Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luuuuuzzzzzzzik

Co na obiad??

Polecane posty

Gość luuuuuzzzzzzzik

Dziś naleśniki ale na jutro nie mam pomysłu :( coś szybkiego ale smacznego odpada spaghetti, było przedwczoraj raczej nie zupa tylko jakiś konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulpety w sosie koperkowym lub pieczarkowym mielone nadziewane pieczarkami dewolaje zapiekanka makaronowa z kurczakiem i warzywami lub ziemniaczana z mięsem mielonym kurczak z mieszanką po chińsku + ryz i surówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuzzzzzzzik
oooo kurczak po chińsku to jest to :) a przepis na zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym poproszę :) żeby mdła nie była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjcslk
jutro jest sroda popielcowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuzzzzzzzik
no i co w związku z tym???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuzzzzzzzik
mam nie robić obiadu czy jak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość większość Polaków jako
tradycjonaliści i zdeklarowani katolicy przestrzega postu w Środę popielcową - tylko tyle Poza tym - warto choć raz w tygodniu zjeść rybę na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuzzzzzzzik
super! dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuzzzzzzzik
zgadza się, nie jestem katolikiem a mimo iż ja rybki lubię to mój mężczyzna nie więc na obiad się nie nadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość większość Polaków jako
nikt nie powiedział, że autorka jest katolikiem :O tylko, że większość osób w naszym pięknym kraju raczej na obiad w Środę Popielcową zje coś bezmięsnego - czyt. postnego. tylko tyle Obowiązku nie ma polecam pieczarki faszerowane albo kotlety z jajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijamamija
Autorka obchodzi popielcowe wtorki i sewuje nalesniki:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na patelni podsmażam cebulkę można do tego jakieś mięsko np. filet z kurczaka albo na koniec dodac parówki,osobno gotuje ryz,warzywa z mrożonki na zupe,jak sie ugotują to wszystko na patelke dodaje szklanke bulionu i pomidory z puszki troche keczupu doprawiam chwilke razem dusze i gotowe smacznie szybko i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijamamija
*serwuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dzisiaj na szybko
fasolkę po bretońsku :) fasole mam z puszki. Danie pyszne, szybkie i sycące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dzisiaj na szybko
A z zapiekanek polecam makaronową z tunczykiem. Ugotowany makaron swiderki + tunczyk + kukurydza, papryka czy co tam masz w lodowce + ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripppp...
Apropo fasolki po bretonsku to ja od jakiegos czasu zawsze robie z fasolka z puszki razem z zalewa. Bardzo dobrze smakuje i robi sie blyskawicznie bo nie trzeba godzinami gotowac fasoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripppp...
idiotki wystomp - nie napisalam, ze kupuje gotowa fasolke po bretonsku tylko sama fasole w zalewie. Widze, ze czerpiesz satysfakcje z plucia jadem na forum dla gospodyn domowych. Zal mi ciebie "tumanie" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umcyumcy
Nigdy bym nie zjadła fasolki po bretońsku gotowanej z fasoli puszkowanej. Kuźwa, co wy macie za pomysły, kobiety:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripppp...
A dlaczego bys nie zjadla? Pewnie nawet nie poczulabys roznicy. Nie rozumiem dlaczego sie tak oburzylas jakbysmy conajmniej gowno jedli. Przeciez fasola z puszki nie jest jakoas mega niezdrowa. Nie kazdy ma czas na dlugie gotowanie po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie wolowine w sosie... mieso mam zakupione ( kupuje duzo porcji od www.cezan-ubojnia.pl ) wiec wystarczy tylko przyprawic i zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Jantar
Wołowinka super ! Najlepiej smakuje na kamieniu wulkanicznym ( można je kupić na www.SteakRock.pl ) Wystarczy dorzucić jakieś warzywka np. cukinię, bakłażan i gotowe . Najfajniejsze jest to, że każdy sobie wysmaży i doprawi mięsko tak jak chce. Super zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zamawiam czesto stad www.teleobiad.pl i musze przyznac, ze naprawde warto :) pyszne, polskie jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulpeciki Pulpeciki z kaszą: 1/2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej gałązka natki pietruszki 1 cebula cukrowa 1 ząbek czosnku 300 g mielonej łopatki cielęcej (lub mielonego mięsa drobiowego np. indyka) kawałeczek papryczki chili - opcjonalnie 1/2 łyżeczki słodkiej papryki w proszku 1 małe jajko sól, pieprz, oliwa extra vergine oraz opcjonalnie mąka do obtoczenia (użyłam ryżowej ale może być dowolna) Sos pomidorowy: 1 puszka pomidorów lub 600 g świeżych pomidorów szklanka listków bazylii Warzywne spgahetti: 1 marchewka 1 cukinia (ok. 300 g) Pulpeciki z kaszą: Ugotowaną kaszę jaglaną włożyć do pojemnika rozdrabniacza lub melaksera. Dodać natkę pietruszki i rozmiksować. Następnie dodać zeszkloną na łyżce oliwy, pokrojoną w kosteczkę cebulę razem z pokrojonym czosnkiem. Dodać mielone mięso, sól, pieprz, paprykę świeżą i w proszku, wszystko zmiksować rozdrabniaczem (ale nie blenderem ręcznym!). Jeśli nie mamy rozdrabniacza mieszamy po prostu łyżką lub dłonią mięso z resztą składników. Połączyć z jajkiem. Z powstałej masy mięsnej uformować małe kuleczki (masa może być miękka) i ułożyć je na desce, można obtoczyć w mące. Na patelni podgrzać 1-2 łyżki oliwy i obsmażyć pulpeciki z każdej strony na złoty kolor. Sos pomidorowy: Do garnka włożyć pomidory (świeże obrać, pokroić na ćwiartki, usunąć pestki i sok z komór, miąższ pokroić w kosteczkę). Doprawić solą, pieprzem, szczyptą cukru, można też wlać trochę białego wina lub użyć ziół prowansalskich. Gotować przez ok. 10 minut, następnie zmiksować blenderem z połową bazylii. Jeśli sos jest za rzadki można go jeszcze trochę pogotować bez przykrycia, jeśli za gęsty - można dodać trochę bulionu, wina, wody. Warzywne spaghetti: Marchewkę obrać, cukinię przyciąć na końcach. Zagotować osoloną wodę w garnku z dodatkiem łyżeczki cukru. Warzywa "obrać" specjalną obieraczką do julienne, najpierw wrzucić do wrzątku marchewkę i gotować ją przez minutę, następnie dodać cukinię i po kilku sekundach odcedzić. Doprawić solą i pieprzem, skropić oliwą. Do sosu pomidorowego włożyć podsmażone pulpeciki i gotować przez około 8 minut raz przewracając. Na talerze wyłożyć makaron, dodać pulpeciki, polać sosem, posypać porwaną bazylią. Wskazówki Zamiast warzywnego spaghetti można ugotować zwykły makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nie jestem fanka gotowania i nie mam zupełnie takiego wyczucia jeśli chodzi o smaki ;) muszę mieć po prostu konkretny przepis i wtedy coś tam upichcę. Od jakiegoś czasu korzystam z przepisów na stronie http://www.fitandeasy.pl/pl bo są szybkie, pyszne i do tego fit! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morano
u mnie dziś Krakowski catering z restauracji Mekong. W wydaniu makaron ryżowy z kurczakiem i sajgonki. Do tego dla zdrowotności woda, a jutro powrót do UK [:-}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak konkret to zrob jakiegos kotleta. Ja jak nie mam pomyslu albo nawet czasu na zrobienie obiadu to zamawiam sushi w www.kanpai.com.pl u mnie wszyscy lubią więc nie ma problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×