się krzywią a mi smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwielbiam: - kanapkę z białym serem, szynką i kiszoną kapustą - młode ziemniaki, szparagi, cukinie , bób i wszystko co jest dostępne w lecie - oscypki, bundz, bryndza, mozzarella,gorgonzola i wszystkie rodzaje sera - kalmary na oliwie z cytryną - i chałwa najlepszy deser na świecie:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o duzo jest takich potraw co
na samą myśl ślinka mi cieknie -placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym -zupa pomidorowa z makaronem -rolada slaska, modro kapusta, kluski slaskie (jako cały obiad) -jajko sadzone+młode ziemniaczki + mizeria lub fasolka szparagowa z panierką -zupa jarzynowa -pierogi z mięsem i skwarkami -ryż z kurczakiem i warzywami -bigos -zupa ogórkowa z żeberkiem -kwaśnica z ziemniakami To chyba tyle z moich ulubionych potraw. Fakt, tuczące ale nadrabiam bo nienawidzę słodyczy i wszystkiego co słodkie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niamkaaa
NAKLADANY HERMELIN kocham ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej lubie takie rzeczy co sa proste i same w sobie, nie 'robione'. moje najbardziej ulubione to chyba ... * avocado (prosto ze skorki jedzone lyzeczka) * stek z pledwicy wolowej, przypieczony, ale lekko krwisty * krewetki przyrzadzone w jak najprostszy sposob (maslo, czosnek, ziola) * pajda swiezego wiejskiego chleba z maslem (i moze byc ogorkiem lub pomidorem) * sashimi z lososia * california rolls :D (chociaz to ze sztucznym 'krabem') * dobry wedzony lub pieczony losos (najlepiej norweski, ew. szkocki)] * swieza wedzona makrela (nie rozdrobiona na zadna paste) * mlode ziemniaki z maslem i szczypiorkiem (byle nie z koperkiem 😭 ) * warzywa: kapusta, szparagi, rukola wyszlo mi az 10 punktow i to nawet nie pokrywa czesci moich ulubionych zarelek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ogolnie to kocham ziemniaki, byle nie przetworzone na kluski lub placki ;) ale np. tluczone z ronymi pysznymi dodatkami, albo pieczone z oliwa i ziolami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikdoro
rózne potrawy z ziemniaków - placki, kotlety, kopytka, frytki makarony, pierogi, naleśniki, racuchy normalna sałatka jarzynowa zupa jarzynowa surówka z marchewki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
kluski ślasie i rolady wołowe WYGRYWAJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra=
oczywiście placki ziemniaczane, pierogi ruskie, frytki, gołąbki z sosem pomidorowym, cannelloni z mięsem mielonym i szpinakiem, zupa pomidorowa z makaronem na koniec słodycze- uwielbiam i nie wyobrażam sobie życia bez nich :P szczególnie kinder bueno, snickers, biała czekolada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra=
a z surówek to uwielbiam kruchą kapustę drobno pokrojoną do tego rzodkiewka, śmietana i trochę cukru :) pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam czereśnie. Mogłabym je jeść codziennie przez cały rok i by mi się nie znudziły. Uwielbiam również spaghetti mojej siostry, lecz ostatnio zaczęła je robić tak często, że zaczyna mi się już nudzić . ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra=
zapomniałam jeszcze dodać do mojego zestawu zapiekankę ziemniaczaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznamyniclepszeghonizNIC
nic , a co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytki :D no przeciez! tylko coraz trudniej jest znalezc naprawde dobre frytki w tym nowoczesnym swiecie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze duzo osob bardzo lubi placki ziemniaczane. nie wiem czemu, ale ja od dziecka ich nie lubilam, podobnie jak kopytek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie od zawsze nie lubię gołąbków i zupy pomidorowej i nie rozumiem tego fenomenu, że tyle ludzi w Polsce kocha te dania :) Naprawdę zastanawiam się czy ze mną wszystko ok :) Dodam, że zjem i gołąbki i pomidorową ale WOLĘ tysiące innych dań zamiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×