Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trutu

co mozna teraz jesienia posadzic

Polecane posty

Gość trutu

Chce sie pobawic w ogrodniczke,choc nigdy tego nie robilam.Co moge teraz posadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz sadzić wszytkie rosliny dostępne w pojemnikach. Ich system korzeniowy przy sadzeniu nie dozna najmniejszego uszczerbku - masz więc gwarancję sukcesu. A jeśli rośliny rwane z gruntu, to znakomity termin na sadzenie drzew owocowych i krzewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Czy na tulipany nie jest teraz za póżno? A na winorość z pojemnika?? Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie... Sama sadziłam botaniczne w zeszłym tygodniu. Ziemia jest jeszcze ciepła, więc na pewno zdążą się ukorzenić. Poza tym pod koniec tygodnia mają przyjść deszcze - a więc i ocieplenie. Jesli winorośl z pojemnika, to spokojnie sadź - przed zimą polecałabym tylko okrycie nasady krzewu - ochroni to system korzeniowy i pąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Dziękuję Farmerko. Jak zawsze jesteś pomocna:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutu
Dziekuje serdecznie. Tylko ze ja nawet nie wiem,co to jest ta winorosl z p o j e m n i ka :-( A w sumie na powyzszej bardzo by mi zalezalo,zeby przykryc brzydki mur. Wlasnie,a slyszal ktos,ze winorosl niszczy mur swoimi korzeniami ? Wbija sie w pustaki i rozsadza czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w życiu! Winorośl rodząca pyszne winogrona czepia się podpór przy pomocy wąsów czepnych - takie sprężynki obwijające się dookoła listewek. Muru nawet nie tyka! Takie niszczycielskie zwyczaje przejawia bluszcz pospolity (Hedera helix) - zimozielone pnącze rosnące często na cmentarzach, pełzające po ziemi (piękny dywan wtedy), wspinające się po drzewach ( zielone kolumny), bądź po gładkich murach. No i wtedy te korzonki czepne wciskają się w fugi i najmniejsze szczeliny, po czem grubieją i rozsadzają .... Z pojemnika - to znaczy, że sobie rośnie teraz w donicy. Bo może jeszcze rosnąć bezpośrednio w gruncie i będzie wtedy RWANA bądź wykopywana - część korzeni ulega zniszczeniu i trzeba o taką roślinkę szczególnie dbać. Przy sadzeniu roślin z pojemników właśnie, gwarancja sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutu
No lepiej nie mozna wytlumaczyc ! kim Ty jestes ?! Zielone Dziekuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farmerka czyli
rolniczka z USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×