Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pieczarkowa dama

Co można zrobić z 1 kg pieczrek?

Polecane posty

Gość pieczarkowa dama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa dama
Kupiłam dziś kg pieczarek, bo były po 3,90. A nie mam pomysłu co z nich zrobic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmażyć z cebulą
zużyć, ile potrzeba, resztę poporcjować i zamrozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa dama
pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadanie dziecka
sos, kotlety, nadzienie do pasztecików lub krokietów, sałatkę i pewnie jeszcze parę innych rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak świeże białe , to oczyścić ręcznikiem papierowym z resztek ziemi itp. - smażyć na maśle, aż trochę zrobią się brązowe. Dodatkiem może być do mięs ,makaronu , ryżu , do pieczywa z masłem. Pamiętaj - nigdy nie należy solić grzybów na patelni , przyprawia się na talerzu ( sól,pieprz). Możesz również pokusić sie na szaszłyki z dodatkiem świeżych pieczarek.Dużo jest możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarki zawsze
soli sie podczas "obróbki" bo wtedy szybciej miękną:) Makłowicz tak mówił w programie:) sprawdzałam, miał rację:) pieczarki to tak "nie do końca grzyby":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa dama
dzieki, ja zawsze sole pieczarki na patelni, wtedy szybciej puszczaja wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nie nie nie
pieczarki właśnie nie chcą zmięknąć jak się je posoli na patelni:) wiem to z własnego doświadczenia. same wystarczająco szybko puszczają wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne są mielone z pieczarek
ale nie mam pod ręką przepisu robi się to z cebulą, przyprawami (chyba z pietruszką m.in) no i z bułką tartą. to znaczy najpierw trzeba je zesmażyć z cebulą, póxniej formuje się kotlety i jeszcze raz przesmaża dobre do smażonych ziemniaków/frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejcia 1 kg to przeciez niewie
niewiele jest. zrob zupe pieczarkowa, bo akurat tyle wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergot
"Pamiętaj - nigdy nie należy solić grzybów na patelni , przyprawia się na talerzu ( sól,pieprz)" Bylo mi o tym wczoraj powiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie Makłowicz i Kuroń to żadne autorytety jeśli chodzi o gotowanie. Każdy ma innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek123
sałatkę - kilo pieczarek pokroić w kostkę, pięc jajej na twardo pokroić jak do sałatki ziemniaczanej i cebulę też w kostkę. Cebulę można sparzyć wrzątkiem. Pieczarki po pokrojeniu ugotować, odcedzić, ostudzić, dodać jaja i cebulę wymieszać z majonezem i musztardą doprawić. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ERGOT : Mój wpis o tym był o godz.15.04., więc nie rozumie o ssso cchhoodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlety z pieczarek i fasoli. Pół na pół usmażonych z cebulką pieczarek i ugotowanej fasoli Jaś. Zmielić, dodać jajko, doprawić solą i pieprzem. Formować kotlety, opanierować w jajku i bułce i smażyć na złoto. Podawać z ziemniakami, frytkami, ryżem (z kurkumą), kaszą... I koniecznie surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faszerowane pieczarki Duże pieczarki Mięso - przygotować masę jak na mielone kotlety. Jajko, bułka do panierki Pieczarki myjemy, obieramy i odcinamy nóżki. Nózki siekamy i dodajemy do masy z mielonego mięsa. Masą faszerujemy kapelusze pieczarek. Całość panierujemy w jajku i bułce. Smażymy aż mięso będzie dobre, a pieczarki miękkie. Można na koniec dodać śmietany i zrobić sos. Podawać z ziemniakami, frytkami.... I surówką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowe zapiekanki na ciepłą kolacje. bagietki lub inne pieczywo nadające się do podgrzania w piekarniku pieczarki cebula ser przyprawy Pieczarki kroimy i smażymy z cebulą. Doprawiamy solą i pieprzem. Jak wystygną mielimy w blenderze na gładką masę (jeśli nie ma czasu to nie mielimy). Bagietki kroimy wzdłuż na pół i ewentualnie na mniejsze kawałki. Smarujemy obficie masą. Posypujemy startym serem. I zapiekamy w piekarniku, aż ser się rozpuści. Gorące polewamy keczupem, jakimś sosem. Układamy surówki. I tak dalej wedle uznania. Małe zapiekanki świetnie nadają się na imprezy. Można je wcześniej przygotować a potem tylko zapiec przed podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nyateneri, mam wniosek racjonalizatorski do Twojego przepisu, mianowicie przed smażeniem pieczarek trę je na tarce na dużych oczkach. Idzie bardzo prędko, a nie trzeba potem studzić ani myć blendera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuurma - dobry pomysł. Spróbuję go wykorzystać. Pewnie dlatego na to nie wpadłam, że zabieram się za pieczarki późno wieczorem, więc po prostu je kroję szybciutko na kawałki i smażę, żeby nie zmarniały do następnego dnia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrose
The manager http://drosmar.band.uol.com.br/tag/medicina-esportiva/ your feeding terbinafine buy it no prescription take dust The Fed's stimulus, which is being implemented in an effort to spur U.S. economic growth and keep interest rates low, has been a major source of support for stock and bond markets. The benchmark S&P 500 stock index has risen about 16 percent this year.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaliza
Będąc w Limanowej jadłam w restauracji Mekong makaron ryżowy z warzywami i kurczakiem były tam pieczarki, moze coś na wzór takiego dania, to było na prawdę smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dwight
I'd like to order some foreign currency order paroxetine canada â[President Barack] Obamaâs decision not to take military action against Syria and the U.S. administrationâs acceptance of a Russian-backed deal to dismantle the countryâs chemical weapons stockpiles shook Saudi policy,â wrote Frederic Wehrey, this week. He is a senior associate in the Middle East Program at the Carnegie Endowment for International Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np. dietetyczne gołąbki z kaszą gryczaną. Ugotować kaszę na półtwardo, pieczarki usmażyć z cebulką, wymieszać i doprawić solą i pieprzem. Zawijać w kapustę włoską i dusić, zrobić sos pomidorowy do tego z migdałami. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×