Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co robicie na obiad do ryżu ?

Polecane posty

Gość gość

Znacie jakieś fajne przepisy na danie z ryżem ? Mam ostatnio ochotę Coś z drobiem lub rybą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piersi z kurczaka podsmażyć, dodac pieczarki papryke (surową) dwa kolory (czerwona i zielona) groszek cukin, sol pieprz, troche koncentratu. (podlac woda i poddusic do miekkosci. Zrobic sos. Gotowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moglas zapodac na ogolny, bo widze że tylko moja odpowiedź. .. :-) a na gotowaniu i ogrodzie pustki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czesto robie ryz kantonski. Z cebula, szynka, groszkiem, kukurydza i omletem. Poszukaj przpisu. Ja bardzo lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogłam na ogólnym dać temat, ale jako nie pomyślałam. Już szukam tego przepisu na ryż kantoński. Jeszcze jakieś przepisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gulasz drobiowy lub wieprzowy z ryżem ryż curry (z kurczakiem lub indykiem, warzywami, curry) ryż z duszoną rybą i warzywami (fasolką szparagową, marchewką, porem, z mleczkiem kokosowym, kminem rzymskim - osobiście wolę wersję z kus kusem ale ryż też obleci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mięso mielone podsmażam na patelni dodaje paprykę fasolkę czerwoną z puszki, kukurydzę i pomidorowy przecier lub sos. Doprawiam przyprawą do potraw meksykańskich i jem. Całośc zajmuje mi tyle co gotowanie ryżu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:02, to wersja chilli con carne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Curry, opcji i możliwości jest tyle, że co dzień można robić inne, a i tak dni w roku nie starczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ryżem polecam gumbo albo jambalayę! :) kreolskie pyszne potrawy z użyciem ryżu, papryki, selera naciowego, cebuli plus rożnych mięs (ja wybieram z kurczakiem albo z owocami morza), opcjonalnie przecieru pomidorowego. gumbo jest bardziej wodniste, zupowate, jambalaya bardziej stała. oba dania pyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za wpisy. Jeszcze jakieś konkretne przepisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"arroz a la cubana" podsmazyc w garnku plasterki czosnku na oliwie, dodac 1 szklanke ryzu, podsmazyc razem, zalac 2 szklankami wody i gotowac ryz do miekkosci. podac z sadzonym jajkiem (zoltko musi byc niesciete), usmazonym twardym bananem, przekrojonym na pol w poprzek i sosem pomidorowym: uduszone kawalki pomidorow z 2 zabkami czosnku, cebulka pokrojona w gruba kostke - wczesniej zeszklone, mozna takze dodac papryke zielona. wszystko doprawione sola, cukrem i ewentualnie zmiksowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrawkę z kurczaka,chili con carne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięso mielone podsmażyć na patelni z cebulką, dodać pomidory krojone z puszki i doprawić przyprawami, zwłaszcza chilli. No końcu połączyć z ryżem. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do ryżu robię sos z pieczarkami i z kurczakiem. Pychotka. Ważne że by pieczarki nie były wysuszone, dlatego kupuję od sprawdzonej już firmy www.pieczarki.net.pl i są zawsze świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×