Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała zuzka

co to znaczy ,ze roślina wymaga pikowania?

Polecane posty

Gość mała zuzka

to znowu ja mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzka
aha i uszczykiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esyfloresy
nie sadzisz roślinek od razu do gruntu tylko najpierw np. do małych doniczek lub skrzynek w sprzyjających warunkach i bardzo dobrej ziemi a kiedy podrosną, dajesz je na docelowe miejsce. co do uszczykiwania, może to np. oznaczać usuwanie zbędnych bocznych pędów papryki lub pomidorów i prowadzenie tylko dwóch - trzech głównych. Ekspertem nie jestem, ale uprawiam roślinki od paru lat i zawsze się udają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu! Mam nadzieję ,że i tym razem przyjdę Ci z pomocą :) Pikowanie stosujesz w przypadku np. pomidorów - siejesz w skrzyneczce i wschodzą gęsto - jak rozłoża liścienie ( te pierwsze listki) - pikujesz je pojedyńczo do malłych doniczek , i ważne - zagłębiając je w ziemi aż po liścienie - możesz też uszczknąć, czyli skrócić główny korzeń - wtedy się rozgałęzi i pomidorek będzie miał bogatszy, rozgałęziony system korzeniowy. Jeśli jesteś początkującą ogrodniczką, to pomidorki polecam Ci proadzić na jeden pęd Ale może Ty wcale nie siejesz pomidorów, tylko aksamitki na przykład ? Więc wtedy lepiej uszczknąć im także główny pęd - też się rozgałęzi i aksamitka stworzy kwitnącą kupkę a nie tylko jeden pędzik zakończony jednym kwiatkiem . Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuza
oj dzięki farmerko,ze mnie to naprawdę sierota ogrodowa,no ale się staram:) no więc zasadziłam do tej mojej doniczki groszek pachnący i jest i rośnie:) na razie taki cieniutki ,cieniutki i jeden listeczek na górze,całość ma moze z 10 cm,no i właśnie pisze ,ze mam uszczknąć,i co ja mam być tym potworem i ten listeczek obciąć?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuza
za szybko przeczytałam twoją odpowied,.zaraz zaraz ,uszczknąc znaczy korzeń a nie z góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Boże! NIe! Nie bądź potworem! Poczekaj aż mu wyrośnie conajmniej drugi i wtedy chlaśnij! Z każdego kąta liściowego wyrośnie boczny pęd ( mhm... przynajmniej powinien) ;) Słuchaj, jak ten groszek Ci się tak \"wyyyciąąągnął\" , to może ma mało światła ? Albo za ciepło? A stoi na parapecie, czy na balkonie ,już na świeżym powietrzu? Nie upadaj na duchu ! Dobrze Ci idzie! To fajna dziedzina i jak już połknęłas bakcyla... no to juz będziesz go mieć i w przyszłym roku sama tu będziesz się mądrzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzeń to przy pomidorach - groszku nie pikujesz, tylko przesadzasz do większej doniczki, albo do gruntu, nie ruszając korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuza
ha powiem więcej nawet mi fasolka idzie(to śmieszne ale ja puchnę z dumy)jak się rozbucham to w przyszłym roku ,hoho moze klematisy-marzyć wolno:)aha a z doniczkami to latam,w dzień na balkonie ,noc w domu-boję sie przymrozków,mam jeszcze pytanie,kiedy rozpocząć nawożenie -jak już podrosną porządnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, myślę, że jak już będą na stałym miejscu - w tej większej donicy, i też nie od razu - bo będa miały do przejedzenia składniki odzywcze, a same będą jeszcze malutkie... Fasola Ci rośnie, mówisz?! No to gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyx
jak mozna hodowac klematis na balkonie ,miałam raz ale zakwitł mi koncem sierpnia a potem nie wiedziałam jak go przezimowac i......... wtedy sadzonke dostałam od znajomej ,nie wiem czy sa specjalne odmiany na balkon czy moze byc odsadka z ogródka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esyfloresy
pnącza to rośliny ktorych sie nie pikuje, najczęściej nie tolerują przesadzeń i sieje się je prosto do gruntu, w tym także groszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×