Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magdasn

Co mam zrobic z egzema na dłoniach?

Polecane posty

Gość magdasn

Mam czerwone wypryski na palcach u dłoni pieka mnie i swedza niec nie pomaga co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę egzemy. Czy nabyłaś jakiś nowy krem do rąk? Prałaś coś ręcznie ? A może nowy płyn do mycia naczyń? Jakieś zwierzątko nowe głaskane było ? Tak czy inaczej lepiej odstawić te chemikalia. Udać się do lekarza - dermatologa. Ustali przyczynę i wykluczy zakażenie bakteryjne lub grzybicze. - bo to też może być przyczyna. A dzisiaj i doraźnie? Zanurz dłonie w letniej wodzie z sodą oczyszczoną. Soda zmiękcza wodę i łagodzi podrażnienia. Postaraj się nie drapać.... Wyrazy współczucia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasn
Bylam u dermatologa, zapisał elocom. Pomagalo no ale to steryd i odstawilam. Dzis nie przespalam nocy nie wiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli steryd nie pomaga, to może powinien zrobić ci posiew z rączek . Strzał sterydem to najprostsze ( jeśli nie prostackie) podejście do problemu. Chciałam napisać o jakiejkolwiek maści ze sterydem, ale się powstrzymałam. Tylko łapki cię tak swędzą? A od dawna tak się męczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ugniatać ciepłe gotowane ziemniaki rękami, może być z dodatkiem kilku kropli witaminy A lub odrobiną słodkiej wiejskiej śmietanki. Tak jak radzi Farmerka - powinna być ustalona przyczyna powstania egzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może masz to w wyniku używania rękawiczek ochronnych? Też mogą powodować egzemę. Ja jeśli już używam, to teflonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo... jest jeszcze jedna ewentualność: świerzb. Wcale nie zapomniany pasożyt. Na to najbardzej pomaga posmarowanie całych rąk tłuszczem (najlepiej smalcem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo pomaga 10 min. moczenie dłoni w krochmalu z mąki ziemniaczanej.Musi być dobrze ciepły. Dobry jest też miód pod warunkiem,że nie jesteś na niego uczulona lub maść propolisowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo pomaga 10 min. moczenie dłoni w krochmalu z mąki ziemniaczanej.Musi być dobrze ciepły. Dobry jest też miód pod warunkiem,że nie jesteś na niego uczulona lub maść propolisowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi pomoglo branie
lecytyny w tabletkach, wczesniej stosowalam rozne kremy od dermatologa, niestey bez efektow :( a egzemy nabawilam sie sprzatajac: rece moczone non stop w wodzie + detergenty, od rekawic robilo sie tylko gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam taki sam problem,poszłam do dermatologa-stwierdziła egzemę,przepisała maść i taki sam krem i mi przeszło,nie pamiętam,co to było,ale raczej bez sterydów i dosyć tanie,a męczyłam się z nią kilka lat,nie wiedziałam,że to egzema,smarowałam dłonie jakimiś masciami bez recepty,używałam rękawic,ale całkowicie zagoić się nie chciało,dopiero po tych masciach przepisanych przez lekarza nadal wszystkie prace domowe (oprócz przygotowywania posiłków) robię w rękawiczkach,czasem,np.przed swiętami,jak mam dużo gotowania i często myję ręce mam nawroty,ale to kilka wyprysków i same jakoś znikają pewnie gdybym nie chroniła rąk,miałabym cały czas nawroty,(lekarka mi powiedziała,że całkiem to się wyleczyć nie da,więc mam tak jakby zaleczone) odstawiłaś tą maść po całkowitym zagojeniu rąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętajcie tez o starym
sposobie - moczenie rąk w szarym mydle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarena
możesz kupić w dobrym sklepie mydełko ze srebrem .polecam bo pomaga.mojej córce pomogło obsikanie dłoni ,2 dni i po sprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kzg
tez mam problem z egzema od kilku miesiecy. lekarka przepisala elcom. masc sie skonczyla a egzema wrocila. robia mi sie cale rany na palcach. ale nie umiem ustalic przyczyny, bo kosmetyki i detergenty wciaz te same od wielu lat, no i zawsze w rekawiczkach. mzsle ze sie poprostu uczulilam na cos ale nie wiem co. lekarze sa bezradni, nie pomaga posikanie, nie pomaga tluszcz, nie pomaga serwatka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mi pomoglo branie lecytyny w tabletkach, wczesniej stosowalam rozne kremy od dermatologa, niestey bez efektow; a egzemy nabawilam sie sprzatajac: rece moczone non stop w wodzie + detergenty, od rekawic robilo sie tylko gorzej" mialam tak samo i lecytyna pomogla, problem zniknal chociaz czasem po maratonie sprzatania jak mi sie nie chce uzywac rekawic, cos tam czasem wyskoczy, ale na szczescie szybko znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzg,to,że używasz tych samych produktów od lat,wcale nie znaczy,że one nie mogą Cię uczulać,przecież ciągle coś ulepszają,więc mogli nieco zmienić skład i już problem na Twoim miejscu poszłabym znowu do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzema_46
Egzemę mam stwierdzoną od dwóch lat. Nie alergiczna i nie kontaktowa.Wypryski pojawiają się nie wiadomo skąd i dlaczego. Mam bardzo suchą skórę. W styczniu 2007roku obudziłam się z posiekanymi opuszkami palców. Poprzez różne maści udało się lekarzom zlikwidować popękania na opuszkach palców, ale przeniosła się dalej na dłonier i w połowie roku na stopy. Było coraz gorzej. I dłonie i stopy. Metodą prób i błędów (metoda zalecona przez lekarzy), wypróbowując mnóstwo maści i kremów, robiąc prawie wszystko w rękawiczkach, chodząc w skarpetkach, doprowadziłam zarówno dłonie jak i stopy do stanu względnego, ale do likwidacji daleko. Egzema wyszła mi na wierzch dłoni i stóp i nijak nie mogłam sobie poradzić. Przez przypadek trafiłam do pani doktor dermatolog, która zastosowała mi maść CLOBEDERM (R) (sterydowa, na receptę) do stosowania na noc na stopy i dłonie (zawijane w folię), krem CLOBAZA na dzień, do częstego stosowania i zastrzyk (jeden) DIPROPHOS (DIPROHPOS?-dokładnie nie pamiętam). Zastrzyk już dostałam, smaruję na noc i w dzień (od 8.IV.09r.) i mimo tak krótkiego czasu już widać efekty. Oby tak dalej. Mam ogromną nadzieję, że to się wreszcie skończy. Zapomniałam napisać, że p.dr zleciła badania histopatologiczne przez pobranie wycinka skóry. Wyniki za dwa tygodnie - 22.IV. Napiszę co się dalej będzie działo. Może maść, krem i zastrzyk komuś pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgdsghfdfgjghjkhkhjkj
od dziecka pamiętam ze 2,3 razy do roku robią mi się wypryski na dłoniach u rąk z przezroczystą cieczą a czasem nawet ropą, strasznie swędzą . w zeszłym roku tak drapalam iz miałam cała prawą dłoń w ranie.. na stopach czasami tez mi się to robi , najczęsciej między palcami i srodstopiu... nie byłam z tym nigdy u lekarza bo wydawał mi sie to problem wstydliwy... na co mozna dostac uczulenia? kremów do rąk nie uzywam , gdy byłam mała detergentów tez nie uzywałam, ci co by mnie uczulało... a moze przyczyna jest pokarm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za GŁUPOTA
"nie byłam z tym nigdy u lekarza bo wydawał mi sie to problem wstydliwy... " :-O WON DO LEKARZA, roznosicielko chorób! moze zarażasz innych i nawet nie wiesz :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za GŁUPOTA
A może to grzybica? Też zakaźna :-P I sto innych chorób skórnych i jednocześnie zakaźnych to może być. Ale PO CO CHODZIĆ DO LEKARZA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgdsghfdfgjghjkhkhjkj
hej, to napewno nie jest zakazne... ,swierzb to rowniez nie jest napewno, zresztą mam to kilka razy w roku, swierzb by samoistnie nie znikał, tak samo jak grzybica, a tu po 2 tyg nie ma sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za GŁUPOTA
i świerzb i grzybica może przechodzić w stadium utajone i znowu cyklicznie sie nasilać :-O Roznosicielko chorób :-P :-( "swierzb to rowniez nie jest napewno" ---->> masz pewność graniczącą z głupotą :-O "hej, to napewno nie jest zakazne..." ---->> a i owszem jest USTAWOWY PRZYMUS leczenia chorób zakaźnych i na tej liście jest świerzb, wszawica i kilkadziesiąt innych Dopóki nie byłaś u lekarza nie ma pewności, że nie masz choroby zakaźnej. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milagros1876
i ile ja wiem swierzb jezeli jest na dłoniach rozniesie sie po całym ciele i TRUDNO go wytepic masciami a co dopiero bez zadnego leczenia, a grzybicy utajonej pierwszy raz słyszę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milagros1876
a ty za to jestes mądralą ktora pozjadała wszystkie ksiazki z biblioteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwiga_46
Odpowiadam osobie która ma od dziecka wypryski na stopach i dłoniach - czym prędzej idź do lekarza. Nie ma się co wstydzić! Nie chce mi się wierzyć by w XXI wieku (w XX też) żyli ludzie o tak beznadziejnych poglądach. To zupełny ciemnogród. Idź do lekarza! W którymś mnomencie może się to przemienić w coś stałego i co wtedy zrobisz? Co zrobisz jeśli nie zginie ci to po dwu tygodniach? Jak będziesz poruszać się wśród ludzi? Jak żyjesz wśród ludzi z tym teraz? Miło ci? Idż do lekarza natychmiast!!! Jak już napisałam wcześniej mam stwierdzoną egzemę - dermatitis spongiotica (wyprysk ostry-to wiem z internetu, bo lekarz mi tego nie powiedział), stwerdzoną po badaniach histopatologicznych. Nie jestem alergikiem (też wiem to po badaniach). Podłoże mojej choroby nie jest znane, ale zawsze trzeba szukać ratunku. I udało mi się. Nie wiem na jak długo, ale od trzech tygodni nie mam na rękach żadnych zmian, na nogach nic co bardzo niepokoi - trochę bardziej sucha, nadająca się do ścierania (raz w tygodniu), ale miękka, elastyczna. Mam nadzieję, że utrzyma się to długo. Dostałam drugi zasrzyk DIPROPHOSU, nie stosuję już maści CLOBEDERM, a tylko krem CLOBAZA. No i staram się większość prac wykonywać w rękawicach gumowych z bawełnianą wkładką, albo w rękawicach z winylu też do środka wkładam rękawiczki bawełniane (można je kupić w sklepach z odzieżą roboczą). Wierzę, że mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole
Egzeme mam od dziecka. Ponoc odziedziczona w genach. Po babci. Takie genetyczne sprawy czesto pojawiaja sie co drugie pokolenie. Czyli moj synek niekoniecznie ale jego dzieci bardzo prawdopodobnie tez moga dostac ja w spadku ode mnie. Tak stwierdzil lekarz. Leczylam sie dlugo. W Polsce i w Niemczech. Lekarze poradzili mi abym NAUCZYLA SIE Z TYM ZYC. Stosowalam tabletki, kremy syropy, masci. WSZYSTKO Bylo juz tak zle ze skory na udach prawie nie mialam. Na dloniach mam tak zniszczona skore od stosowania roznych specyfikow ze pomimo ze jestem przed czterdziestka moja skora wyglada na duuuzo starsza. Przez rok czasu ratunkiem dla mnie byly zastrzyki z kortyzonem. Szkodliwe ale nie drapalam sie i mialam skore. Brzydka ale mialam. Teraz uzywam masc ktora kupuje sie w Polsce na recepte pod nazwa DERMOVATE. Tez zawiera kortyzon ale na pewno mniejsze dawki jak zastrzyki dwa razy w miesiacu. I co najwazniejsze - POMAGA Skora nie jest ladna ale jak swedzace, zmienione chorobowo miejsce wysmaruje wieczorem to moge normalnie spac i na dwa, trzy tygodnie a czasami nawet dluzej mam spokoj. Nie macie pojecia ile wycierpialam sie przez cale zycie, ile naplakalam, ile nocy nie przespalam ani jak wyglada moja skora ( jak czarny pergamin) ale wierze, ze dzieki tej masci bedzie duzo lepiej. Glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taka egzeme o podlozu
psychologicznym, dodatkowo w czasach wysokiego stresu badz depresji puchnie mi lewa powieka, swedzi i piecze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrenka
niestety mi sie tez dostało i juz wim po czym bo jak zaczeło znikac to pojawiło sie bardzo szybko po sprzatanku i używaniu środków (cif do kuchni i cif do łazienki) chyab cos zmienili w skladzie bo do tej pory uzywałam i było ok a teraz kupiłam noe i mnie obsypało. Mój tata i mój teść tez mieli z nia problem i jedyny sposób jaki im pomógł to wcieranie spirytusu w dłonie. Najgorszym problemem moim jest to ze drapie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fofor
Witam ,mam ten sam problem od jakiś 5 lat. Moje ręce swędzą i wyglądają strasznie przebarwione,wysuszone ,popękane,wyżarte RANY DO KRWI !!! Na stopach trochę lepiej niewielkie zmiany .Kostki wysuszone i swędzą .Zajady alergiczne od prawie 2 lat z 3-4dniowymi przerwami . Byłam u kilku dermatologów i żadnej POMOCY ciągle wypisują nowe specyfiki maść ,krem,kremiki ,tabletki ,testy alergiczne,badania w przychodni mykologicznej I NIC Z TEGO NIE WYNIKA brak sprecyzowanej przyczyny z jakiego powodu występuje moja egzema NAJLEPIEJ TO ŻYĆ w szklanej kuli nie jeść , nie pić ,nie dotykać , nie zmywać ,nie prać , nie pracować MOŻE wtedy PRZEJDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propaganda............
moze wam sie to wyda dziwne ale mnie pomoglo mycie sie nizoralem. cale cialo mialam juz pokryte i nic nie pomagalo az lekarz zaproponowal mi nizoral...i przeszlo. na poczatku sie zaognilo ale szybko wszystko sie zluszczylo i do tej pory od 2 lat mam spokoj. jak tylko cos sie pojawia nawet delikatnie to smaruje to ponownie i zostawiam, przez kilka dni myje sie nim znowu i z glowy. nic nie szkodzi ci sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×